BLACK WEEK
Produkty przecenione
Sprawdź
Co szukasz?
Zobacz także

Nowoczesne meble do sypialni - urządzamy nowoczesną sypialnię

Podstawą dobrze urządzonej sypialni jest stworzenie przestrzeni, która sprzyjać będzie relaksacji i regeneracji naszego organizmu. Odpowiednie meble, dodatki oraz oświetlenie powinny tworzyć spójną, harmonijną całość.

drewniany zagłówek, betonowa ściana w sypialni

Sypialnia miłośników nowoczesnego stylu to przede wszystkim geometryczne kształty i prosta forma. Nie znajdziemy tu klasycznych dodatków, romantycznej toaletki czy tradycyjnej firany i zasłon w oknie. To co widać na pierwszy rzut oka to przestrzeń, ład, proste meble, minimalizm w dodatkach i gra kolorów.

Pamiętajmy: Nowoczesna sypialnia nie znosi zatłoczenia.

drewniana ściana w sypialni, grafitowe zasłony, czarny dywan z długim włosiem

Nowoczesne meble w sypialni sprawiają, że we wnętrzu panuje ład, porządek i harmonia, a więc to wszystko, czego w sypialni zabraknąć nie może. Wybierając meble do nowoczesnej sypialni pamiętajmy, że odnajdą się w niej meble o prostej, surowej formie, pozbawione zdobień i ozdób. Jeśli obawiacie się, że wystrój sypialni będzie nudny, postawcie na oryginalny kształt bądź ciekawy kolor mebli.

betonowa ściana w sypialni, szare łóżko, zielone krzesło
biała szafa w sypialni, białe łóżko z zagłówkiem, beżowy dywan

W nowoczesnych sypialniach często króluje biel. Jeśli nie lubimy wnętrz "total white" przełammy je ciemniejszymi dodatkami lub kontrastującą podłogą.

czarna narzuta, białe ściany, drewniana podłoga w sypialni

Kontrasty kolorystyczne odgrywają istotną rolę w nowoczesnych aranżacjach. Nie bójmy się więc nasyconych i ciemnych kolorów - jeśli nie chcemy mieć ciemnych ścian, postawmy na takie meble lub dodatki.

Jeżeli natomiast zastanawiamy się nad zastosowaniem ciemnej, nasyconej barwy na ścianie, lecz obawiamy się, że będzie nam przeszkadzać w odpoczynku, pomalujmy ścianę za zagłówkiem łóżka. W ten sposób ciemny kolor ściny nie będzie rozpraszać naszego snu, nie przytłoczy aranżacji sypialni, a jednocześnie sprawi, iż aranżacja sypialni stanie się bardziej dynamiczna.

łóżko z palet, szare zasłony, czarna ściana, drewniana podłoga, czarne poduszki w białe wzory

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Sypialnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Sypialnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów