Czego szukasz?
Zobacz także
Rejs Rejs
Opublikowany:  

Stelaż elektryczny do biurka – dlaczego go potrzebujesz? Sprawdź i dostosuj biurko do siebie

Nieprawidłowa postawa podczas nauki i pracy przy komputerze może mieć wiele negatywnych skutków. Są wśród nich bóle pleców, głowy i kończyn, zaburzenia krążenia, wady postawy… Aby ich uniknąć, zadbaj o odpowiednie wyposażenia biura – również tego domowego. Choć na ogół największą uwagę zwraca się na fotel, nie wolno zapomnieć też o biurku. Wybierz takie, które umożliwi częstą zmianę pozycji.

Już od co najmniej kilku lat statystyczny Polak spędza w pozycji siedzącej większą część dnia. Siedząc pracujemy i uczymy się, ale także spożywamy posiłki, a nawet odpoczywamy – choćby podczas lektury czy wieczornego seansu. Zmiany spowodowane pandemią koronawirusa jedynie nasiliły ten niebezpieczny trend. Pamiętaj jednak, że długotrwałe siedzenie, zwłaszcza w nieprawidłowej pozycji, może mieć bardzo niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie, a zwłaszcza na stan kręgosłupa.

Biuro domowe

Aby uniknąć schorzeń, które są konsekwencją siedzącego trybu życia należy, oprócz aktywności fizycznej, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kącika pracy, a w przypadku dzieci i nastolatków – nauki. Oprócz fotela czy krzesła gwarantującego stabilne podparcie kręgosłupa, umożliwiającego płynną regulację i dostosowanie do specyfiki ciała użytkownika, konieczne jest też… odpowiednie biurko. Wysokość blatu, a także możliwość swobodnego ułożenia nóg bezpośrednio przekładają się na to, jaką pozycję przyjmujesz – jak ułożona jest Twoja miednica, kręgosłup, obręcz barkowa i ręce.

Jak wynika z badań, blat biurka powinien znajdować się na takiej wysokości, aby kąt między ramieniem a przedramieniem osoby siedzącej wynosił ok. 90 stopni. Standardowo umieszcza się go więc na poziomie około 72-75 cm. Tyle tylko, że w przypadku wysokich osób wartość ta może wynosić 80 lub nawet 85 cm, a w przypadku przedszkolaków i uczniów – znacznie mniej. I tu rodzi się problem. Zwłaszcza gdy rodzice i dzieci w różnym wieku muszą pracować przy jednym stole. A to nierzadka sytuacja podczas pandemii i zdalnej nauki i pracy. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Rozwiązaniem są systemy umożliwiające zmianę poziomu ułożenia blatu – takie jak np. stelaż elektryczny Futuro marki REJS. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie od 625 do 1275 mm. Dzięki temu możesz każdorazowo i bezproblemowo dopasować biurko do konkretnej osoby – budowy jej ciała, jej nawyków i stylu pracy. Przy Futuro możesz siedzieć na standardowym krześle biurowym, ale również na piłce, czy specjalnym siedzisku wymuszającym odpowiednią postawę ciała. Możesz przy nim również… stać. Z Futuro zalecana przez ortopedów częsta zmiana pozycji nie stanowi problemu, a dopasowanie mebla (nawet do pozycji stojącej) zajmie dosłownie chwilkę.

Ale to nie wszystko. W przypadku pokoi dziecięcych, regulowany stelaż elektryczny do biurka umożliwia rośnięcie mebla wraz z dzieckiem lub… dziećmi. To również idealne rozwiązanie, jeśli maluchy w różnym wieku dzielą pokój lub kącik nauki. W zależności od tego, które dziecko w danej chwili się uczy, blat można podnieść lub opuścić, tak by ułatwić zajęcie odpowiedniej pozycji. Bezpieczeństwo regulacji zapewnia specjalny system, który zahamuje przesuwanie się blatu, gdy tylko napotka przeszkodę np. rączkę. Obniżać lub podwyższać blat możesz za pomocą prostego w obsłudze panelu sterowania – wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk i gotowe. Dokładna wysokość blatu wyświetli się na panelu.

Futuro stelaż elektryczny do biurka biały

Futuro stelaż elektryczny do biurka biały

Futuro stelaż elektryczny do biurka czarny

Futuro stelaż elektryczny do biurka czarny

I w pracy

Stelaż pod biurko Futuro sprawdzi się nie tylko w domu ale również w biurach – zwłaszcza tam, gdzie regularnie pracuje wiele osób zmieniających się w określonych godzinach lub dniach. System może zapamiętać cztery pozycje, które najbardziej odpowiadają poszczególnym pracownikom.

To bardzo przydatna i wygodna opcja w nowoczesnych biurach i salach konferencyjnych. Pracownik nie musi tracić czasu na regulację wysokości. Wystarczy, że wybierze odpowiedni numer i stelaż sam dostosuje miejsce pracy do jego preferencji oraz aktualnych potrzeb. – dodaje Damian Rybak.

Stelaż Futuro marki REJS dostępny jest w trzech kolorach – białym, srebrnym i czarnym. Dzięki regulowanej szerokości (w zakresie od 1075 do 1800 mm) można do niego zamocować blat o maksymalnych wymiarach 1000x2000 mm.


Artykuł powstał we współpracy z marką Rejs.


Inne artykuły w tej kategorii