Przygotuj dom na Wielkanoc 🐣 Zobacz stoły do -60%
BRUK-BET
BRUK-BET
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Rezydencja nad jeziorem – zobacz nowoczesny dom z basenem i prywatnym barem

Imponujący dom zaprojektowany w stylu nowoczesnym, oddzielna część rekreacyjna z prywatnym barem i basenem, ogromny ogród, a do tego piękny, pełen zieleni krajobraz i błękitna tafla jeziora. Czego chcieć więcej? Ta luksusowa rezydencja zachwyca – nie bez powodu! Tutaj przez cały rok można czuć się jak na wakacjach w ekskluzywnym hotelu. Zapraszamy na spacer po wyjątkowej nieruchomości, która zapiera dech w piersiach.

Asymetria, spójność i uniwersalne materiały

Zadbany trawnik, nasadzenia w postaci krzewów liściastych oraz iglaków, trawy ozdobne i niewielkie drzewka – frontowa część posesji zaprasza do środka soczystą zielenią. Całość jest minimalistyczna – nie ma tutaj kwiatów we wszystkich kolorach tęczy ani wzorniczego eklektyzmu. Wszystkie materiały utrzymane są w neutralnych barwach, tworząc przemyślaną, estetyczną kompozycję. Bryła budynku jest niesymetryczna, ciekawa – pokrywa ją jasny, niemal biały beton architektoniczny, jednak główną rolę odgrywają nieregularnie zabarwione drewno i metal, który dodaje całości nowoczesnego charakteru. Połączenie tych materiałów to idealny zestaw tworzący bardzo spójną i dopełniającą się kompozycję.

Do budynku prowadzi brukowana ścieżka, częściowo zbudowana z efektownych płyt trapezowych – to odpowiednio docięte płyty Planta, marki Bruk-Bet. By wejść do środka, wystarczy pokonać kilka schodków. Wykonano je z betonowych stopni schodowych o nazwie Baza. Strefa wejścia to kombinacja materiałów o naturalnym charakterze: miodowego drewna, modularnych płyt Romalit Bruk-Bet w ciepłym odcieniu wapień muszlowy oraz wielkoformatowych donic zrobionych z betonowych płyt Baza. Całość uzupełniają kontrastowe drzwi w kolorze antracytowym, zdecydowanie wybijając na jasnym tle.

Uwagę zwraca również oryginalny garaż, którego nie zamyka żadna brama – otwarta dobudówka świetnie podkreśla świeży i lekki wizerunek posesji. Podjazd wyłożono praktyczną kostką ekologiczną Hydrofuga, tworzącą przepuszczalną nawierzchnię z szerokimi fugami – jej krawędzie są proste i regularne, co sprawia, że wjazd do garażu prezentuje się ultranowocześnie.

Nowoczesny budynek zatopiony w zieleni

Frontowa część rezydencji to tylko zapowiedź – główny punkt wycieczki znajduje się z drugiej strony budynku. Do ogrodu prowadzi szeroka alejka, wykonana ze zróżnicowanych wymiarowo, modularnych płyt, które umożliwiają przepiękne ułożenia romańskie. Zastanawiasz się, jaka to kolekcja? To mozaika Romalit Bruk-Bet w kolorze wapień muszlowy, z ochroną Perlon Lamino, która sprawia, że powierzchnia pozostaje odporna na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV oraz powstawanie wykwitów wapiennych. Kostka ta nadaje ton całej nieruchomości, oplatając budynek od wejścia, przez ogród, aż do komfortowego zejścia nad jezioro.

Po okrążeniu budynku, w końcu można zobaczyć ogród w całej okazałości – jeśli kochasz zieleń, to z pewnością zwrócisz uwagę na wspaniały trawnik, który zdobi całą posiadłość. Uzupełnieniem krajobrazu są rozmaite gatunki krzewów i niewielkich drzewek, a także bujne trawy i byliny. Spójrz na taras – minimalistyczny, przechodzący bezpośrednio do ogrodu. Nad kompletem wypoczynkowym zawisło szklane zadaszenie, które pozwala wypoczywać na świeżym powietrzu, nawet gdy pada deszcz. A widok z tarasu? Jest wprost bajeczny. Szeroki ogród, którego aranżacja w dużej mierze ogranicza się do niskiej roślinności, pozwala spoglądać w dal wprost na jezioro. Idąc po trapezowych płytach, można dotrzeć do basenu lub pozostałych zabudowań, które stanowią oddzielną, niezależną część rekreacyjną posesji.

Basen, prywatna restauracja, bar i przestrzeń rekreacyjna

Przeniesienie rekreacyjnej części domu, czyli obszernej jadalni, wraz z kuchnią i barem, dużym telewizorem, a także ogromną kolekcją win do osobnego budynku to z pewnością strzał w 10! Właściciele zyskali wyjątkowe miejsce do spotkań ze znajomymi i organizowania imprez, bez konieczności ingerowania w układ czy wystrój części mieszkalnej. Wnętrze wypełniają naturalne materiały – drewno i skóra, a estetycznym dopełnieniem całości są elementy metalowe, czerń i połyskujące, miedziane lampy. Uwagę zwracają również wielkoformatowe przeszklenia, przez które doskonale widać cały ogród.

Tuż obok tego budynku stoi jeszcze jedno zabudowanie – zadaszoną strefę wyposażono w szeroki stół, czyli ideale miejsce do popołudniowego grillowania w gronie najbliższych. Gdy dzień jest upalny i biesiadników najdzie chęć na orzeźwiającą kąpiel, do ich dyspozycji pozostaje zjawiskowy basen wraz ze strefą relaksu, wyznaczoną przez szereg wygodnych leżaków. Trapezowe płyty Planta stanowią wyraźne zejście do jeziora, które – trzeba przyznać – klimatycznie uzupełnia wizerunek całej posiadłości. Tak kompleksowo urządzona przestrzeń zewnętrzna to nie tylko maksymalnie wykorzystanie dostępnej powierzchni, ale też mnóstwo możliwości spędzania czasu wolnego.

Światło, czyli klimatyczne dopełnienie całości

Ogród nie byłby kompletny bez odpowiedniego oświetlenia, które jest przecież kluczowe – szczególnie wieczorem i nocą. Wokół rezydencji ulokowano różne rodzaje lamp zewnętrznych, które rozświetlają zewnętrzną przestrzeń, przy okazji pięknie ją dekorując. We frontowej części posesji rządzą subtelne słupki, rzucające rozproszony, ciepły blask – nad wejściowymi drzwiami umieszczono też nowoczesne oprawy typu downlight, które oświetlają strefę wejścia. W rekreacyjnej części posesji również gdzieniegdzie ustawiono słupki, jednak tutaj towarzyszą im minimalistyczne kinkiety i lampy najazdowe, umiejscowione w pobliżu basenu. Uwagę zwracają także efektowne, białe lampiony, których blask czarująco odbija się w tafli wody.

Ta realizacja to doskonały przykład nowoczesnego designu i maksymalnego wykorzystania potencjału posesji oraz dekoracyjnych walorów płyt i kostek brukowych z serii Prestige firmy Bruk-Bet. Rezydencja zachwyca już od wejścia, a sam ogród i otaczające go zabudowania tworzą perfekcyjne zestawienie, które – mimo nowatorskiego charakteru – idealnie koresponduje z naturalnym krajobrazem. Tutaj wszystko jest pod ręką – czego chcieć więcej?


Artykuł powstał we współpracy z marką Bruk-Bet.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności