Czego szukasz?
GIRA - TEMA
GIRA - TEMA
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Inteligentne instalacje – inwestycja, która się opłaca!

Toster, lodówka, żelazko, lampa przy biurku, elektryczny czajnik oraz zmywarka i tysiąc innych urządzeń to elementy niezbędne w codziennym życiu. Każdy z nas może wymienić jeszcze wiele różnorodnych gadżetów oraz sprzętów elektronicznych, które bywają w domu niezastąpione, lecz niestety pochłaniają dużo energii i – co za tym idzie – generują znaczne koszty. Jak więc połączyć wygodę jaką zapewniają zdobycze technologii z oszczędnościami? Znaleźliśmy receptę – inteligenta instalacja Gira KNX.

Dziś w modzie jest ekonomia. To ona determinuje wybory, skłania do przemyśleń i powoduje, że znacznie chętniej sięgamy po nowoczesne systemy, które w życiowym rozgardiaszu, nie tylko wykonają za nas część obowiązków i zapewnią wygodę oraz bezpieczeństwo, lecz przede wszystkim ograniczą wydatki. Jednak czy na pewno zyskamy więcej, instalując specjalistyczne systemy? Jak wpłynie to na naszą codzienność? Przekonajcie się, że to współczesne udogodnienie może być sposobem na oszczędności!

Inteligentne systemy – koszt czy inwestycja?

Kiedyś inteligentne systemy kojarzyły się z bardzo wysokim kosztem. Dziś jednak coraz częściej goszczą we wielu domach czy nawet małych mieszkaniach w bloku. Bogata oferta na rynku sprawia, że rozwiązania stały się popularne oraz bardziej dostępne dla każdego. Z uwagi na możliwość pełnej indywidualizacji poszczególnych elementów systemu, a także jego późniejszej rozbudowy o kolejne udogodnienia, ceny uwarunkowane są wieloma zmiennymi. Mimo że nakłady finansowe projektu wzrastają wraz z wybranymi komponentami, z czasem zwracają się dzięki oszczędnościom. Szacuje się, że eksploatacja systemu minimalizuje koszty za energię elektryczną nawet do 50%, co z pewnością może przekonać każdego, kto chce zoptymalizować wydatki i chronić środowisko! Zainteresowanie inteligentnymi instalacjami nieustannie wzrasta, bo nie dość, że znacznie ułatwia to funkcjonowanie oraz gwarantuje rozsądne wykorzystanie energii elektrycznej, to także podnosi wartość budynku na wypadek ewentualnej sprzedaży.

Zamiast rozkuwania – przeprogramowywanie!

Oszczędności związane z instalacją systemów inteligentnych nie koncentrują się jedynie na ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych w przyszłości i amortyzacji inwestycji. Zyskujemy już na etapie podłączania poszczególnych komponentów, bowiem ograniczamy konieczność kucia ścian do przeprowadzania nowych przewodów, odkładamy na bok kosztowne remonty, które nieodzownie kojarzą się z tradycyjną instalacją, a także możemy w dowolnym momencie rozbudować system o inne udogodnienia, takie jak czujniki temperatury, obecności i wiele innych dostępnych w ofercie producenta. Wydatek możemy rozłożyć w czasie, podłączając kolejne funkcjonalności bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z modernizacją obiektu. Za uniwersalność i łatwy montaż systemu Gira odpowiada przewód magistralny KNX/EIB łączący różne instalacje domowe, począwszy od oświetlania po żaluzje i ogrzewanie. Jego głównym zadaniem jest redukcja ilości przewodów niezbędnych do poprawnego działania systemu i pełnej wygody użytkownika, by niezależnie czy mieszka on w nowoczesnym budynku czy starej kamienicy w centrum miasta, mógł skorzystać z innowacyjnych rozwiązań.

Oszczędzanie na każdym kroku!

Inteligentne systemy to mnóstwo benefitów dla użytkowników, począwszy od wygody związanej z montażem, po intuicyjne sterowanie czy możliwość ograniczenia niepotrzebnych wydatków. Nie zdajemy sobie sprawy, ile sprzętów elektrycznych pobiera prąd podczas gdy my jesteśmy w pracy czy na wakacjach, a także jak skutecznie możemy zoptymalizować pobór energii w poszczególnych pomieszczeniach, by rachunki nie obciążały już tak domowego budżetu. W systemie Gira KNX, dzięki funkcji wyłączania centralnego, po wyjściu z domu odłączymy od zasilania wszystkie urządzenia lub zminimalizujemy pobór energii, dostosujemy temperaturę do warunków panujących za oknem, a także z pomocą Gira Control Clients zoptymalizujemy zużycie i wyeliminujemy straty energii. To koniec zmartwień o to czy wyłączyliśmy żelazko oraz czy lampa w salonie została zgaszona. Bez obaw o straty ciepła uchylimy okno w jadalni, ponieważ system rozpozna kiedy jest ono otwarte i przede wszystkim – ograniczymy zużycie prądu, gazu, wody i oleju grzewczego.

Gira KNX

Gira KNX

Gira G1

Gira G1

Czy inteligentny system to tylko korzyści finansowe?

Systemy inteligentne oferują znacznie więcej niż redukcja kosztów oraz wyeliminowanie strat finansowych związanych z niepotrzebną emisją poszczególnych urządzeń. Użytkownicy cenią nowoczesne rozwiązania za wygodę, poczucie komfortu i bezpieczeństwo jakie gwarantują. Dziś, w świecie pełnym zabiegania i pośpiechu, każda minuta jest na wagę złota, dlatego możliwość zdalnego uruchomienia ogrzewania w drodze do domu, stworzenia nastrojowych warunków przy użyciu światła, świadomość ekologicznej postawy oraz pełna kontrola sytuacji gdy jesteśmy poza miejscem zamieszkania są aspektami przemawiającymi na korzyść współczesnych udogodnień. Zintegrowany system zarządzania budynkiem jest dyskretnym strażnikiem w przypadku włamań i kradzieży, pomocnikiem w codziennych wyzwaniach, kreatorem przyjemnej atmosfery i kalkulatorem oszczędności.

Gdy inwestujemy, niemal zawsze oczekujemy korzyści. Współczesne systemy to pakiet benefitów dla użytkownika i pełna świadomość racjonalnego korzystania ze wszystkich udogodnień jakie oferuje rynek. Stworzenie domu, który jest przyjazny, ekonomiczny i ekologiczny to dziś łatwe zadanie!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności