Beton architektoniczny - naturalny produkt, zaskakujące aranżacje!

Czy wiesz, dlaczego lofty zachwycają? Przez wysokie okna przebija się do ich wnętrza mnóstwo światła. W minimalistycznych pomieszczeniach znajduje się wszystko co potrzebne, aby mieszkać pięknie. Stylowy narożnik, wysublimowana szafka i kilka oryginalnych akcentów. Industrialne stylizacje potrafią z dowolnego metrażu wycisnąć wszystko co najlepsze. Z pozoru surowe, chłodne i nieprzystępne w nowoczesnym wydaniu nabierają przytulnego, domowego wyrazu.

Beton, do niedawna kojarzony głównie z pofabrycznymi przestrzeniami, wkroczył do prywatnych apartamentów. W postaci mebli, ściennych dekoracji, a nawet podłóg staje się interesującą dekoracją. Szczególnie przyjemną dla oka gdy jego surowość przełamiemy innymi materiałami – takimi jak drewno, szkło, naturalne tkaniny. O zaskakujących połączeniach i możliwościach betonu rozmawialiśmy ze specjalistami Jadar. "Beton architektoniczny to niezwykle plastyczny materiał. Świetnie odnajduje się w każdym pomieszczeniu podkreślając charakter aranżacji." – mówi Anna Malik-Jakubowska, kierownik ds. marketingu firmy Jadar – "Kontrastowa mozaika będzie mocnym akcentem w salonie, a monochromatyczna szarość wprowadzi spokój i ład w sypialni. W produkcji płyt Symfonia z betonu architektonicznego jesteśmy bezkompromisowi, jakość produktu jest dla nas priorytetem." – dodaje Anna Malik-Jakubowska. W tym artykule podpowiemy, dlaczego warto wykorzystywać typowo industrialne motywy i co możemy z nimi łączyć.

kuchnia w betonie

Dlaczego warto wykorzystywać beton we wnętrzu?

Beton uchodzący za surowy, zimny budulec jest w swojej fakturze i kolorystyce unikatowy. We wnętrzach warto wykorzystywać różnorodność materiałów. Szalenie modne są zestawienia ciepłych i zimnych deseni – czy to w kolorystyce czy strukturze. Eklektyzm, czyli łączenie stylów, czasem ledwie widoczne, zdobywa coraz większą rzeszę entuzjastów. Beton rewelacyjnie czuje się w towarzystwie nowoczesnych mebli czy skandynawskiej prostoty. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, wyczucia smaku, gustu, a nawet budżetu. Płyty z tego surowca są znakomitą alternatywą dla drogiego kamienia naturalnego czy standardowych, sztampowych już płytek ceramicznych. Pozwala jednocześnie na sporą dozę kreatywności. To kolejny z jego ogromnych atutów.

Jak aranżować przy pomocy betonu?

Beton wygląda świetnie zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Szare ściany czy meble o prostych geometrycznych kształtach coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych stylizacjach. W ogrodach często możemy spotkać elementy architektoniczne o surowych strukturach pięknie komponujące się z drzewami i soczyście zieloną roślinnością. Beton odpowiednio zabezpieczony jest bardzo odporny na wilgoć czy zabrudzenia, dlatego znakomicie odnajdzie się na elewacjach, blatach kuchennych i ścianach łazienek. Warto pamiętać o tym, że tylko umiejętne zastosowanie betonu zapewni przytulny efekt. Aby zneutralizować surową, industrialną aranżację należy nadać jej udomowionego charakteru. Ocieplimy go drewnianymi akcentami, sofą w naturalnych tkaninach, wszelkimi miękkimi tekstyliami, świeżymi kwiatami. Delikatne dodatki przełamią ciężką fakturę, a naturalne barwy będą świetnie komponować się z różnymi odcieniami szarości tego dekoru.

Beton jest elastycznym materiałem. Pamiętajmy, że zastosowanie go na większej powierzchni może niekiedy mocno przytłaczać. Ciekawe efekty wizualne stworzymy łącząc płyty o różnej tonacji, wielkościach i ułożeniu. Barwiony za pomocą specjalnych pigmentów beton łamie surowość achromatycznych ścian ułożonych z symetryczną precyzją. Geometria jest jednym z najgorętszych trendów ostatnich miesięcy. Sześć różnych wymiarów i cztery kolory płyt z betonu architektonicznego Jadar pozwalają na dowolną kreację. Entuzjastom bardziej tradycyjnych rozwiązań spodoba się beton skontrastowany z cegłą. Czerwień naturalnej cegły przepięknie gra z surowością szarej ściany o jednolitej barwie. Często stosowanym zabiegiem jest połączenie betonu na jednej ze ścian w salonie z resztą ścian o gładkiej strukturze i jasnym odcieniu. Nadamy tym samym wnętrzu bardziej naturalnego, przemysłowego wyglądu przy jednoczesnym jego rozjaśnieniu.

Aranżacja w nowoczesnym stylu wymaga ograniczenia wyposażenia i elementów dekoracyjnych do minimum. Meble powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, szkło, czy stal nierdzewna. Jednocześnie charakteryzować się prostotą i lekkością. Ważnym elementem stylizacji z betonem w roli głównej jest oświetlenie. Odpowiednio wyeksponowana ściana będzie przestrzenną dekoracją nawet po zachodzie słońca. Światła punktowe LED wyeksponują miłą dla oka chropowatą strukturę. Podobną koncepcję możemy przenieść na zewnątrz domu. Piękna elewacja zasługuję na eleganckie podkreślenie.

Czym zachwyca beton?

Jeżeli szukasz ponadczasowości i alternatywy dla płytek ceramicznych, farby, a nawet bardzo drogiego kamienia naturalnego, beton okazuje się doskonałym pomysłem. Wygląda przepięknie w salonie i ogrodzie. Znakomicie odnajduje się w kuchni i łazience. Wspaniale uzupełnia drewno, szkło czy metal. Szerokie zastosowanie oraz barwione płyty pozwalają na szerokie spektrum kreacyjne. Atutów betonu architektonicznego możemy mnożyć i wymieniać bardzo długo. Pamiętaj, że mimo wszystko jest to materiał wymagający dużego doświadczenia. Warto w tym temacie zaufać specjalistom. W Jadar prócz dekoru znajdziesz także fachową pomoc w zakresie doboru odpowiedniego asortymentu i jego profesjonalnego położenia.

www.jadar.pl

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze