Czym ogrodzić taras? 5 pomysłów na ogrodzenie tarasu

Ogrodzenie tarasu może sprawić, że przestrzeń ta będzie nie tylko bardziej przytulna, ale również zaciszna i osłonięta od wiatru. Jakie ogrodzenie na taras wybrać? Zdecyduj się na takie, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne oraz dekoracyjne. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na ogrodzenie przydomowego tarasu.

ogrodzenie tarasu nowoczesne
Wybierz najlepsze ogrodzenie tarasu >>

Czym ogrodzić taras?

Balkon i taras stanowią przedłużenie domu. To tam latem przebywamy bardzo często – jemy posiłki, czytamy książki, opalamy się i spędzamy czas z najbliższymi. Warto zadbać o to, by przestrzeń ta nie była całkiem odsłonięta – odpowiednio dobrane ogrodzenie sprawi, że taras stanie się bardziej intymny i przytulny. Czym zabudować boki tarasu i osłonić go od wiatru oraz sąsiadów?

Pomysły na ogrodzenie tarasu

Robisz pyszną kawę, bierzesz książkę lub czasopismo w dłoń, idziesz na taras, by się zrelaksować i… czujesz, że zdecydowanie zbyt mocno wieje? Na tarasie podmuchy wiatru często są dość mocno odczuwalne, szczególnie od strony zachodu. Ogrodzenie tarasu może częściowo zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować ten problem. Czym ogrodzić taras? Sprawdź 5 naszych pomysłów.

ogrodzenie tarasu drewniane
Jak osłonić taras od wiatru, słońca i sąsiadów? Sprawdź >>

1. Drewniane ogrodzenie tarasu

Drewno to zawsze dobry wybór. Wygląda świetnie, dobrze znosi próbę czasu, a odpowiednio zaimpregnowane dobrze reaguje na zmienne i trudne warunki atmosferyczne.

Ogrodzenie z tarasu z drewna doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku niewielkich, jak i przestronnych przydomowych przestrzeni. Możesz zdecydować się na ogrodzenie wysokie, całkowicie osłaniające, które świetnie chroni przed wiatrem lub lżejsze, przypominające barierkę ogrodzenie tarasu. Drewniane ogrodzenia świetnie komponują się z zielenią oraz kwiatami w doniczkach z naturalnych materiałów.

drewniane ogrodzenie tarasu

2. Metalowe ogrodzenie tarasu

Jak ogrodzić taras? Jeśli chcesz zamontować trwałe, solidne i dobrze wyglądające przez lata ogrodzenie tarasu, metalowe balustrady lub panele będą świetnym rozwiązaniem. Metal jest materiałem właściwie bezobsługowym, nie wymaga impregnacji, a mimo to doskonale znosi zmienną pogodę. Jeśli zdecydujesz się na tego typu ogrodzenie, wystarczy, że raz na kilka lat odświeżysz je za pomocą farby do metalu.

czym ogrodzić taras

3. Ogrodzenie tarasu w bloku

Jeśli szukasz materiałów do ogrodzenia tarasu w bloku, sprawdź praktyczne markizy pionowe. To świetne rozwiązanie, które jest bardziej uniwersalne niż drewniane czy metalowe ogrodzenia na taras, ponieważ markizę w razie potrzeby możesz w każdym momencie zwinąć i otworzyć przestrzeń. Na tarasie w bloku dobrze sprawdzają się też ażurowe drewniane panele osłonowe. Ich konstrukcja jest lekka i nie przytłacza często niewielkiej przestrzeni, a nadal stanowi skuteczną osłonę.

jak ogrodzić taras

4. Ogrodzenie tarasu dla kota

Każdy właściciel kota wie, że to zwierzęta lubiące chadzać własnymi drogami. Czasami jednak, dla ich bezpieczeństwa, warto ograniczyć im nieco możliwość wędrówek. Jeśli szukasz ogrodzenia tarasu dla kota i zależy Ci, by Twój zwierzak nie opuszczał wyznaczonej przestrzeni, postaw na specjalne siatki ogrodzeniowe, które są doskonałą barierą dla małych uciekinierów.

ogrodzenie tarasu dla kota
Jak zabezpieczyć balkon dla kota? Sprawdź >>

5. Jak ogrodzić taras? Postaw na naturę!

Jako ogrodzenie tarasu świetnie sprawdzają się również zielone, naturalne rośliny. Możesz wybrać pnącza (w ich przypadku należy zamontować również siatkę, która będzie dla nich wsparciem) lub stworzyć miniżywopłoty z iglaków. Pamiętaj, by gatunki roślin dostosować do warunków, jakie panują na Twoim tarasie. Zobacz jakie kwiaty na taras sprawdzą się w słońcu i w cieniu.

ogrodzenie tarasu z roslin

Nietrudno znaleźć solidne i wytrzymałe ogrodzenie tarasu – nowoczesne rozwiązania gwarantują jakość na lata i bez zarzutu pełnią swoją funkcję, czyli osłaniają taras przed słońcem, wiatrem oraz sąsiadami. Wybierz takie ogrodzenie, którego stylistyka będzie pasować do Twojego domu, otoczenia oraz gabarytów tarasu.

Zobacz, jak urządzić taras tanim kosztem >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów