Studia czas start! Zobacz biurka do -46% z darmową dostawą 🚚
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Rejs
Rejs
Opublikowany:  

Garderoba – jak ją urządzić? Zobacz kilka sprawdzonych pomysłów

Dlaczego tradycyjne półki nie sprawdzają się w garderobie? Dlatego, że rzeczy, które w niej trzymamy, są różnorodne. Inaczej przechowuje się swetry, inaczej sukienki, garnitury i koszule, a jeszcze inaczej dodatki i bieliznę. Kluczem do funkcjonalnej i wygodnej garderoby jest więc odpowiedni wybór i dopasowanie mebli oraz akcesoriów meblowych. Wszystko po to, by zapewnić każdej rzeczy odpowiednie warunki, a sobie ułatwić życie.

Niezależnie od tego, czy nasza garderoba jest niewielka, czy też duża i przestronna, chcemy, by była funkcjonalna. By korzystanie z niej było komfortowe, a jednocześnie byśmy się w niej swobodnie czuli. Choć wnętrze to zazwyczaj jest skrzętnie ukryte przed oczami gości, chcemy również, by było zwyczajnie ładne i panował w nim ład.

Jak spełnić wszystkie te wymagania? Okazuje się, że nie jest to takie trudne. Kluczem do stworzenia przyjaznej i wygodnej garderoby jest jej odpowiednia organizacja i wyposażenie. To jakie meble i udogodnienia się w niej znajdą, bezpośrednio się przełoży na to, jak będzie się nam z niej korzystało. Co mamy do wyboru? Rozwiązań, które powstały z myślą o garderobie jest zaskakująco dużo. Uwagę warto zwrócić na dwie linie z oferty marki REJS – Variant MULTI i nagrodzoną Diamentem Meblarstwa 2022 Maxima PURO.

Co zamiast półek w garderobie?

Podstawowym meblem w każdej garderobie jest szafa. A w niej zwykły drążek albo półki. Jak pokazuje praktyka, nie są to jednak rozwiązania najbardziej funkcjonalne. Owszem na półkach można ułożyć w zasadzie wszystko. Ale nie oznacza to, że będzie nam z tym wygodnie.

Ubrania z bawełny i delikatniejszych materiałów – od koszulek po koszule, wiele osób składa w równą kostkę i układa w stosiki. Problem polega na tym, że przed nałożeniem zazwyczaj wymagają prasowania. Podobnie spodnie – zarówno te z jeansu, jak i wełny, i innych materiałów – na tradycyjnych półkach są trudno dostępne. Aby wyjąć jedną parę, przełożyć trzeba kilka innych. Szkoda na to czasu i energii.

- Rozwiązaniem są akcesoria meblowe. Swetry ułożyć można w ażurowych, wysuwanych koszach z linii Variant MULTI, które ułatwią przepływ powietrza. Dzięki temu ubrania będą dłużej świeże i nie będą się deformować. Wysuwane kosze to też bardzo dobry sposób na przechowywanie rzeczy większych jak: pledy, ręczniki i koce. Koszulki i koszule, a także garnitury i żakiety warto za to powiesić na odpowiednich wieszakach np. na pantografach. Te opuszczane na specjalnych podnośnikach drążki pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń szafy, zapewniając przy tym wygodę. Dzięki nim nie trzeba się wspinać na krzesła, by zdjąć ulubioną sukienkę. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

Nowoczesne wieszaki do garderoby

Jeszcze bardziej ergonomiczne rozwiązanie przygotowano z myślą o spodniach. Szuflada na spodnie Variant MULTI pozwala na rozwieszenie kilku, a nawet kilkunastu par jednocześnie. Dzięki możliwości pełnego wysuwu zapewnia również łatwiejszy do nich dostęp. Proponowana jest w czterech szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm, wysokości 70 mm i głębokości 490 mm, a także dwóch kolorach: bieli i czerni w matowym wykończeniu. Szufladę na spodnie Variant MULTI mocuje się na solidnym systemie jezdnym, który gwarantuje bezproblemowe wsuwanie i wysuwanie nawet obciążonego wieszaka.

Nadstawki na buty, linia Maxima PURO

Nadstawki na buty, linia Maxima PURO

Wkłady garderobiane do szuflad, linia Maxima PURO

Wkłady garderobiane do szuflad, linia Maxima PURO

Szuflady wewnętrzne o wys. 80 mm, linia Maxima PURO

Szuflady wewnętrzne o wys. 80 mm, linia Maxima PURO

Szuflady wewnętrzne o wys. 50, linia Maxima PURO

Szuflady wewnętrzne o wys. 50, linia Maxima PURO

Bielizna i dodatki w garderobie

Co z drobniejszymi elementami garderoby? W ich przechowywaniu najlepiej sprawdzają się szuflady. Mogą to być Slim Box marki REJS, które dostępne są w trzech kolorach (bieli, graficie i czerni) i wielu rozmiarach (w tym trzech wysokościach). Umożliwia to dopasowanie szuflady do rodzaju rzeczy, które chcemy w nich przechowywać. W tych głębszych ułożyć można np. skarpetki, zaś w tych płytszych – bieliznę.

Warte uwagi są również szuflady z linii Maxima PURO. I one dostępne są w dwóch wysokościach, ale też w wersji bez ścianki przedniej. Dzięki temu układać na nich możemy ubrania, które po wysunięciu szuflady będą łatwiej dostępne. Szuflady z linii Maxima PURO dostępne są w dwóch wydaniach kolorystycznych. Uniwersalną biel zestawiono w nich ze szklaną wstawką, zaś czerń z eleganckim fornirem dębowym.

Uzupełnieniem szuflad są specjalne wkłady, które przydadzą nam się w organizacji dodatków i biżuterii. Dostępne w różnych konfiguracjach i rozmiarach (o szerokościach: 100, 200 i 520 mm) pozwalają na uporządkowanie biżuterii, apaszek, krawatów, zegarków, a nawet kosmetyków. Obleczone białą lub czarną ekoskórą wyłożone są miękkim aksamitem (w zależności od wersji: czarnym lub miedzianym), który zabezpiecza nawet najdelikatniejszą biżuterię przed zarysowaniem.

Sposób na buty w garderobie

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań do garderoby znaleźć można również te ułatwiające przechowywanie butów. Tu do wyboru są m.in. szuflady Variant MULTI. Odpowiednio wyprofilowane stelaże dostępne są w bieli i czerni w 4 szerokościach (600, 700, 800 i 900 mm), wysokości 160 mm i głębokości 490 mm. Można na nich wygodnie ustawić zarówno buty sportowe, jak i eleganckie kozaki. Buty będą ładnie wyeksponowane, a jednocześnie zabezpieczone przed zdeformowaniem czy ubrudzeniem.

Inną opcją są szuflady z pełnym dnem. Wykonane z metalu szuflady i nadstawki na buty z linii Maxima PURO sprawdzą się, zwłaszcza gdy mamy dużo szpilek. Dostępne są w trzech szerokościach (600, 800 i 900 mm) i dwóch wariantach kolorystycznych – bieli i czerni.

Akcesoria meblowe do garderób dają wiele możliwości. Ale sprawdzą się najlepiej wtedy, gdy dopasujemy je do swoich potrzeb. Dlatego planując wyposażenie garderoby, warto zawczasu zaplanować co i w którym miejscu chcemy przechowywać.


Artykuł powstał we współpracy z marką Rejs.


Inne artykuły w tej kategorii