MINIMALIZM UDOMOWIONY - zobacz dekoracje w trendzie!🤍
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dom w cenie mieszkania – zobacz 5 projektów małych domów z wielkimi możliwościami!

Tanie w budowie, ekonomiczne w późniejszym utrzymaniu, a oprócz tego bardzo komfortowe i przytulne – poznajcie projekty z kolekcji Mini, które udowadniają, że małe domy mają wielkie możliwości. Mamy dla Was 5 gotowych propozycji do wyboru. Która najlepsza? Sprawdźcie!

Projekt domu Mini 4

Powierzchnia użytkowa: 109,88 m²

Szacunkowy koszt budowy – stan deweloperski bez instalacji: 275 340 zł*

*Za koszt instalacji wewnętrznych standardowego domu przyjmujemy: instalacje sanitarne – jako 10% kosztów stanu deweloperskiego, instalacje elektryczne – jako 5% kosztów stanu deweloperskiego.

Przytulny dom parterowy, w którym świetnie odnajdzie się zarówno rodzina z dziećmi, jak i osoby starsze. Kompaktowa forma, wzorowo rozplanowany układ funkcjonalny i stały kontakt z ogrodem to tylko niektóre atuty, za które pokochali go inwestorzy. Projekt Mini 4 to najpopularniejszy i najczęściej budowany dom Pracowni ARCHIPELAG w 2018 roku.

architekt Wojciech Szczepański, Pracownia ARCHIPELAG

architekt Wojciech Szczepański, Pracownia ARCHIPELAG

W przypadku małych domów jedną z najważniejszych kwestii jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń, który maksymalnie wykorzystuje zarówno powierzchnię użytkową, jak i atuty danej działki. Warto pamiętać, że podstawą codziennej wygody jest jasny i czytelny rozkład funkcji. W projektach z kolekcji Mini wyraźnie rozdzielono strefę dzienną od strefy nocnej i gospodarczej. W każdym z projektów zadbano również o taras, który w ciepłych miesiącach staje się dodatkowym salonem oraz jadalnią na świeżym powietrzu, harmonijnie przedłużając i dopełniając strefę wypoczynkową. Planując wnętrze małego domu nie można zapominać o miejscach, w których będziemy przechowywać rzeczy. Nawet najmniejszą przestrzeń można pomysłowo wykorzystać, np. tak jak w projekcie Mini 4, gdzie w holu i wiatrołapie znalazły się praktyczne szafy-garderoby. Projekty z kolekcji Mini udowadniają, że mały dom może prezentować się efektownie i zachwycająco, dekorując elewacją otoczenie, w którym się znajduje.

Projekt domu Mini 4 w. II

Powierzchnia użytkowa: 122,90 m²

Szacunkowy koszt budowy – stan deweloperski bez instalacji: 305 440 zł

Wersja projektu Mini 4 o większej powierzchni użytkowej z dachem dwuspadowym. Od frontu dom jest oszczędny i skromny, od strony ogrodu wspaniale przeszklony i wyposażony w przytulny taras, na którym przyjemnie wypoczniemy po pracy. Wizytówką projektu jest atrakcyjna kompozycja elewacji, która przykuwa uwagę ciekawą kombinacją bieli, szarości i drewna.

Projekt domu Mini 3

Powierzchnia użytkowa: 79 m²

Szacunkowy koszt budowy – stan deweloperski bez instalacji: 194 880 zł

Mini 3 to propozycja dla wszystkich, którzy szukają idealnej równowagi między ekonomią, estetyką i codzienną wygodą. Projekt stawia na oszczędną prostotę i udowadnia, że nawet dysponując niewielkim budżetem, nie trzeba rezygnować z marzeń o własnym domu z tarasem. Jego wyjątkowy urok podkreśla oryginalna elewacja łącząca wyrazisty grafit z ciepłym drewnem – nowocześnie i niebanalnie.

Projekt domu Mini 1 G1

Powierzchnia użytkowa: 78,95 m²

Szacunkowy koszt budowy – stan deweloperski bez instalacji: 235 000 zł

Mini 1 G1 to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy marzą o przytulnej i taniej parterówce z garażem. Mimo swoich niewielkich rozmiarów dom zaskakuje przestronnością i świetnie zorganizowanym układem pomieszczeń. Jego dużym plusem jest otwarta część dzienna – salon połączony z jadalnią i kuchnią, a także zadaszony taras, który wspaniale dopełnia część wypoczynkową.

Projekt domu Mini 11

Powierzchnia użytkowa: 109,112 m²

Szacunkowy koszt budowy– stan deweloperski bez instalacji: 269 660 zł

Na koniec propozycja dla wielbicieli prostych, sprawdzonych rozwiązań. Oszczędny dom Mini 11 z trzema komfortowymi sypialniami i otwartą strefą dzienną, która harmonijnie łączy się z tarasem i ogrodem. Projekt spełni oczekiwania zarówno młodego małżeństwa, jak i pary seniorów. Ciekawym elementem salonu jest narożny kominek, który umili domownikom chłodniejsze dni i wieczory.

Domy z kolekcji Mini to znakomita alternatywa do zakupu mieszkania dla wszystkich, którym bliskie jest utrzymanie swobody i niezależności. Brak hałasów zza ściany i ogród na wyciągnięcie ręki to podstawowe atuty. Dzięki oszczędnej, przemyślanej formie projekty z kolekcji są szybkie i tanie w realizacji, a oprócz tego bardzo ekonomiczne w późniejszym utrzymaniu. Kompaktowe projekty Mini polecamy zarówno dla par, małych rodzin, singli, jak i seniorów.


Inne artykuły w tej kategorii