Jak osłonić taras od wiatru, słońca i sąsiadów?

Jak osłonić taras i stworzyć na nim przytulny kącik, z którego nie będziesz chciał wychodzić? Przede wszystkim zadbaj o osłonę tarasu przed wiatrem oraz o możliwość schowania się przed palącym słońcem i spojrzeniami sąsiadów. Jeśli zastanawiasz się, czym osłonić taras, dobrze trafiłeś. Mamy dla Ciebie kilka sposobów, dzięki którym zwykły taras zamieni się w przyjemne, zaciszne i nastrojowe miejsce.

jak osłonić taras

Jak osłonić taras od sąsiadów?

Sąsiedzi są różni. Jednych zupełnie nie interesuje życie osób mieszkających w pobliżu, a dla innych obserwowanie tego, co dzieje się u innych, jest główną rozrywką w ciągu dnia. Jaka osłona tarasu przed sąsiadami tego drugiego typu będzie najskuteczniejsza? Możesz się zdecydować na markizy boczne – ochronią Cię one nie tylko przed wiatrem, ale również przed spojrzeniami sąsiadów. Jeśli zastanawiasz się, jak odgrodzić się od sąsiada na tarasie, ale wolałbyś wykorzystać tańszą opcję, sprawdź maty osłonowe wiklinowe, bambusowe lub z materiału. Takie rozwiązanie w mniejszym stopniu obciąży Twój budżet, a równie dobrze będzie spełniać swoją funkcję.

jak oslonic taras od sasiadow
Fot. Elwira Kocyła

Jeśli zastanawiasz się, czym zabudować boki tarasu, możesz rozważyć też lżejsze rozwiązanie, czyli zasłony na taras wykonane z materiału. Białe, delikatnie poruszane wiatrem zasłony w 100% spełnią swoją funkcję, czyli osłonią od sąsiadów, ale dzięki swojej lekkości nie zamkną przestrzeni i pozwolą uniknąć efektu „pudełka”. A na czym powiesić zasłony na tarasie? Wbrew pozorom mocowanie zasłon tarasowych nie jest trudne. Najłatwiej będzie, jeśli zamontujesz karnisz – może być klasyczny lub w postaci nierzucającej się w oczy żyłki.

Wybierz zasłonę na swój taras >>

Czym osłonić taras od wiatru?

Porywisty wiatr może skutecznie zniechęcić do wypicia kawy na tarasie. Na szczęście są sposoby na to, by schronić się przed wiatrem. Jak osłonić taras od wiatru? W tej roli świetnie sprawdzą się markizy boczne, które za pomocą kilku ruchów, w zależności od potrzeb, można rozkładać lub zwijać. Takie rozwiązanie pozwoli Ci w słoneczny, piękny dzień spędzać czas na otwartym tarasie, a gdy zerwie się wiatr, w kilka chwil będziesz mógł osłonić przestrzeń przed gwałtownymi powiewami. Jako ochrona przed wiatrem świetnie sprawdzają się również boczne pergole.

Jak osłonić taras od słońca?

Palące słońce potrafi zniechęcić do spędzania czasu na nieosłoniętym tarasie. Kiedy temperatura sięga 30°C, płytki tarasowe nagrzewają się niemal do czerwoności, a z tarasu robi nam się patelnia, trudno oczekiwać, że ktokolwiek miałby ochotę w takim miejscu relaksować się z książką. A wystarczy odpowiednio dobrana osłona tarasu przed słońcem, by stworzyć przyjemne, zacienione miejsce do relaksu – wtedy wystarczy tylko szklanka zimnego napoju pod ręką i można zatapiać się w lekturze.

jak osłonić taras przed słońcem

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki któremu skutecznie osłonisz swój taras przed słońcem, jest parasol. Małe i duże, okrągłe i kwadratowe, białe i kolorowe – wybór jest ogromny! Dobrze sprawdzą się również stylowe pergole lub rozwijane markizy.

Jak osłonić taras roślinami?

Jeśli zastanawiasz się, jak osłonić taras przed słońcem i sąsiadami, a dodatkowo marzy Ci się przestrzeń wypełniona bujną roślinnością, świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie zielonej ściany. Wystarczy kilka pnących roślin, doniczki, kratownica… i trochę czasu, by rośliny miały szansę urosnąć.

jak oslonic taras roslinami
Sprawdź, jakie kwiaty sprawdzą się na Twoim tarasie >>

Czym osłonić taras przed wiatrem, słońcem i spojrzeniami sąsiadów? Istnieje wiele możliwości – wybierz takie rozwiązanie, które będzie dopasowane do wystroju Twojego tarasu oraz do możliwości finansowych.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wokół domu
Zobacz więcej artykułów w kategorii Wokół domu
Komentarze

Zobacz więcej produktów