Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Jak odmienić meble z IKEA - rozmowa z Magdą Milewską i Kasią Kurowską-Loedl, twórczyniami marki FRØPT

Niemożliwe, stało się możliwym – każdy może samodzielnie odmienić wygląd szafek IKEA. O tym jak tego dokonać opowiadają Magda Milewska i Kasia Kurowska-Loedl.

Homebook: Wraz ze wzrastającą popularnością i dostępnością IKEA, modne stało się również hackowanie jej rozwiązań. Dlaczego postanowiłyście stworzyć produkt, a dokładnie fronty, które umożliwiają indywidualne kompozycje?

FRØPT: Zauważyłyśmy, że klienci, nawet korzystając z usług architekta, w pierwszym odruchu zwracają się ku pewnym rozwiązaniom, jakie daje IKEA. Dzieje się tak ponieważ intuicyjnie obawiają się niewiadomej, skomplikowanej organizacji czy wysokich kosztów innych opcji. Jednak często okazuje się, że dostępna oferta nie zawsze spełnia wszystkie oczekiwania. Skłoniło to nas do poszukiwań systemowego rozwiązania tego problemu. Zaprojektowałyśmy i produkujemy za zamówienie fronty kompatybilne z systemami meblowymi IKEA: METOD, BESTÅ i PAX. Bazujemy na globalnym koncepcie pozwalającym każdemu samodzielnie uzupełnić bazę szafek IKEA o bardziej zróżnicowane fronty spoza jej oferty.

Homebook: Wasza propozycja wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. Do jakich wnętrz będą najlepiej pasowały fronty FRØPT?

F: Kolekcja opiera się na głębokich barwach ziemi, mających swoje źródła wśród surowców mineralnych. Wyselekcjonowane kolory kolekcji idealnie komponują się z tak modną teraz miedzią, złotem czy marmurem. Są też znakomitym uzupełnieniem standardowej kolorystyki aksamitów, które święcą obecnie triumfy w architekturze wnętrz. Nasycone barwy stanowią także świetną bazę dla przedmiotów wykonanych z surowców mineralnych, gliny, kamionki, których rosnącą popularność będziemy obserwować w nadchodzących sezonach. Fronty doskonale sprawdzą się w kuchni, salonie czy sypialni. W poszukiwaniach optymalnych rozwiązań w zakresie projektowania mebli nie ominęliśmy również łazienki. Wprawdzie flagowa seria mebli łazienkowych IKEA, GODMORGON nie dopuszcza możliwości zakupu osobno korpusów i frontów, jednak nie powstrzymało nas to przed znalezieniem innego pomysłu dla tej przestrzeni. Szafki łazienkowe, które prezentujemy na zdjęciach naszej kolekcji, zbudowaliśmy na bazie kuchennego systemu METOD (korpusy o głębokości 39 cm).

F: Estetyka naszych frontów przypadnie do gustu zarówno tym, którzy preferują skandynawski minimalizm we wnętrzach, jaki i ceniącym bardziej wyszukany i niepowtarzalny klimat domowej przestrzeni.

<p>Założycielki marki - Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl - we FRØPT łączą swoje kompetencje z pasją do wyjątkowego wzornictwa oraz prostych rozwiązań. Obie pracowały wcześniej w agencjach reklamowych. Obecnie Magda - projektantka i twórczyni studia projektowego Odwzorowanie - we FRØPT odpowiada za koncepcję kreatywną. Kasia wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie we współpracy z mediami i odpowiada za komunikację w firmie. Prywatnie przyjaciółki, często bywały w Sztokholmie, gdzie dobrze poznały szwedzką sztuką umiaru - „lagom”. Idea ta widoczna jest również w rozsądnym podejściu Szwedów do kreowania przestrzeni i zgodnie z nią wyjątkowe wzornictwo nie musi iść w parze z wysoką ceną.</p>

Założycielki marki - Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl - we FRØPT łączą swoje kompetencje z pasją do wyjątkowego wzornictwa oraz prostych rozwiązań. Obie pracowały wcześniej w agencjach reklamowych. Obecnie Magda - projektantka i twórczyni studia projektowego Odwzorowanie - we FRØPT odpowiada za koncepcję kreatywną. Kasia wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie we współpracy z mediami i odpowiada za komunikację w firmie. Prywatnie przyjaciółki, często bywały w Sztokholmie, gdzie dobrze poznały szwedzką sztuką umiaru - „lagom”. Idea ta widoczna jest również w rozsądnym podejściu Szwedów do kreowania przestrzeni i zgodnie z nią wyjątkowe wzornictwo nie musi iść w parze z wysoką ceną.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności