Szybkie porady eksperta: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Co będzie lepsze w przypadku remontu, a co w momencie budowy domu? Sprawdź, w jaki system grzewczy zainwestować, aby w przyszłości cieszyć się wysokim komfortem i niskimi rachunkami!

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – co wybrać?

Jeśli remontujesz dom, w którym istnieje już grzejnikowy system grzewczy, lepiej jest pozostać przy tradycyjnej technologii, czyli kaloryferach pokojowych. Dla nowo powstałych domów polecamy ogrzewanie podłogowe wodne.

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe, a ile grzejniki?

Instalacja ogrzewania podłogowego w całym domu może Cię wynieść średnio 110-120 zł za m². Natomiast ceny grzejników wynoszą ok. 300 zł/szt., zaś ich montaż kosztuje zwykle 100 zł/szt.

biały grzejnik pokojowy pod oknem w sypialni
Tu znajdziesz grzejniki pokojowe, łazienkowe i elektryczne >>
biały grzejnik pokojowy

Panele na ogrzewanie podłogowe

Jakie wybrać panele na ogrzewanie podłogowe? Najlepiej panele laminowane z systemem zatrzaskowym (np. twin click) o grubości 8-9 mm i o klasie użyteczności 31-32.

Ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne?

  • Jeśli lubisz temperatury powyżej 23°C, wybierz grzejniki.
  • Jeśli posiadasz pompę ciepła, wybierz ogrzewanie podłogowe.
  • Jeśli posiadasz piec stałopalny, prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie wybór ogrzewania tradycyjnego, a więc grzejników.
  • Jeśli masz w mieszkaniu podłączenie do gazu ziemnego, rozważ instalację podłogówki.
  • Jeśli planujesz zainwestować w niezależne rozwiązania (panele fotowoltaiczne zasilające pompę ciepła), wybierz podłogówkę.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – mieszkanie w bloku

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – co się bardziej opłaca w mieszkaniu w bloku? Wiele zależy od istniejącej już instalacji. Jeśli jest ona zaprojektowana w systemie grzejnikowym, koszt przejścia na podłogówkę będzie dużo wyższy i może okazać się nieopłacalny. Co więcej, sama instalacja ogrzewania podłogowego jest droższa o ok. 40%, jednak jest bardziej oszczędna w użytkowaniu (pobiera mniej energii).

szara sypialnia z grzejnikiem

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, koniecznie poproś wyspecjalizowaną firmę o wycenę obu instalacji, porównaj ich koszty oraz średnią prognozę opłat za ogrzewanie.

Wszystko, co musisz wiedzieć przed montażem ogrzewania podłogowego >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów