7 niesamowitych metamorfoz kuchni

Kuchenne rewolucje to nie tylko pasjonujące wyprawy kulinarne i morze nowych smaków! To również synonim niezwykłych metmorfoz, jakim poddawane mogą być kuchenne przestrzenie. Bardzo często jednak zdarza się, że domowy budżet jest poważnie ograniczony i nie ma w nim miejsca na kosztowne inwestycje. Na szczęście współczesny rynek wnętrzarski oferuje rozwiązania, które pozwalają na szybkie, niedrogie i twórcze zrewitalizowanie domowych wnętrz. W połączeniu z solidną dawką kreatywności i wprawną ręką, rezultaty potrafią nie lada zaskoczyć! Aby to udowodnić przedstawiamy siedem niezwykłych kuchennych metamorfoz, które są dziełem naszych czytelników. Zapraszamy!

kuchnia w stylu nowoczesnym z cegłą

Szybka metamorfoza kuchni na poddaszu

Mimo, że kuchnia przed metamorfozą prezentowała się bardzo estetycznie, nasza czytelniczka zdecydowała się na małe przearanżowanie przestrzeni. W internecie znalazła profesjonalne farby do malowania drewna i płyty MDF, dzięki czemu kuchenne fornty zyskały zupełnie nowy, biały look. Oprócz tego wymianie uległo kilka drobiazgów, m.in. dywanik oraz niewielkie kuchenne akcesoria. Na ścianie pokrytej farbą tablicową zamieszkały też urokliwe grafiki. Poniższa metamorfoza jest doskonałym przykładem na to, że czasem kilka niewinnych detali, potrafi całkowicie odmienić wnętrze. Dzięki nim kuchnia stała się o wiele jaśniejsze i zyskała nową, bardziej designerską odsłonę.

jasna kuchnia na poddaszu
kuchnia przed metamorfozą

Remont kuchni niewielkim kosztem

Niemodne płytki, nieciekawa armatura i nudna zabudowa kuchenna? Są na to sposoby! Poniższa metamorfoza jasno pokazuje, jak wiele można zmienić niedużym kosztem. Fronty meblowe zostały przemalowane i otrzymały nowe uchwyty. Zmianie uległy również blat szafek kuchennych i bateria zlewozmywakowa. Oprócz tego, właściciele zrezygnowali z uciążliwego skuwania glazury i zdecydowali się na przemalowanie płytek ściennych. Co ciekawe, na niektórych z nich zagościły urokliwe, własnoręcznie malowane dekory, które dodają całości charakteru. Jak podkreślają domownicy - w przypływie twórczej weny - ciągle powstają nowe!

jasna kuchnia w stylu skandynawskim

Jako, że kuchnia jest stosunkowo długa i szeroka, można było pozwolić sobie na zabudowę meblowa po obu stronach pomieszczenia. Na przeciwległej ścianie z ogromną szafą, która blokowała wejście, powstała zatem płytsza zabudowa, łącząca funkcje: regału, szafki z lustrem, obudowy lodówki i pawlacza. Nie dość, że mieszczą się w niej wszystkie niezbędne w kuchni artykuły, to dodatkowo odzyskana została funkcjonalność i swobodna komunikacja w pomieszczeniu.

zabudowa kuchenna

Metamorfoza starej kuchni z drewnianą boazerią

Przebrzmiała aranżacja kuchenna w złym guście? Wnętrze, w którym czas zatrzymał się dekady temu? Znacie to? Jeśli tak, mamy na to radę! Przed przeprowadzoną metamorfozą w kuchni nic się "nie zgadzało". Jak przynaje sama właścicielka, wnętrze postanowiła odmienić niewielkim kosztem i nadać mu zupełnie nowy look. Inspiracją były wielobarwne, pin-up'owe przestrzenie. Jako, że szafki i płytki były w niezłym stanie, postanowiono je po prostu przemalować.

Boazeria, stare płytki ścienne i podłogowe, niemodne meble kuchenne i nieciekawa kolorystyka... wszystko to zniknęło przy pomocy profesjonalnych farb i pomysłowości właścicielki! Nowa paleta barw oscylująca wokół bieli, lawendy i turkusu, zagościła na kaloryferach, listwach przypodłogowych, listwach wykończeniowych, futrynie, krzesłach kuchennych, a nawet chlebaku! Wymianie uległ jedynie kuchenny blat. W kuchni zamieszkała również urokliwa ławeczka zakupiona za kilkadziesiąt złotych. Metamorfozę czekały również dodatki - teraz urokliwe, będące prawdziwą wisienką na torcie wesołej, pin-up'owej aranżacji!

kolorowa kuchnia w stylu pin up
<< Kliknij i znajdź najpiękniejsze meble i dekoracje do swojej kuchni >>
kuchnia przed i po metamorfozie

Metamorfoza starej kuchni - styl skandynawski

Jednym z najpularniejszych sposobów na kuchenną metamorfozę jest odmalowanie frontów meblowych. Tak było i tym razem! Stara zabudowa kuchenna w kolorze orzecha, zyskała zupełnie nową jakość dzięki profesjonalnej białej farbie do drewna i MDF-u. Jak podkreśla właścicielka, w kuchni najbardziej drażnił ją barek w stylu lat 90., zatem postanowiła go usunąć. Zniknęła również tzw. korona zabudowy meblowej, w której ukryte były oprawy halogenowe. W pierwszej fazie remontu właściciele zdecydowali się również na przemalowanie glazury - zarówno ściennej, jak i podłogowej - po to, aby uniknąć uciążliwego kucia. Po podstawowej metamorfozie, do kuchni zawędrowały również malownicze pastelowe dodatki. Całość zyskała zupełnie nowy i świeży look, nawiązujący do przestrzeni skandynawskich.

kuchnia przed i po metamorfozie

Wraz z upływem czasu, właścicielom zamarzyła się jeszcze bardziej spektakularna metamorfoza. Jako, że pomiędzy salonem, a kuchnią istniał barek, postanowiono wyburzyć go całkowicie i tym samym połączyć oba pomieszczenia. Na miejscu dawnej ścianki działowej stanął zatem obszerny, rodzinny stół jadalniany, nad którym pojawiły się piękne drewaniane lampy. Ostatecznej wymianie uległa również podłoga. Dawne, pomalowane na szaro płytki zastąpiono panelami podłogowymi, które połączyły wizualnie przestrzeń.

kuchnia w stylu skandynawskim
kuchnia przed i po metamorfozie

Metamorfoza kuchni otwartej na salon

Oto kolejna metamofoza przeprowadzona własnoręcznie przez właścieli mieszaknia. Jak sami przyznają, wystrój wnętrza był nieco przestarzały i zdecydowanie nie w ich stylu. W kuchni dominowały ciemne kolory, a blat, szafki wiszące oraz zlew wymagały wymiany. Dodatkowo w niektórych miejscach ze ścian zaczynała odchodzić farba. Domownicy byli ograniczeni zarówno budżetem, jak i ramami czasowymi, dlatego zdecydowali się na szybkie i jednocześnie kreatywne zmiany. Rząd szafek stojących oraz sprzęty AGD były w dobrym stanie, zaś zmiana układu zabudowy kuchennej wymagałaby przeprowadzenia gruntownego remontu salonu, ponieważ kuchnia jest częściowo otwarta. Z tego względu dolne szafki pozostawiono, pomalowano na biało i zafundowano im nowe, designerskie uchwyty. Górne z kolei, zostały zastąpione modnymi, otwartymi półkami. Wymianie uległ również kuchenny blat. Na ścianie zagościł beton architektoniczny, który dodaje całości industrialnego pazura. Zmiana szybka, niedroga i bardzo oryginalna!

kuchnia przed i po metamorfozie

Zmiana kolorowej kuchni na czarno-białą

Trendy wnętrzarskie zmieniają się jak w kalejdoskopie, a co za tym idzie, również wpływy kolorystyczne. Z barwami bywa często bowiem tak, że potrafią się nam po prostu "opatrzeć". Poniższa inspiracja wyraźnie jednak pokazuje, że ze zmianami kolorystycznymi zazwyczaj nie ma problemu. Wcześniej w kuchni rządziły jasne odcienie zielonego - seledyn i odcień limonkowy. Właścicielka postanowiła jednak odmienić wnętrze niewielkim kosztem i dodać mu jasnych, skandynawskich nut. I tak, kuchenne wnętrze zmieniło się nie do poznania! Fronty meblowe oraz ściany zostały przemalowane na biało, zmianie uległy również gałki szafek i kuchenne dodatki. Teraz dużo tu drewna oraz bezpieretensjonalnych, czarno-białych akcentów. Metamorfoza jak najbardziej na plus!

kuchnia przed i po metamorfozie
kuchnia przed metamorfozą

Metamorfoza kuchni - naklejki na płytki

Ostatnia metamorfoza to ponownie ukłon w stronę trendu skandynawskiego. Tym razem zagościły tu jednak również nieco orientalne motywy. Urokliwy patchworkowy pas płytek, odbijający się na białym tle, to nic innego, jak... naklejki! Taki zabieg to fantastyczna alternatywa dla uciążliwego skuwania glazury. Oprócz tego, właściciele kuchni pokryli specjalną farbą komplet kuchennych mebli i zafundowali im nowe uchwyty. Zmianie uległo również oświetlenie. Teraz nad kuchennym blatem pełniącym również fukcję stołu, wisi niezwykle stylowa, żeliwna lampa.

Mogłoby się wydawać, że szybka metamorfoza kuchni to nie lada sztuka. Wszak to wnętrze o zazwyczaj niewielkim metrażu i wykończeniach, które są zamknięte w pewnych sztywnych ramach, przez co trudne do stylistycznego tuningu. Aby jednak odczarować kuchenną przestrzeń i tchnąć w nie przyjemną świeżość, wystarczy włączyć kreatywne myślenie! Współcześni producenci farb i wykończeń, dostarczają nam bowiem rozwiązań, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze
kuchnia
  • Dodano 8 dni temu
pozdrawiam
  • Dodano 4 dni temu

Zobacz więcej produktów