🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

182 mkw. fascynującej architektury. Zobacz dom, który przypomina geometryczną łamigłówkę

Ulokowany w miejscowości Sagunto (region Walencji) dom przypomina geometryczną łamigłówkę. Jest dowodem na to, że dzięki matematyce oraz wyobraźni można wykreować niezwykłą przestrzeń i dom przyjazny do życia.

Tradycja

Był to tradycyjny dom w tym regionie – z centralnym patio oraz dwiema fasadami. Przed zespołem Estudio IGLOO stanęło zadanie przekształcenia go w bardziej otwartą przestrzeń, której kształt i charakter nadają ruch oraz światło.

Fascynujące 182 mkw

Miał to być dom zamieszkany przez jedną osobę, ale koncept wnętrza bazuje na zasadzie elastyczności i efektywności wykorzystania przestrzeni. Dzięki temu dostosowanie przestrzeni do nowych potrzeb nie będzie trudne. 182 mkw udało się przekształcić w fascynującą architekturę, którą odkrywa się każdego dnia.

Dom z klocków

Celowo zdecydowaliśmy się zbudować całość wnętrza z identycznych, geometrycznych segmentów o wymiarach trzy na trzy metry. To pozwoliło aranżować przestrzeń o zróżnicowanych rozmiarach, ale łatwą do zarządzania poprzez sekcje – mówią projektanci.

Połączenie

W sumie dziewiętnaście jednostek organizacyjnych wprowadza do wnętrz swój własny rodzaj porządku. Światło – sztuczne i naturalne – oraz meble mogą funkcjonować i wpływać na wnętrze samodzielnie albo w kontekście innych elementów. Pozwala to na specjalizację w konkretnych, domowych sytuacjach albo wyciszenie, jeśli jest taka konieczność. Przestrzenna struktura domu to mieszanka różnych środowisk, dzięki czemu modułowa konstrukcja budynku ulega rozmyciu w codziennym, domowym użytkowaniu.

Znajdźmy się

Labirynt albo zyg-zag. Tak można by opisać świat tego domu. Wnętrza są lekko przyciemnione, ale jasne. Przestrzeń skrywa się, by ujawnić za moment. Skręca, zapętla lub oprowadza wokół centralnego patio. Główny pokój znajduje się dokładnie naprzeciwko tego głównego placu.

Dwa małe patia znajdują się z kolei w pobliżu drugiego pokoju. Struktura domu jest jak gąbka – skomplikowana, ale logiczna wewnętrzna forma przyjmuje życie, ale daje oddech, przestrzeń.

21 okien

Dla projektantów tworzenie tego budynku – Casa Hermi nazywana jest przez nich domem dwudziestu jeden okien – było jak ustalanie nowego porządku. Budowanie przestrzenią pewnej narracji i sekwencji planów. Powstał obiekt zbudowany z modułów – współczesnych przestrzeni do życia, między którymi zachodzą dynamiczne konwersacje, zależności, przemiany. Subtelne połączenia między jednostkami to także przestrzeń do odkrywania – w trakcie codziennych spacerów i przemieszczania się po strukturze.

Nasza propozycja zagłębia się w możliwości architektury do poprawiania kontekstu, do budowania miasta ale też zmieniania przez nią naszego nastroju, życia – mówią projektanci.


Inne artykuły w tej kategorii


 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności