Inteligentny dom, czyli rozwiązania systemowe dla miłośników nowinek technologicznych i designu

Planujesz remont? A może szukasz inteligentnych rozwiązań systemowych, które poprawią komfort Twojej rodziny i pozwolą wygodnie zarządzać budynkiem? W 2020 roku do wnętrz wkracza funkcjonalność, która ma za zadanie ułatwić wykonywanie codziennych czynności i obowiązków, a także zapewnić domownikom pełne bezpieczeństwo. To innowacyjne produkty oraz rozwiązania z zakresu inteligentnego domu, bezpieczeństwa danych i bezpiecznego mieszkania, systemy domofonowe, a także wyjątkowe nowe warianty stylistyczne, które wpiszą się w design każdego nowoczesnego wnętrza. Na jakie rozwiązania warto postawić? Poniżej prezentujemy kilka wybranych nowości firmy Gira.

Zupełnie nowe wrażenia dotykowe: czujnik przyciskowy Gira 4

Elementy obsługi Gira KNX umożliwiają proste i wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami inteligentnego domu. Kluczową kwestią jest przy tym intuicyjna obsługa – tak jak w przypadku nowego czujnika przyciskowego Gira 4. Przekonuje on nowoczesnym, szlachetnym designem, prawdziwymi materiałami oraz wyjątkowo przyjemną w dotyku strukturą dzięki warstwie materiału o grubości 3 mm. Teraz jest on dostępny w następujących wariantach: czarne szkło, białe szkło, aluminium, czarne aluminium oraz stal szlachetna. Od października 2020 roku do oferty dołączą wersje lakierowane w kolorach czystej bieli z połyskiem, czarnym matowym, szarym matowym, czystej bieli matowej i antracytu, a także wersja powlekana brązem (PVD).

Po uruchomieniu czujnika przyciskowego przekazuje on użytkownikowi dotykową informację zwrotną. Jest on dostępny z pojedynczymi, podwójnymi i poczwórnymi klawiszami, a dioda LED do wskazywania stanu oferuje osiem przełączanych kolorów. Klawiszom można nadawać indywidualne opisy za pomocą usługi opisów Gira.

Ponadto czujnik przyciskowy Gira 4 ma wbudowany czujnik temperatury i wilgotności oraz dodatkowe przyłącze zewnętrznego czujnika temperatury, na przykład dla ogrzewania podłogowego. Urządzenie jest przygotowane do pracy w systemie KNX Secure i ma możliwość aktualizacji za pośrednictwem aplikacji serwisowej Gira ETS.

Czujnik przyciskowy Gira 4. Nowy czujnik przyciskowy Gira 4 wyróżnia się nowoczesnym, szlachetnym wzornictwem, wysokiej jakości materiałami i jest wyjątkowo przyjemny w dotyku.
Czujnik przyciskowy Gira 4. Nowy czujnik przyciskowy Gira 4 wyróżnia się nowoczesnym, szlachetnym wzornictwem, wysokiej jakości materiałami i jest wyjątkowo przyjemny w dotyku.

Elegancja i wysoka jakość: Gira Esprit Bronze (PVD)

Programy stylistyczne Gira przyciągają wzrok swoim atrakcyjnym wyglądem, oferują wyjątkowe wrażenia dotykowe oraz dużą różnorodność wzorów i funkcji. Program stylistyczny Gira Esprit został teraz poszerzony o wariant ramki w kolorze brązu. Ramka jest wykonana ze stali szlachetnej i pokryta nadzwyczaj cienką, a przy tym niezwykle wytrzymałą powłoką PVD z brązu. Program Esprit Bronze (PVD) Gira odpowiada na aktualny trend w wyposażeniu wnętrz, który stawia na ciepłe odcienie, spełniając jednocześnie wymagania klientów dotyczące wysokiej jakości materiałów. Powłoka z brązu zapewnia absolutnie unikalny wygląd, a jednocześnie ponadczasową elegancję.

Ten wariant ramki harmonijnie wpisuje się również w koncepcje mieszkania, w których podobne powierzchnie wykorzystuje się do tworzenia wyrazistych akcentów stylistycznych, np. w przypadku okuć, klamek, oświetlenia i akcesoriów domowych.

Nowy wariant Esprit Bronze (PVD) nadaje wykonanej z prawdziwych materiałów serii luksusowy i szlachetny wygląd. Program można łączyć z ponad 300 wkładkami z systemu Gira System 55 – wybór sięga od prostych wyłączników światła po czujniki przyciskowe do sterowania scenami świetlnymi w inteligentnym domu. Program Gira Esprit Bronze (PVD) będzie dostępny w wariantach ramek od pojedynczych do poczwórnych; ramka podwójna będzie dostępna z przegrodą lub bez.

Gira Esprit Bronze (PVD). Ramka Gira Esprit Bronze (PVD) jest wykonana ze stali szlachetnej i pokryta nadzwyczaj cienką, a przy tym niezwykle wytrzymałą powłoką PVD z brązu.
Gira Esprit Bronze (PVD). Ramka Gira Esprit Bronze (PVD) jest wykonana ze stali szlachetnej i pokryta nadzwyczaj cienką, a przy tym niezwykle wytrzymałą powłoką PVD z brązu.

Neutralna elegancja: Gira E2 szary matowy i Gira System 55 szary matowy

Poszerzona została również paleta barw ramek serii Gira E2, do której dodano ponadczasowy kolor szary matowy, który cieszy się dużą popularnością. Kolor ten został naniesiony na niełamliwy termoplast, odporny promieniowanie UV. Nowy kolor szary matowy w programie stylistycznym Gira E2 zapewnia jeszcze większą różnorodność wzorów i swobodę projektowania niż do tej pory. Seria obejmuje następujące kolory: czysta biel matowa, czysta biel z połyskiem, aluminium, antracyt oraz czarny matowy. Jest ona jednakże dostępna również w wersji z wysokiej jakości stali szlachetnej i nadaje się zarówno do konwencjonalnego montażu naściennego, jak też do montażu płaskiego.

Neutralny szary odcień, zestawiony z matową powierzchnią, szczególnie w połączeniu z purystycznymi stylami wyposażenia wnętrz, stanowi dyskretny akcent wizualny. Ponadto kolor szary matowy zostały uzupełnione również wkładki funkcyjne Gira System 55, co gwarantuje harmonijny wygląd całości. Tym samym dla wszystkich programów stylistycznych Gira System 55 dostępnych jest ponad 200 wkładek w kolorze szarym matowym. Również tutaj gama produktów rozciąga się od prostych wyłączników światła aż po systemy sterowania żaluzjami.

Gira E2 szary matowy. Ponadczasowo elegancki szary kolor, zestawiony z matową powierzchnią, szczególnie w połączeniu z purystycznymi stylami wyposażenia wnętrz, stanowi dyskretny akcent wizualny.
Gira E2 szary matowy. Ponadczasowo elegancki szary kolor, zestawiony z matową powierzchnią, szczególnie w połączeniu z purystycznymi stylami wyposażenia wnętrz, stanowi dyskretny akcent wizualny.
>> GIRA - TEMA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze

Zobacz więcej produktów