Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak osłonić taras od wiatru, słońca i sąsiadów?

Jak osłonić taras i stworzyć na nim przytulny kącik, z którego nie będziesz chciał wychodzić? Przede wszystkim zadbaj o osłonę tarasu przed wiatrem oraz o możliwość schowania się przed palącym słońcem i spojrzeniami sąsiadów. Jeśli zastanawiasz się, czym osłonić taras, dobrze trafiłeś. Mamy dla Ciebie kilka sposobów, dzięki którym zwykły taras zamieni się w przyjemne, zaciszne i nastrojowe miejsce.

Jak osłonić taras od sąsiadów?

Sąsiedzi są różni. Jednych zupełnie nie interesuje życie osób mieszkających w pobliżu, a dla innych obserwowanie ogrodu i tarasu u innych i tego, co tam się dzieje, jest główną rozrywką w ciągu dnia. Jaka osłona tarasu przed sąsiadami tego drugiego typu będzie najskuteczniejsza? Możesz się zdecydować na markizy boczne – ochronią Cię one nie tylko przed wiatrem, ale również przed spojrzeniami sąsiadów. Jeśli zastanawiasz się, jak odgrodzić się od sąsiada na tarasie, ale wolałbyś wykorzystać tańszą opcję, sprawdź maty osłonowe wiklinowe, bambusowe lub z materiału. Takie rozwiązanie w mniejszym stopniu obciąży Twój budżet, a równie dobrze będzie spełniać swoją funkcję.

Mata osłonowa bambusowa 1,2x5m

Mata osłonowa bambusowa 1,2x5m

99 zł 129 zł
Mata osłonowa bambusowa 1,2x3m

Mata osłonowa bambusowa 1,2x3m

59 zł 80 zł
Mata osłonowa bambusowa 1,8x3m

Mata osłonowa bambusowa 1,8x3m

89 zł 119 zł
Mata osłonowa bambusowa 1,5x5m

Mata osłonowa bambusowa 1,5x5m

119 zł 189 zł

Czym zasłonić bok tarasu przed sąsiadami?

Jeśli zastanawiasz się, czym zabudować boki tarasu, możesz rozważyć też lżejsze rozwiązanie, czyli zasłony na taras wykonane z materiału. Białe, delikatnie poruszane wiatrem zasłony w 100% spełnią swoją funkcję, czyli osłonią od sąsiadów, ale dzięki swojej lekkości nie zamkną przestrzeni i pozwolą uniknąć efektu „pudełka”. Takie zasłony świetnie pasują do balkonów urządzonych w stylu skandynawskim czy boho i z pewnością polubią się z wiklinowymi meblami, jasnymi poduchami i bujną roślinnością.

A na czym powiesić zasłony na tarasie? Wbrew pozorom mocowanie zasłon tarasowych nie jest trudne. Najłatwiej będzie, jeśli zamontujesz karnisz – może być klasyczny lub w postaci nierzucającej się w oczy żyłki.

Czym osłonić taras od wiatru?

Porywisty wiatr może skutecznie zniechęcić do wypicia kawy, dlatego ochrona przed wiatrem na tarasie jest bardzo ważna. Na szczęście są sposoby na to, by się schronić, gdy wieje na tarasie. Jak osłonić taras od wiatru? W tej roli świetnie sprawdzą się markizy boczne, które za pomocą kilku ruchów, w zależności od potrzeb, można rozkładać lub zwijać. Takie rozwiązanie pozwoli Ci w słoneczny, piękny dzień spędzać czas na otwartym tarasie, a gdy zerwie się wiatr, w kilka chwil będziesz mógł osłonić przestrzeń przed gwałtownymi powiewami. Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć taras przed wiatrem, a markizy nie trafiają w Twój gust, możesz zdecydować się na boczne pergole.

vidaXL Wysuwana markiza boczna na taras, 80 x 300 cm, szara

vidaXL Wysuwana markiza boczna na taras, 80 x 300 cm, szara

305 zł
vidaXL Markiza boczna na balkon, 170 x 250 cm, kremowa

vidaXL Markiza boczna na balkon, 170 x 250 cm, kremowa

287 zł
vidaXL Markiza boczna na balkon, 170 x 250 cm, szara

vidaXL Markiza boczna na balkon, 170 x 250 cm, szara

287 zł
vidaXL Zwijana markiza boczna na taras, 200x500 cm, niebieska

vidaXL Zwijana markiza boczna na taras, 200x500 cm, niebieska

510 zł

Osłona tarasu przed wiatrem – jaka powinna być?

Jak zabudować taras przed wiatrem? Osłonięcie tarasu od wiatru powinno być przede wszystkim stabilne. Podmuchy czasami bywają bardzo silne, a zerwane przez wiatr osłony mogą stanowić niebezpieczeństwo dla Ciebie, Twojej rodziny oraz sąsiadów. Jeśli więc zastanawiasz się, jak chronić taras przed wiatrem, w pierwszej kolejności pomyśl o bezpieczeństwie, a dopiero później o estetyce.

Warto również pamiętać o tym, by osłona tarasu przed wiatrem była też odporna na działanie wilgoci. W końcu w naszym klimacie mocniejszym podmuchom wiatru często towarzyszy deszcz, a z pewnością nie chcesz, by po 2 czy 3 ulewach Twoje osłony tarasowe nadawały się do wymiany.

Jak osłonić taras od słońca?

Jak osłonić taras przed słońcem? Palące słońce potrafi zniechęcić do spędzania czasu na nieosłoniętym tarasie. Kiedy temperatura sięga 30°C, płytki tarasowe nagrzewają się niemal do czerwoności, a z tarasu robi nam się patelnia, trudno oczekiwać, że ktokolwiek miałby ochotę w takim miejscu relaksować się z książką. A wystarczy odpowiednio dobrana osłona tarasu przed słońcem, by stworzyć przyjemne, zacienione miejsce do relaksu – wtedy wystarczy tylko szklanka zimnego napoju pod ręką i można zatapiać się w lekturze.

Czym osłonić taras przed słońcem? Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki któremu skutecznie osłonisz swój taras przed słońcem, jest parasol. Małe i duże, okrągłe i kwadratowe, białe i kolorowe – wybór jest ogromny! Możesz bez problemu dostosować go do stylu swojego tarasu oraz przestrzeni, jaką dysponujesz. Dobrze sprawdzą się również stylowe pergole lub rozwijane markizy.

Składana markiza balkonowa tarasowa 250x200cm

Składana markiza balkonowa tarasowa 250x200cm

569 zł
Parasol GoodHome Naya 3 x 3 m biały

Parasol GoodHome Naya 3 x 3 m biały

1348 zł
Parasol Malta 300 cm szary

Parasol Malta 300 cm szary

298 zł
Parasol ogrodowy Sorrento Taupe

Parasol ogrodowy Sorrento Taupe

650 zł

Jak osłonić taras roślinami?

Jeśli zastanawiasz się, jak osłonić taras przed słońcem i sąsiadami, a dodatkowo marzy Ci się przestrzeń wypełniona bujną roślinnością, świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie zielonej ściany. Dzięki niej zyskasz nie tylko skuteczną osłonę, ale również przepiękny element dekoracyjny.

Jak zrobić osłonę tarasu z roślin? To nic trudnego! Jako osłony z roślin świetnie sprawdzają się ogrody wertykalne, które nie dość, że wyglądają zachwycająco, to jeszcze zajmują niewiele miejsca. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się więc na niewielkich tarasach i w małych ogrodach, co nie oznacza, że nie pasują do dużych przestrzeni – wręcz przeciwnie! Jak wykonać taki ogród wertykalny? Przeczytaj nasz artykuł Zielona ściana we wnętrzach – jak i gdzie zamontować oraz jak pielęgnować ogród wertykalny w domu? Piszemy w nim co prawda o ogrodach wertykalnych we wnętrzach, ale dokładnie te same zasady dotyczą tarasów. Jeśli chcesz stworzyć nieco inną wersję zielonej osłony, wystarczy kilka pnących roślin, donice ogrodowe, kratownica… i trochę czasu, by rośliny miały szansę urosnąć.

Jak osłonić taras przed deszczem?

Jak osłonić taras przed wiatrem i deszczem? Jeśli chcesz spędzać czas na tarasie nawet w deszczowe dni, powinieneś zainwestować w rozwiązania, które będą wodoodporne. W takim wypadku świetnie sprawdzą się np. pergole czy montowane na stałe drewniane lub metalowe zadaszenia. A jak osłonić boki tarasu przed deszczem? Tu świetnie sprawdzą się markizy boczne, które uchronią Cię również przed zacinającymi, zimnymi kroplami.

Czym osłonić taras przed wiatrem, słońcem i spojrzeniami sąsiadów? Jak osłonić taras od ulicy? Istnieje wiele możliwości – wybierz takie rozwiązanie, które będzie dopasowane do wystroju Twojego tarasu, możliwości finansowych oraz powierzchni, jaką dysponujesz.


Inne artykuły w tej kategorii