5 rozwiązań meblowych, które sprawdzają się nie tylko w kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym staramy się zastosować najbardziej funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania. Pamiętajmy, że to co sprawdza się w tym pomieszczeniu, może nam ułatwić życie również w łazience, salonie, sypialni czy przedpokoju. Zobaczcie pięć pomysłów na bardziej ergonomiczne meble.

szafki górne z podnośnikami

Szafki górne z podnośnikami zamiast drzwiczek

Zastosowanie szafek górnych bywa zbawienne w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Dzięki nim zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Problem może pojawić się, gdy wyposażymy je w drzwiczki otwierane na boki. Gdy są otwarte, najczęściej wystają poza obszar pracy, co zwiększa szansę na nabicie sobie guza. Dodatkowo praca przy blacie, gdy drzwiczki są otwarte jest niekomfortowa ze względu na konieczność ich omijania.

Zdecydowanie bardziej ergonomicznym rozwiązaniem dającym swobodny dostęp do wnętrza szafki są różnego rodzaju podnośniki AVENTOS firmy Blum. Dzięki nim fronty unoszą się ponad obszar pracy i nie zawadzają w codziennych czynnościach. Można je zatrzymać w dowolnej pozycji, bez obawy, że opadną. Wyposażając podnośnik w elektryczne wspomaganie ruchu SERVO-DRIVE front otworzy się po naciśnięciu frontów i ponownie zamknie po przyciśnięciu włącznika. Dodatkowo podnośniki AVENTOS nie trzaskają nawet przy użyciu dużej siły przy zamknięciu. To zasługa systemu cichego domyku.

szafki do kuchni z podnośnikami

Szafa cargo w każdym pomieszczeniu

Przyjęło się, że szafy cargo to dobre rozwiązanie do kuchni, bo przechowamy w nim wszystkie zapasy, których nie trzymamy w lodówce. Jednak szafa tego typu, sprawdzi się również w innych pomieszczeniach. Jest tylko jeden warunek – musi dawać możliwość indywidualnego dostosowania do dostępnej przestrzeni.

Takie możliwości daje szafa cargo SPACE TOWER firmy Blum, której wysokość, szerokość i głębokość można dopasować w zależności od możliwości jakie daje nam konkretne pomieszczenie. Dzięki osobno i w pełni wysuwanym szufladom z łatwością zagospodarujemy całą powierzchnię przechowywania, szybko odnajdując to czego akurat potrzebujemy. W łazience zapełnimy ją ręcznikami, kosmetykami i detergentami. W sypialni, ułatwi segregowanie ubrań. W przedpokoju posłuży jako wygodny schowek na buty, szaliki, czapki, torebki i inne akcesoria.

szafa cargo do sypialni

Dobrze zagospodarowany cokół

Są miejsca, które wydają się nie do zagospodarowania. Jednym z nich jest cokół. Jednak wbrew pozorom można go wykorzystać na wiele sposobów i to za pomocą jednego rozwiązania.

Jest nim SPACE STEP, który może posłużyć za szufladę, podest, a dla młodszych siedzisko. Przyda się szczególnie w mieszkaniach o mniejszym metrażu, w których braki w przestrzeni uzupełnia się wysoką zabudową. Podest pomoże sięgnąć rzeczy z górnych półek i wytrzyma obciążenie do 150 kg. Dzięki blokadzie chroniącej przed niezamierzonym wsunięciem, możemy stać i siedzieć na nim bez obaw. W szufladzie – dostępnej pod podestem – umieścimy rzadziej używane przedmioty. W salonie przyda się na podręczne drobiazgi czy pledy. W pokoju dziecka spełni funkcję schowka na zabawki. W przedpokoju skryjemy w nim akcesoria do czyszczenia butów.

cokół do salonu

Szuflady zamiast drzwiczek

Jeśli kiedykolwiek przeszukiwaliście szafki dolne w pozycji klęczącej to najprawdopodobniej, w środku zamiast szuflad, zamontowane były półki. Zanim znaleźliście pożądany produkt, pewnie nie raz musieliście wyjąć połowę zawartości.

Zastosowanie szuflad w każdym możliwym miejscu to sposób na pełne zagospodarowanie nawet najdalszych zakamarków. Szuflady z pełnym wysuwem LEGRABOX czy TANDEMBOX antaro poruszają się niezwykle cicho i płynnie. Dzięki nim nawet artykuły przechowywane w głębi szuflady są widoczne na pierwszy rzut oka i dostępne na wyciągnięcie ręki. Wyeliminujemy dzięki nim zbędne schylanie, klękanie i inne pozycje obciążające kręgosłup.

szafka z szufladami do łazienki

Większa wygoda otwierania i zamykania

Trzaskające szafki zamykane w pośpiechu. Szuflady, które ciężko otworzyć przez duże obciążenie, czy brak wolnej ręki. To codzienność w wielu mieszkaniach.

Nieważne, o których meblach pomyślimy. Szafki górne, szuflady i drzwi, z których korzystamy kilkadziesiąt razy dziennie powinny otwierać się i zamykać płynnie, delikatnie i cicho – bez trzaskania i wysiłku. Można to osiągnąć wykorzystując elektryczne i mechaniczne technologie ruchu firmy Blum. Warto sprawdzić, jak mogą polepszyć komfort użytkowania naszych mebli i ułatwić nam codzienne czynności w każdym pomieszczeniu.

wygodne otwieranie i zamykanie szafek
Więcej funkcjonalnych rozwiązań na www.blum.com >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze