Studia czas start! Zobacz biurka do -46% z darmową dostawą 🚚
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Knauf
Knauf
Opublikowany:  

Sufit podwieszany, który redukuje echo i oczyszcza powietrze

Sufit to powierzchnia o ogromnym potencjale! Często nie wykorzystujemy puli jej aranżacyjnych możliwości, dlatego, zamiast pozostawiać tę – z reguły płaską i jednolitą – przestrzeń z żyrandolem w roli neutralnego tła, warto potraktować ją jako narzędzie do budowania charakteru wnętrza. Dzięki efektownej kompozycji zwisającej nad głową można skutecznie przełamać stylistyczną monotonię, a przy okazji – w tandemie z taśmami LED lub oświetleniem punktowym – wykreować nastrój, który będzie sprzyjał eksperymentom w kuchni, rodzinnym spotkaniom w salonie czy romantycznym chwilom w sypialni.

Sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych to ciekawa dekoracja pomieszczenia. Warto jednak pójść o krok dalej i połączyć piękno z funkcjonalnością, montując innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku. Z płytami Knauf Cleaneo Akustik nie tylko stworzymy stylową aranżację, lecz także poprawimy akustykę, zredukujemy pogłos czy nawet oczyścimy powietrze. Jak to możliwe? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Sufit – powierzchnia wielkich możliwości

Sufit podwieszany to pomysł na oryginalną przestrzeń. Designerska wisząca forma staje się dynamiczną ozdobą wnętrza, która całkowicie odmienia jego charakter. Nie dość, że dzięki niej zamaskujemy nierówną powierzchnię, ukryjemy elektroniczną i wentylacyjną infrastrukturę instalacyjną kuchni czy obniżymy zbyt wysoki przedpokój, to także wykreujemy zaskakującą grę świateł w sypialni oraz podkreślimy nowoczesny wystrój salonu. Za pomocą płyt Knauf, które mocowane są do stropu na specjalnym stelażu wykonanym z metalowych elementów, nudne i pozbawione wyrazu tło może zamienić się w niebanalną „wyspę” czy futurystyczną kompozycję złożoną z wielopoziomowych powierzchni, wzbogaconych o oświetlenie punktowe lub liniowe.

Dekoracyjny sufit podwieszany nie tylko sprzyja kreatywności, ale również zapewnia mnóstwo zalet związanych z estetyką pokoju. Rozwiązanie montowane jest zarówno na całym obwodzie pomieszczenia, jak i konkretnym fragmencie, co umożliwia stworzenie nastrojowych warunków do odpoczynku, służy jako podkreślenie konkretnych części mieszkania (np. stołu w jadalni czy linii mebli w pokoju dziennym), wyznacza granice pomieszczenia (dzieląc chociażby na strefy: wypoczynkową oraz kuchenną lub jadalnianą), czy jest skutecznym sposobem na ukrycie nie tylko oświetlenia, lecz także kratek nawiewnych i wywiewnych z wentylacji lub klimatyzacji, które mogą zaburzać harmonijny design aranżacji.

Komfort akustyczny jako zaleta sufitu dekoracyjnego

Sufit podwieszany Knauf Cleaneo Akustik w systemie suchej zabudowy zapewnia nie tylko mnóstwo walorów wizualnych, jak większość konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. To przede wszystkim zalety praktyczne, związane z odpowiednią akustyką pomieszczania oraz redukcją echa. Te parametry – wbrew pozorom – należy uwzględnić nie tylko podczas budowy teatrów czy potężnych sal koncertowych.

Perforowana powierzchnia płyt Knauf gwarantuje odpowiednie warunki do pochłaniania i odbijania dźwięków, a to z kolei przyczynia się do osiągnięcia najlepszego stopnia wyrazistości muzyki oraz zrozumiałości mowy czy ogranicza możliwość występowania pogłosu na klatkach schodowych, korytarzach czy dużych, otwartych przestrzeniach. Sufit podwieszany Knauf Cleaneo Akustik zapewnia wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku, co – krótko mówiąc – oznacza perfekcyjne brzmienie ulubionych utworów w czasie spontanicznej imprezy oraz podczas oglądania filmu lub ulubionego serialu, gdy chcemy zrelaksować się po intensywnym dniu w pracy.

Sufit podwieszany i właściwości oczyszczające powietrze

Płyty Knauf Cleaneo Akustik mogą także wspomóc walkę z uciążliwymi zapachami wydostającymi się z kuchni otwartej na salon i jadalnię. Zeolit, czyli minerał zawarty w ich strukturze, pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych dla nosa aromatów. Naturalny składnik pochłania część z nich oraz pomaga w oczyszczaniu powietrza, absorbując metale ciężkie, toksyny, radionuklidy oraz wolne rodniki, co dodatkowo oddziałuje nie tylko na rośliny i zwierzęta, ale również korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie wszystkich domowników. Jego pozytywne właściwości zwiększają komfort oraz jakość życia, będąc jednocześnie elementem funkcjonalnego systemu, który przyczyni się do odkrycia aranżacyjnego potencjału każdego pomieszczenia – od salonu, po sypialnię czy przedpokój.

Sufit podwieszany może być zarówno dyskretny, zbudowany na planie kwadratu, jak i fantazyjny oraz futurystyczny, którego podstawą są wielopoziomowe konstrukcje. Mimo estetycznych walorów rozwiązania, ważne jest, by element łączył piękno z użytecznością – zapewniając redukcję hałasów, poprawiając akustykę przestrzeni czy oczyszczając powietrze. Nowoczesny sufit podwieszany Knauf to najlepsze potwierdzenie tego, że design i funkcjonalność mogą iść w parze!


Inne artykuły w tej kategorii