Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Szybkie porady eksperta: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Co będzie lepsze w przypadku remontu, a co w momencie budowy domu? Sprawdź, w jaki system grzewczy zainwestować, aby w przyszłości cieszyć się wysokim komfortem i niskimi rachunkami!

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – co wybrać?

Jeśli remontujesz dom, w którym istnieje już grzejnikowy system grzewczy, lepiej jest pozostać przy tradycyjnej technologii, czyli kaloryferach pokojowych. Dla nowo powstałych domów polecamy ogrzewanie podłogowe wodne.

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe, a ile grzejniki?

Instalacja ogrzewania podłogowego w całym domu może Cię wynieść średnio 110-120 zł za m². Natomiast ceny grzejników wynoszą ok. 300 zł/szt., zaś ich montaż kosztuje zwykle 100 zł/szt.

biały grzejnik pokojowy

Panele na ogrzewanie podłogowe

Jakie wybrać panele na ogrzewanie podłogowe? Najlepiej panele laminowane z systemem zatrzaskowym (np. twin click) o grubości 8-9 mm i o klasie użyteczności 31-32.

Ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne?

  • Jeśli lubisz temperatury powyżej 23°C, wybierz grzejniki.
  • Jeśli posiadasz pompę ciepła, wybierz ogrzewanie podłogowe.
  • Jeśli posiadasz piec stałopalny, prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie wybór ogrzewania tradycyjnego, a więc grzejników.
  • Jeśli masz w mieszkaniu podłączenie do gazu ziemnego, rozważ instalację podłogówki.
  • Jeśli planujesz zainwestować w niezależne rozwiązania (panele fotowoltaiczne zasilające pompę ciepła), wybierz podłogówkę.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – mieszkanie w bloku

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – co się bardziej opłaca w mieszkaniu w bloku? Wiele zależy od istniejącej już instalacji. Jeśli jest ona zaprojektowana w systemie grzejnikowym, koszt przejścia na podłogówkę będzie dużo wyższy i może okazać się nieopłacalny. Co więcej, sama instalacja ogrzewania podłogowego jest droższa o ok. 40%, jednak jest bardziej oszczędna w użytkowaniu (pobiera mniej energii).

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, koniecznie poproś wyspecjalizowaną firmę o wycenę obu instalacji, porównaj ich koszty oraz średnią prognozę opłat za ogrzewanie.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności