Dom gotowy na Święta, czyli funkcjonalne meble w świątecznej odsłonie

Grudzień to czas świątecznych przygotowań, a także radosnego oczekiwania na nadejście tych najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych chwil w roku. To czas, który spędzamy w gronie naszych najbliższych, wspólnie szykując potrawy i dekorując wnętrza, a później – wypoczywając, najlepiej na wygodnej kanapie. Świąteczny wystrój wprowadzi do naszego domu wyjątkowy, świąteczny klimat, a wygodne meble będą sprzyjały rodzinnym chwilom relaksu. Razem z WAJNERT MEBLE, producentem funkcjonalnych mebli wypoczynkowych, podpowiemy, jak przygotować dom na Święta.

Białe akcenty w salonie

Choć za oknami wciąż nie widać mroźnej zimy, możemy zainspirować się śnieżno-białymi wnętrzami! Aranżując biały salon możemy pójść w kierunku nowoczesnej elegancji inspirując się chłodnymi barwami lub stworzyć białą bazę, do której dobierzemy kolorowe dodatki – pastelowe lub w intensywnych, kontrastowych barwach. Zacznijmy od mebli.

Białe meble są piękne same w sobie, ale dopiero zestawione z dodatkami sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru, stylu i wyrazu. Wystarczy spojrzeć na aranżację salonu, w którym króluje biały narożnik LIFE oraz pufa i fotel JIM, które stanowią mocny czerwony akcent kolorystyczny. Wnętrze jest proste, jasne i komfortowe – stwarza doskonałe warunki do relaksu i wypoczynku.

Jeśli wolimy jednak, by biel stała się jedynie dodatkiem w naszym wnętrzu, wybierzmy kolorowy mebel – narożnik lub sofę – i dobierzmy do niego śnieżno-białe dodatki. Może być to kontrastowy fotel, poduszki lub ciepły koc zarzucony na kanapę. Dzięki temu wnętrze nie będzie wydawało się chłodne, a zimowy akcent będzie dyskretny.

Meble modułowe

Tak niewiele trzeba, by przestrzeń naszego salonu przypominała magiczne miejsce do relaksu z filiżanką kawy przy książce i wśród płonących świec. Wybierając meble modułowe z kolekcji GRANDE mamy do wyboru wiele funkcjonalnych elementów, które można ustawiać, zestawiać, przystawiać i przestawiać do woli. Niezwykła wartość narożników i sof wynika właśnie z nieograniczonej możliwości kreowania własnej przestrzeni. Nie trzeba trzymać się zasad instrukcji, można zrobić to po swojemu, tworząc wnętrze dopasowane do naszych potrzeb i gotowe do świątecznego wypoczynku.

Zobacz wszystkie meble wypoczynkowe marki Wajnert >>

Komfortowy wypoczynek w salonie

Idealne meble powinny być maksymalnie funkcjonalne, a przy tym piękne. Dzięki swojej budowie i miękkości siedzisk gwarantującej niezwykły komfort, meble WAJNERT sprawiają, że wypoczynek staje się bardzo komfortowy. Ich wysokie oparcia stanowią doskonałą podporę dla karku, dzięki czemu nawet dłuższe siedzenie jest niezwykle wygodne.

Czasami nie wiemy już, jak ułożyć głowę na sofie, bo wciąż brakuje nam wygodnego podparcia. Problem ten eliminują meble WAJNERT – dzięki regulowanym zagłówkom zyskamy idealne podparcie, dostosowane do naszych potrzeb. Niektóre kolekcje, np. BARCELONA, wyposażone zostały w wysuwane oparcia, które pozwalają uzyskać jeszcze większą wygodę siedzenia.

Czasami oprócz perfekcyjnego wzornictwa oraz wyjątkowej wygody liczy się coś więcej – na pierwszy rzut okna ukryte, ale niezbędne funkcjonalności. Często sofy, których głównym zadaniem w ciągu dnia jest goszczenie domowników podczas oglądania telewizji, czytania czy spotkań rodzinnych, w nocy muszą zmieniać się w wygodne łóżko. Dlatego też większość mebli wypoczynkowym oferowanych przez WAJNERT MEBLE posiada funkcję spania. Duża powierzchnia spania pozwala na wygodny i spokojny sen.

Pod hasłem przygotowanie domu na Święta Bożego Narodzenia każdy z nas rozumie coś innego. Wiemy jednak, że w tym szczególnym czasie pragniemy spędzać czas razem z najbliższymi i odpoczywać od codzienności. Wybierając meble, kierujmy się indywidualnymi potrzebami domowników i postawmy na sprawdzone rozwiązania. Pamiętajmy, że najważniejszą funkcją mebli wypoczynkowych jest stworzenie możliwie najlepszych warunków do relaksu w zaciszu domu.

>> WAJNERT <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Meble
Zobacz więcej artykułów w kategorii Meble
Komentarze