BRUK-BET
BRUK-BET
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Kostka i płyty brukowe – niezawodny materiał podczas projektowania nawierzchni wokół domu

Chodniki, alejki, kręte ścieżki lawirujące między rabatami kwiatów, a także podjazd to nawierzchnie użytkowe wokół domu, które nie tylko dopełniają obraz estetycznej posesji. Ich zadaniem jest zapewnienie możliwości swobodnego poruszania się, parkowania samochodów czy rozmieszczenia mebli ogrodowych. To brak kałuż i błota w czasie jesiennej zawieruchy, łatwość odśnieżania zimą i wygoda latem oraz wiosną. Jakie materiały podołają tym wymaganiom? Kostki i płyty brukowe! Wspólnie z marką Bruk-Bet przedstawiamy ich zalety.

Bruk - materiał odporny praktycznie na wszystko

Bruk to materiał chętnie wykorzystywany zarówno w przydomowych ogrodach, jak i większych projektach inwestycyjnych. Wszystko dlatego, że spełnia wysokie wymogi użytkowe. Kostki i płyty są trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne, znoszą bardzo duże obciążenie i są mało nasiąkliwe. Nie są im straszne zmienne warunki atmosferyczne oraz wahania temperatur, więc prawidłowo zamontowane na tarasie, podjeździe czy ścieżkach wokół domu przetrwają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Ich dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania w czystości, co wiąże się z brakiem konieczności przeprowadzania skomplikowanych zabiegów konserwujących oraz pielęgnacyjnych.

STOP dla zabrudzeń, mchów i blaknięcia

Praktyczne zalety materiałów, takich jak kostka czy płyty, potęgują dodatkowe powłoki ochronne, jak chociażby Perlon® Lamino oraz Hydrostop®, marki Bruk-Bet. Wyroby podczas produkcji powlekane są odpowiednimi środkami modyfikowanych żywic, a także poddawane są procesowi hydrofobizacji. Ich efektem są jeszcze lepsze parametry techniczne; większa odporność na zabrudzenia, antypoślizgowość, zabezpieczenie przed wykwitami wapiennymi oraz narastaniem glonów i mchów. Powstała warstwa izolacyjna zapobiega przenikaniu zabrudzeń w głąb betonu, a także znacznie ułatwia usuwanie trudnych plam po oleju, smarach, tłuszczach, kredzie, winie, gumach do żucia i innych produktach spożywczych. Do czyszczenia wystarczą woda lub myjka ciśnieniowa, która ułatwi usuwanie zabrudzeń.

Innowacyjna, uszlachetniona powierzchnia Perlon® Lamino trwale związana z warstwą licową kostek i płyt brukowych marki Bruk-Bet ogranicza także zjawisko blaknięcia koloru spowodowane dużym nasłonecznieniem. Dzięki temu nawet intensywne działanie promieni UV nie wpłynie negatywnie na wygląd utwardzonych nawierzchni. Oznacza to wyeliminowanie problemu przebarwień czy szarzenia.

Kostka brukowa czy płyty brukowe?

Pod względem właściwości technicznych kostka brukowa oraz płyty brukowe spełniają swoje zadanie celująco. Jeśli jednak pod uwagę weźmiemy zalety wizualne, pojawić się może dylemat: format mini czy maxi? Trendy budowlane od wielu lat hołdują modzie na rozmiar XL. Ma to związek z w tym, że projekty domów przybierają geometryczne kształty, a scenerię dookoła cechuje całkowita prostota. Idealnym uzupełnieniem takiej przestrzeni wydają się więc płyty betonowe. Rozwiązania Novator® Largo dostępne w rozmiarach o długości 70, 50 i 30 cm zagwarantują bardziej surowy i industrialny charakter, będą świetnie komponować się z przeszkleniami oraz symetrycznie poprowadzonymi ścieżkami w ogrodzie w stylu formalnym.

<p><strong>Płyty brukowe</strong> to również praktyczny sposób na funkcjonalny podjazd czy taras, czyli miejsca o dużej powierzchni. <strong>Większy format będzie znacznie łatwiejszy i szybszy w zabudowie</strong>, a także pozwoli na bezproblemowe poruszanie się z wózkiem czy na rolkach. Zapewni także poczucie spójności, stając się klamrą kompozycyjną otoczenia. <strong>Różne wymiary produktów oraz możliwość łączenia ich ze żwirkiem czy kostką dodatkowo pozwolą uniknąć wrażenia monotonii</strong> i zapewnią mnogość w zakresie możliwości układania, dzięki czemu posesja zyska niepowtarzalnego sznytu.</p>
<p>Kompromisem pomiędzy płytami wieloformatowymi a drobną kostką może być Promenada®, marki Bruk-Bet. Produkty dostępne są w różnych wielkościach, dzięki czemu można je układać na wiele sposobów. Dobrze spiszą się we frontalnej części posesji – na podjeździe lub przydomowym parkingu, gdzie stworzą dynamiczną kompozycję odporną na duże obciążenia. W ogrodzie i na tarasie pozwolą wykreować prostolinijne, rytmiczne wzory albo zamienią się w ciekawe pasy ciągnące się wzdłuż posesji.</p>
<p>Mniejsze kostki, np. <strong>Visio®</strong> lub <strong>Kontur®</strong>, są z reguły stylowym uzupełnieniem budynków tradycyjnych, choć ich uniwersalność pozwala też na dopasowanie do nowoczesnej architektury. Sprawdzą się w szczególności tam, gdzie zaplanowano łuki oraz kręte ścieżki, <strong>materiał pozwala na precyzyjne wyłożenie trudnodostępnych powierzchni bez konieczności przycinania</strong>, a więc okaże się ekonomiczny oraz praktyczny. Roszady z użyciem drobnego bruku posłużą również do udekorowania określonych powierzchni np. centralnego miejsca na podjeździe.</p>

Płyty brukowe to również praktyczny sposób na funkcjonalny podjazd czy taras, czyli miejsca o dużej powierzchni. Większy format będzie znacznie łatwiejszy i szybszy w zabudowie, a także pozwoli na bezproblemowe poruszanie się z wózkiem czy na rolkach. Zapewni także poczucie spójności, stając się klamrą kompozycyjną otoczenia. Różne wymiary produktów oraz możliwość łączenia ich ze żwirkiem czy kostką dodatkowo pozwolą uniknąć wrażenia monotonii i zapewnią mnogość w zakresie możliwości układania, dzięki czemu posesja zyska niepowtarzalnego sznytu.

Kompromisem pomiędzy płytami wieloformatowymi a drobną kostką może być Promenada®, marki Bruk-Bet. Produkty dostępne są w różnych wielkościach, dzięki czemu można je układać na wiele sposobów. Dobrze spiszą się we frontalnej części posesji – na podjeździe lub przydomowym parkingu, gdzie stworzą dynamiczną kompozycję odporną na duże obciążenia. W ogrodzie i na tarasie pozwolą wykreować prostolinijne, rytmiczne wzory albo zamienią się w ciekawe pasy ciągnące się wzdłuż posesji.

Mniejsze kostki, np. Visio® lub Kontur®, są z reguły stylowym uzupełnieniem budynków tradycyjnych, choć ich uniwersalność pozwala też na dopasowanie do nowoczesnej architektury. Sprawdzą się w szczególności tam, gdzie zaplanowano łuki oraz kręte ścieżki, materiał pozwala na precyzyjne wyłożenie trudnodostępnych powierzchni bez konieczności przycinania, a więc okaże się ekonomiczny oraz praktyczny. Roszady z użyciem drobnego bruku posłużą również do udekorowania określonych powierzchni np. centralnego miejsca na podjeździe.

Jaki kolor nawierzchni wybrać?

Betonowe nawierzchnie szarością stoją i to z tym kolorem zazwyczaj kojarzą się płyty brukowe oraz kostki brukowe. Uniwersalny szary lub grafitowy odcień sprawdzi się w wielu stylach i dopasuje do niemal każdej barwy stolarki okiennej i dachowej. Ciekawe pobija piękno zieleni, umiejętnie współgra z jasnym oraz ciemnym drewnem i wspólnie z metalowymi elementami gwarantuje poczucie elegancji. Pasuje do tynku, cegły, a także sidingu. Może być jednolity, jak warianty wykończenia Mono-Color – z kolekcji Promenada® – albo wyróżni się charakterystycznym przenikaniem się kolorów pasmowo na losowo wybranych elementach w wersjach Color-Mix®.

W przypadku modernistycznej bryły budynku utrzymanej w grafitach, czerni i bieli postawienie na nawierzchnie w stonowanych szarościach jest strzałem w dziesiątkę. Gdy budynek wyróżnia gama ciepłych odcieni (brązów, beżów, czerwieni oraz żółci), warto wówczas wybrać brukowane nawierzchnie Promenada® w oryginalnych tonach wapienia muszlowego lub brązu kasztanowego. Dzięki połączeniu ciepłych wybarwień z zimnymi kostki stanowić będą unikalne zwieńczenie projektu – także tego, który inspirowany jest tradycyjnymi nurtami.

Wybór materiałów przeznaczonych do utwardzenia nawierzchni wokół domu nie ogranicza się jedynie do formatu oraz koloru. Bruk występuje też w wielu opcjach wykończenia – od ciekawych melanży Color-Mix®, po śrutowane powierzchnie Rustical® lub warianty o bardziej chropowatej, mikroziarnistej strukturze Microtec® składającej się z kruszywa o drobnej frakcji. Daje to swobodę w realizacji w pełni zindywidualizowanych projektów.

Bruk, niezależnie czy występuje w postaci kostki brukowej czy wielkoformatowych płyt, to materiał nie do zdarcia! Jest trwały oraz odporny na zawirowania atmosferyczne, a także nie stwarza problemów z utrzymaniem czystości i pielęgnacją. Dzięki mnogości kolorów i wykończeń pozwala kreować nietuzinkowe aranżacje, dzięki którym posesja staje się prawdziwą wizytówką mieszkańców.

Jesień to szczególnie dobry moment, by zadbać o estetykę oraz funkcjonalność powierzchni wokół domu. W aktualnej promocji marki Bruk-Bet wybrane kostki oraz płyty dostępne są w atrakcyjnych cenach.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Dołącz do newslettera i nie przegap okazji!

  • Informacje o promocjach
  • Aktualności w ofercie
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności