🥳 Urodzinowa promocja Bonami! Z kodem rabatowym -15% na wszystko!
Sprawdź
Czego szukasz?
Finder
Finder
Opublikowany:  

Planujesz ferie zimowe? Sprawdź, o czym warto pamiętać przed wyjazdem

Obsypane śniegiem świerki, stoki narciarskie pełne amatorów białego szaleństwa i wieczory z grzanym winem przy kominku w ustronnym pensjonacie. Tak właśnie wyobrażamy sobie ferie zimowe – czas pełen relaksu spędzony w gronie znajomych lub rodziny. Niewątpliwie wyjazdy na ferie mają za zadanie naładować nas na nadchodzący ciężki okres wzmożonego wysiłku. Taki wyjazd to też nagroda za jesienną słotę. Jednak, aby spełniał swoje zadanie, czyli przysłużył się w pełni do naładowania akumulatorów, musimy pozbyć się strachu o nasze domostwo.

Nie pozwól, by Twój dom stał się łatwym łupem dla włamywaczy

Wzmożony ruch turystyczny i masowe wyjazdy to też wiele domów, które stoją puste bez żadnej opieki – to doskonały moment dla rabusiów, którzy obserwują okolicę w poszukiwaniu mieszkań pozostawionych bez opieki. Prowadzona przez włamywaczy obserwacja polega na cyklicznej kontroli całych osiedli i wyłapywaniu tych miejsc, gdzie nie widać żadnego ruchu w domu. Nie jest to duży problem, jeśli mamy zaufanych sąsiadów, którzy mogą do nas wpaść od czasu do czasu, co, jednak jeśli oni też chcą udać się na zimowe wczasy?

Dom „żyjący” naturalnym rytmem, czyli pozorowanie obecności

Pozorowana obecność mieszkańców to jedna z najlepszych metod odstraszania potencjalnych złodziei. Ta metoda to sprawdzony sposób, który polecają nawet firmy ochraniarskie czy policja! Rozwiązaniem dla osób, które nie mogą liczyć na pomoc kogoś w tej sprawie jest smart home YESLY.

Szybka instalacja modułów oraz bezproblemowa konfiguracja systemu to rozwiązanie, które można zastosować nawet last minute. To niewątpliwie największa przewaga rynkowa YESLY (niewiele systemów na to pozwala).

GATEWAY 2 - bramka systemu YESLY

GATEWAY 2 - bramka systemu YESLY

BEYON – Bezprzewodowy przycisk YESLY - czterokanałowy, czarny - 1Y.13.B22

BEYON – Bezprzewodowy przycisk YESLY - czterokanałowy, czarny - 1Y.13.B22

BLISS 2 - Inteligentny termostat kompatybilny z systemem YESLY - 1C.B1

BLISS 2 - Inteligentny termostat kompatybilny z systemem YESLY - 1C.B1

Smart ściemniacz YESLY z Bluetooth do pasków LED 15.21.9.024.B200

Smart ściemniacz YESLY z Bluetooth do pasków LED 15.21.9.024.B200

Wyobraźmy sobie sytuację, w której siedząc w ciepłej karczmie podczas kolacji za pomocą aplikacji w telefonie włączamy światło w salonie, kuchni lub pokoju dzieci. Więcej – możemy zaplanować całą naszą ścieżkę podróży po domu. Wirtualne przejście z salonu do kuchni – zapalając i gasząc po kolei wszystkie światła. Takie pozorowane ruchy w różnych porach dnia odstraszą włamywaczy, którzy nigdy nie zyskają pewności czy akurat kogoś nie ma w domu.

Smart home YESLY to aktywatory montowane w puszkach instalacyjnych, podpięte do gniazdek i włączników. System działa dzięki komendom wysyłanym przez bluetooth, ale dozbrojony w GATEWAY2 – bramkę WiFi – może być obsługiwany z dowolnego punktu na świecie. YESLY pozwala na stworzenie ogromnej ilości scen świetlnych oraz ruchów żaluzji i rolet, które mogą pozorować naszą obecność – pozwólmy naszemu domowi tętnić życiem nawet podczas naszej nieobecności.

Smart home to także sposób na bezpieczne finanse

Smart home to nie tylko oświetlenie i zdalne sterowanie żaluzjami choć przez wielu niezaznajomionych z tematem jest właśnie tak postrzegany. Jednak biorąc pod uwagę tylko aspekty wygody, pominiemy coś, o czym nie warto zapomnieć: ekologia i ekonomia w jednym. Smart home w znacznym stopniu może przyczynić się do obniżenia kosztów zużycia mediów, tym samym umniejszając emisję.

Wystarczy zamienić swój sterownik ogrzewania na inteligentny BLISS2, który dostosuje temperaturę w domu do aktualnych potrzeb mieszkańców. Jeśli podłączymy go do wspomnianej już bramki wifi – GETEWAY2 – może być obsługiwany przez telefon komórkowy z systemem Android lub iOS dając użytkownikowi wygodę, jakiej oczekuje. Aplikacja Finder Bliss pozwala nie tylko kontrolować takie parametry jak wilgotność i temperatura w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu, ale również w inteligentny sposób sterować temperaturą w całym domu. Możesz również tworzyć i edytować tygodniowe programy ogrzewania.

Aplikacja pozwala na obsługiwanie wielu termostatów w tym samym budynku lub w różnych lokalizacjach. Dlatego warto zintegrować swój system domowy z systemem np. domku letniskowego, aby móc zarządzać nimi z jednego urządzenia.

Ogromnym udogodnieniem urządzenia, jakim jest termostat BLISS2, jest możliwość włączenia w aplikacji funkcji AUTO-AWAY. Ten oparty na geolokalizacji element przyda się nie tylko podczas dalszych wyjazdów, ale też w życiu codziennym - regulując temperaturę do odpowiedniego poziomu w zależności od tego, jak daleko od naszego domu się znajdujemy. Takie podejście pozwoli nam na uniezależnienie się od manualnych nastaw czasowych i pozwoli na optymalizację kosztów w odniesieniu do realnych potrzeb.

Pomagaj bliskim nawet na odległość

Aspekt bezpieczeństwa w kontekście smart home to nie tylko proste zabezpieczenie przed wtargnięciem do naszego domu pod naszą nieobecność. Zarówno BLISS2, jak i YESLY to systemy smart home, które pomogą nam zadbać o bliskich, potrzebujących pomocy w życiu codziennym. Osoby starsze, potrzebujące naszego wsparcia, ale chcące utrzymać swoją niezależność, mieszkając osobno, mogą czuć się bezpieczne dzięki inteligentnym termostatom czy oświetleniu.

Teraz mamy pewność, że nawet z większej odległości możemy zadbać o ich komfort i pomagać przy tak ważnych elementach życia jak choćby ogrzewanie. Wyjeżdżając na urlop zimowy nie pozostawiamy ich bez pomocy dzięki inteligentnym i prostym w obsłudze rozwiązaniom smart home.


Artykuł powstał we współpracy z marką Finder.


Inne artykuły w tej kategorii