Beton w kuchni – zobacz nowoczesne rozwiązania

Wielu z nas ceni nowoczesną stylistykę, obfitującą w geometryczne formy, surowce, minimalistyczne rozwiązania. Modernistyczne, industrialne aranżacje cieszą się niesłabnącym powodzeniem – proste i funkcjonalne wnętrza łatwo dopasowywać do swoich potrzeb i uczynić wysoce komfortowymi w użytkowaniu. Podobnie kuchnia – tu również coraz chętniej wykorzystujemy designerskie trendy i coraz częściej stawiamy na funkcjonalne elementy. Prym wiodą naturalne materiały – drewno i kamień, ale we wnętrzach, inspirowanych współczesnym wzornictwem, nie może zabraknąć także cegły i betonu. Poniżej we współpracy z marką Jadar prezentujemy sposoby na wykorzystanie kompozytu – wbrew pozorom świetnie sprawdza się w kuchennych pomieszczeniach. Przy użyciu płytek efektownie wykończymy industrialne, minimalistyczne i nowoczesne aranżacje.

trójkątne płytki betonowe w odcieniach szarości w kuchni, białe meble kuchenne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kuchnia inspirowana światem geometrii

Kuchenne pomieszczenie aranżowane w nowoczesnej stylistyce może zostać z powodzeniem nie tylko urządzone, ale i wykończone w duchu geometrii. Co to oznacza w praktyce? Decydując się na kuchnię zdominowaną przez symetryczne formy i fikuśne kształty, wprowadzimy do niej sporo ekspresji. Chcąc wzmocnić efekt warto zdecydować się na proponowane przez markę Jadar płytki z betonu architektonicznego – nadają przestrzeni intrygującą oprawę i nieszablonowy wygląd. W ofercie znajdziemy kolekcję "Etiuda" – wchodzące w jej skład materiały dekoracyjne posiadają charakterystyczny kształt sześciokąta foremnego, przywodzący na myśl plaster miodu. Płytka elewacyjna sprawdzi się doskonale do wykończenia ścian modernistycznej kuchni, w której dominują szarości, biel i czerń. Wykorzystane wyposażenie powinno posiadać prostą formę i gładką fakturę – unikniemy w ten sposób przeładowania przestrzeni zbyt wieloma dynamicznymi elementami. Kompozycję wykonaną z płytek możemy zastosować jako tło dla designerskiego stołu i geometrycznie profilowanych krzeseł o jednolitym kolorycie. Płyty o różnych grubościach pozwalają na stworzenie we wnętrzu efektu 3d. Ten uwydatni charakter kuchni, czerpiącej inspiracje ze świata geometrii.

płytki betonowe w kształcie plastra miodu

Industrialna kuchnia – jak ją wykończyć?

Płytki wykonane z betonu architektonicznego będą się dobrze prezentować także w industrialnej, surowej aranżacji – wyeksponują ją i dodają jej wyrazistości. Do wykończenia kuchni w takiej stylistyce możemy wykorzystać elementy z kolekcji "Symfonia". Wyjątkowa forma płytek pozwoli nam na stworzenie w pomieszczeniu efektu, inspirowanego sztuką współczesną oraz designem. Geometryczną kompozycję tworzą płyty w kształcie prostokąta – z ich wykorzystaniem wykonamy na ścianie efektowną mozaikę. Ta będzie doskonałym tłem dla kuchennych kredensów i wyspy – estetycznie wpasuje się także między stolik i krzesła, utrzymane w modernistycznym stylu. Jeśli pragniemy nadać wnętrzu artystyczny i industrialny wydźwięk, wybierzmy meble na drewnianych nóżkach i z wyrazistymi, kolorowymi akcentami. Dodatkowo udekorujmy pomieszczenie geometrycznymi deseniami i oryginalnymi dodatkami ze szkła, plastiku i metalu. Płytki z betonu architektonicznego niewątpliwie uwydatnią przemysłowy, nieco surowy i zimny charakter industrialnej kuchni. Takie rozwiązanie polecamy miłośnikom nietypowych, bardzo nowoczesnych aranżacji – tu dominują prostota i ład. Chłód, charakterystyczny dla minimalistycznych, przestrzennych pomieszczeń można jednak przełamać przy pomocy cegły.

nowoczesna kuchnia z betonowymi płytkami na ścianach

Płytki w eklektycznie zaaranżowanej kuchni – jakie wybrać?

Dekoracyjne materiały z kolekcji marki Jadar znajdą swe miejsce także w nowoczesnych, eklektycznych wnętrzach. Tutaj rządzi twórcza swoboda – geometryczne, symetryczne oraz fantazyjne kompozycje będą atrakcyjnym tłem dla szklanych elementów wystroju i detali, zaczerpniętych z różnorodnych trendów. Przy użyciu płytek tworzących wyrazisty układ figur możemy efektownie wykończyć kuchenny blat oraz wnieść do wnętrza szczyptę artyzmu. Betonowa ozdoba będzie się estetycznie prezentować w zestawieniu z jasnymi frontami mebli – w połączeniu z bielą nada pomieszczeniu bardziej wysublimowany wygląd. W eklektycznej aranżacji, dekorację ścienną wykonaną z płytek z kolekcji "Canzona" możemy wykorzystać jako oprawę dla modernistycznej wyspy, zestawu designerskich krzeseł oraz drewnianych elementów wystroju. Tu z powodzeniem wprowadzimy nieszablonowe dodatki i donice z roślinami oraz ziołami – ożywią przestrzeń i zapewnią jej przytulniejszy wydźwięk. Materiał dekoracyjny z tej kolekcji charakteryzuje się wypukłą i wklęsłą formą – stworzy na ścianie optycznie powiększający wnętrze, efekt świetlny. W eklektycznie urządzonej kuchni możemy łączyć elementy, zaczerpnięte ze świata geometrii z eleganckimi detalami utrzymanymi w duchu minimalizmu – doskonale sprawdzą się tutaj białe meble, kontrastowe dodatki oraz szklane akcenty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wystrój naszej kuchni wzbogacić jedynie o pojedynczy element z betonu. W ofercie marki Jadar znajdziemy kubiki wykonane z kompozytu – wykorzystamy je jako stoliki kawowe. Z kubików stworzymy także ścianki działowe i nowoczesne regały.

>> Zobacz więcej rozwiązań do kuchni od JADAR <<

Marka Jadar zachęca by wprowadzać do kuchennych wnętrz rozwiązania na miarę XXI wieku. Czynimy nasze pomieszczenia w ten sposób bardziej nowatorskimi, a aranżacjom nadajemy współczesny charakter. Beton sprawia chłodne wrażenie, ale jest materiałem dekoracyjnym o sporym potencjale. Z jego użyciem zrealizujemy masę kreatywnych pomysłów na piękne, modernistyczne przestrzenie. Zapewnimy kuchni matowe, estetyczne wykończenie i w ten sposób stworzymy bazę dla wszystkich stylowych elementów wyposażenia.

>> JADAR <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze