4 powody, dla których warto zastosować beton architektoniczny w salonie i sypialni

Beton architektoniczny na dobre zagościł w aranżacyjnej rzeczywistości. W dekoracji ścian wręcz nie ma sobie równych. Zdobi ściany i ogrodową architekturę, tworząc niezwykłe kompozycje. Co jest w nim wyjątkowego i jak możemy nim dekorować? Na te i inne pytania odpowiedzieli nam specjaliści Jadar. Z ich pomocą przygotowaliśmy artykuł, który przybliży Wam nieco temat betonu architektonicznego, który wbrew pozorom jest bardzo plastyczny i „domowy”.

Beton kojarzy się przede wszystkim z surowością. Lofty mimo że zachwycają wciąż pozostają w naszej świadomości nieprzystępnymi i przygnębiającymi miejscami. Współczesny design temu przeczy. Coraz częściej powstają produkty, które inspirują się fabrycznymi detalami, a jednocześnie są bardzo przyjemne pod względem wizualnym i stylizacyjnym. W doskonale zaprojektowanym wnętrzu jest szalenie przytulnie. Wystarczy odpowiednia równowaga. Przepięknym dekorem w stylu industrialnym jest ściana wykonana z płyt betonowych. W nowoczesnym wydaniu nie jest monotonnym wykończeniem, a zaskakującym i szalenie modnym akcentem. Poznajcie 4 powody, dla których warto wykorzystywać beton architektoniczny wewnątrz domu, a w szczególności w salonie i sypialni.

beton w salonie

Materiał elastyczny

Salon i sypialnia to najważniejsze miejsca w domu, dlatego ich projekt powinien być przemyślany i starannie wykonany. Pomysłów na aranżacje wnętrz jest wiele, podobnie jak dostępnych na rynku materiałów. Wszystko zależy od indywidualnych gustów czy możliwości przestrzennych. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które pozwolą na stworzenie wymarzonego wnętrza. Jedyną z nich jest racjonalne i spójne połączenie wszystkich elementów aranżacyjnej układanki. Począwszy od ścian i podłóg, a skończywszy na meblach i dekoracjach.

Beton architektoniczny może poszczycić się wyjątkową elastycznością. Z łatwością odnajdzie się w nowoczesnych, minimalistycznych i skandynawskich stylistykach tworząc naturalne efekty. Świetnie łączy się z wszelakimi materiałami, takimi jak drewno, cegła, szkło, metal, kompozyt i wieloma innymi. Doskonałym przykładem dekoru doskonałego są płyty betonowe Symfonia marki Jadar, które dzięki sześciu różnym wymiarom i czterem kolorom pozwalają na dowolną kreację – od subtelnej szarości, po awangardową geometrię. Kwadratowymi czy prostokątnymi płytami z betonu możemy zdobić ściany, elewacje oraz powierzchnie płaskie w ogrodzie i wewnątrz domu. Odpowiednio zaimpregnowane świetnie zastępują płytki ceramiczne w kuchni czy łazience.

>> Zobacz beton dekoracyjny Symfonia <<
kolorowa ściana betonowa w salonie

Oryginalna kreacja

„Beton dekoracyjny, czyli jaki?” - zastanawiamy się przy wyborze wykończenia ściany salonu czy sypialni. Beton architektoniczny w nowoczesnej odsłonie znakomicie odnajdzie się w roli kreatora wnętrza i mocnego punktu przyciągającego wzrok. Dzięki możliwości łączenia go z różnymi fakturami i materiałami z łatwością osiągniemy wymarzony efekt. Klasycznym zestawem o zjawiskowych rezultatach jest beton-cegła lub beton-naturalne drewno. Szarość świetnie prezentuje się na tle czerwieni i ciepłych brązów.

Beton możemy kłaść na całej ścianie lub wybranym fragmencie. Świetnym pomysłem jest stworzenie z płyt oryginalnego zagłówka w sypialni czy ściany telewizyjnej w salonie. Ciekawe efekty wizualne osiągniemy dzięki płytom barwionymi specjalnymi pigmentami o różnych kształtach. Entuzjastom niesztampowości spodoba się geometryczna ściana o interesującej kompozycji. Dodatkowym atutem podnoszącym walory estetyczne wnętrza będzie oświetlenie. Odpowiednio dobrane lampy boczne, sufitowe czy punktowe LED podświetlą i wyeksponują ścianę przyjemną grą światłocieni i staną się swoistą ozdobą wnętrza.

oświetlenie ściany z betonu

Trwałość i praktyczność

Beton architektoniczny nie jest jedynie mocnym materiałem konstrukcyjnym. W dzisiejszych realiach możemy go kłaść wewnątrz mieszkania i w ogrodzie na elewacji i architekturze ogrodowej. Dzięki odpowiedniej impregnacji może latami zdobić salon i sypialnię, a nawet kuchnię i łazienkę. Nie blaknie, nie ściera, nie brudzi się, nie ulega wodnej korozji, a z czasem nabiera szlachetności. Pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów, dlatego doskonale nadaje się jako obudowa kominka w salonie, czy uzupełnienie wnęk w sypialni. Betonowa ściana wytrzyma o wiele więcej niż płytki ceramiczne lub panele. Nie straszne są jej urazy mechaniczne, wysokie i niskie temperatury, rozchlapana herbata czy dziecięce kredki.

beton w różnych odcieniach

Zgodnie z trendami

Zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze wnętrz najbardziej pożądanym materiałem jest dekoracyjny beton architektoniczny, który doskonale odnajduje się w nowoczesnych przestrzeniach. Wyznacznikami modnego, industrialnego, stylu są bowiem prostota i minimalizm, a płyty z betonu architektonicznego Symfonia z oferty Jadar Home świetnie wpisują się w te założenia. Odpowiednio zaprojektowanie wnętrze pozwala entuzjastom przestrzeni i wygody w domu na zastosowanie funkcjonalnego rozwiązania. W wielu mieszkaniach można już spotkać nowoczesną, otwartą przestrzeń dzienną stworzoną poprzez połączenie salonu z jadalnią czy kuchnią. Beton w uniwersalnych szarościach wykorzystany na ścianach podkreśli oszczędność wyrazu aranżacji. Nagrodzone Złotym Medalem Targów Poznańskich płyty Symfonia marki Jadar wyznaczają jeszcze jeden gorący trend ostatnich lat – geometrię. Uwielbiana przez styl skandynawski prostota formy inspirowana naturą świetnie plasuje się w harmonijne i spójne wnętrza. Gdy dodamy do tego uniwersalną gamę szarości stworzymy miejsce doskonałe w każdym calu.

>> Zobacz niebanalne pomysły Jadar na dekoracje wnętrz i ogrodów <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja ścian
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja ścian
Komentarze