Wygodna kuchnia – o czym warto pamiętać? Poznaj meble kuchenne z technologiami ruchu

Meble kuchenne są otwierane i zamykane ponad 80 razy dziennie. Od momentu zakupu będziemy z nich korzystać 10 lat, a nawet dłużej! Warto więc jeszcze przed decyzją zakupową przetestować, czy użyte szuflady, drzwi i podnośniki frontów górnych będą działały tak jak trzeba. To główne zadanie technologii ruchu, dzięki której korzystanie z mebli staje się komfortowe. Zobacz kuchnie zrealizowane z pomocą technologii ruchu Blum.

Czy kuchnia może denerwować?

Odpowiedź jest prosta. Może! Im dłużej korzystamy z szafek, tym bardziej zaczynamy zwracać uwagę na ich funkcjonalność lub – w najgorszym wypadku – jej brak. Nikt nie lubi walczyć z załadowaną szufladą, która z każdym zamknięciem stawia coraz większy opór. Trzaskające drzwiczki zamykane w pośpiechu lub przez nieuwagę to spory problem w kuchniach otwartych na salon. Ubrudzone fronty w szafkach z koszem na śmieci to standard, gdy przygotowujemy posiłki w pośpiechu.

Tych oraz wielu innych problemów można uniknąć stosując technologie ruchu firmy Blum. Są to rozwiązania ułatwiające korzystanie z mebli w kuchni oraz innych pomieszczeniach.

Technologie ruchu – to warto przetestować przed zakupem kuchni!

„Ta szafka mi się podoba…” – na tym często kończy się wybór, z którym pozostaniemy na długie lata. Warto więc uzupełnić go o stwierdzenie „… i działa bezbłędnie!”. W tym właśnie pomagają technologie ruchu. To one dbają o komfort związany z użytkowaniem mebla – wspomagają elektrycznie lub mechanicznie otwarcie po delikatnym naciśnięciu frontu czy pozwalają na bezszelestne i delikatne zamknięcie szuflad, drzwi i podnośników, nawet gdy użyjemy dużej siły.

„Uwielbiam kiedy Klienci zaczynają testować moją kuchnię. Szuflady wyposażone w SERVO-DRIVE otwierane są za pomocą stopy, kolana czy biodra. Ta sama technologia we frontach górnych otwiera szafki po delikatnym dotknięciu, a jej zamknięcie jest wygodne, bo mamy od tego przycisk, który można umieścić w dowolnym miejscu. Te rzeczy robią nie tylko wrażenie, ale przede wszystkim są praktyczne.” – mówi Bartek Sałek, właściciel salonu DIVANI kuchnie i wnętrza.

„Coraz więcej osób zwraca uwagę na komfort korzystania z mebli, to po prostu cieszy! Warto znać wszystkie możliwości i wybrać optymalne rozwiązanie do każdej szafki łącząc design i funkcjonalność. Technologia TIP-ON, którą możemy zastosować w drzwiach, szufladach i szafkach górnych to prostu sposób na otwarcie szafek z gładkimi frontami bez uchwytów. Z kolei BLUMOTION pozwala zamknąć każdy mebel delikatnie i cicho. To standard, który powinien pojawić się w każdym mieszkaniu.” – mówi Joanna Śmieszek, właścicielka firmy Studio Goba.

Gdzie stosować technologie ruchu?

Technologie wspomagające otwieranie i zamykanie mebli można z powodzeniem stosować w każdym pomieszczeniu – sprawdzą się tak samo dobrze w kuchni, łazience czy salonie. Zastosujemy je w meblach z frontami bez uchwytów oraz w tych z uchwytami frezowanymi, dekoracyjnymi czy listwowymi.

Inne pomieszczenia, w których meble wyposażono w technologie ruchu firmy Blum:

Szerokie możliwości projektowe jakie dają technologie ruchu Blum to sposób na stworzenie pięknej i funkcjonalnej przestrzeni. Decydując się na nowe – dobrze działające – meble, warto przetestować jak działają szuflady, drzwi i szafki górne wyposażone w technologie ułatwiające ich otwieranie i zamykanie. To najlepszy sposób na podjęcie właściwej decyzji zakupowej, z którą zostaniemy na długie lata.

Dowiedz się więcej o 4 technologiach ruchu firmy Blum >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze