✨ ŚWIATŁO & CZUŁOŚĆ - poznaj najnowszy trend na jesień!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Blum
Blum
Opublikowany:  

Jazda Próbna Kuchni, czyli jak stworzyć wymarzoną kuchnię i uniknąć aranżacyjnych pomyłek

Gdzie postawić lodówkę? Czy głębokość szafek będzie odpowiednia i w którym miejscu zamontować piekarnik? W jakiej odległości zainstalować płytę indukcyjną oraz zlewozmywak i gdzie umieścić szufladę na sztućce? To tylko część pytań, które pojawiają się w głowach urządzających na myśl o projektowaniu kuchni. Gdyby tak można było wszystko przetestować, sprawdzić odległości i przekonać się, czy ilość miejsca będzie optymalna, jeszcze zanim stolarz zacznie montować meble. Jak się okazuje, to możliwe! Wszystko dzięki usłudze Jazda Próbna Kuchni.

Planowanie bez problemów

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które przysparza najwięcej kłopotów podczas aranżacji. Tu kluczowe są odległości, zasady trójkąta roboczego, podział na strefy i funkcjonalność, która będzie usprawniać bardziej lub mniej lubiane kulinarne zmagania. Konieczne są zestawienie własnych wizji z rzeczywistymi wymiarami oraz sprytne lawirowanie pomiędzy mieszkaniowymi niedogodnościami: brakiem okien, ciasnotą czy instalacjami, których biegu nie da się zmienić. Na tym aranżacyjnym placu boju łatwo o pomyłki, które mogą okazać się kosztowne w naprawie, a niekiedy nawet nieodwracalne.

Nawet jeśli do sprawy projektowania kuchni podchodzisz pragmatycznie; masz konkretną wizję podpartą długą analizą możliwości, a wizyty w kolejnych salonach utwierdzają Cię w przekonaniu, że plan jest dobry, to konfrontacja teorii z rzeczywistością może okazać się niezbyt satysfakcjonująca. Wystarczy pominąć jeden element, nie sprecyzować potrzeb czy za daleko ulokować szafkę z przyprawami, by projekt legł w gruzach. Znacznie łatwiej byłoby przetestować wszystko na „żywo” – w kuchni dokładnie takiej samej jak Twoja. Z tą samą ograniczoną przestrzenią czy takim samym układem w kształcie litery L. To wydaje się nierealne, a jednak z darmową usługą Jazda Próbna Kuchni – marki Blum – jest możliwe!

Jazda Próbna Kuchni, czyli…?

Jazda Próbna Kuchni to innowacja na miarę XXI wieku i metoda na to, by raz na zawsze pożegnać aranżacyjne pomyłki na kuchennym polu. Nie chodzi tutaj o przypalonego łososia czy kurczaka suchego jak wiór. Mowa o funkcjonalnej otoczce, czyli zagospodarowaniu przestrzeni w taki sposób, by wszystko było w zasięgu ręki i gwarantowało wygodę. Ta kuchenna ergonomia to efekt usługi marki Blum, dzięki której odtworzysz w skali 1:1 wymarzoną kulinarną przestrzeń, a tym samym unikniesz niedociągnięć i przetestujesz swoje pomysły.

Jazda Próbna Kuchni jest usługą skierowaną do tych, którzy urządzają kuchnie, albo marzą o remoncie. To narzędzie, które pomoże zarówno tym, którzy przez proces projektowania przechodzą samodzielnie, jak i wesprze działania tych, którzy współpracują z projektantem czy stolarzem. Odtworzona w rzeczywistości wizja pozwoli skonfrontować potrzeby, rozwieje wątpliwości dotyczące układu szafek i będzie znakomitą podpowiedzią w wielu funkcjonalnych udogodnieniach. Dzięki niej możesz zmienić elementy kuchennej układanki, zanim jakiekolwiek modernizacje będą niemożliwe.

Salony Jazdy Próbnej Kuchni znajdują się w 11 miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni, Łodzi, Toruniu, Białymstoku, Koszalinie, Lublinie, Tarnowie oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Jeśli chcesz skorzystać z usługi, wystarczy, że umówisz się przez formularz na stronie www.jazdaprobnakuchni.pl, wybierzesz miejsce i godzinę spotkania. Z doradcą JPK możesz też spotkać się online. Podczas takiej konsultacji specjalista omówi Twoje potrzeby i na podstawie dokładnych wymiarów pomieszczenia przygotuje możliwości zagospodarowania kuchni.

Jak działa Jazda Próbna Kuchni?

Jazda Próbna Kuchni to jak dobrze zaprojektowana układanka złożona ze specjalnych 25 modułów marki Blum, które czekają w każdym z 11 salonów. Elementy mają różne wymiary i są wyposażone w systemy organizacji wewnętrznej oraz udogodnienia typowe dla kulinarnej scenerii. Ich znakami rozpoznawczymi są kółka, dzięki którym poszczególne szafki można w dowolny sposób przesuwać, tworząc idealną zabudowę. Taka mobilność i elastyczność dają możliwość testowania każdej opcji, sprawdzenia jej zalet oraz wad pod kątem ergonomii, funkcjonalności czy nawet estetyki. W ten sposób zyskujesz nie tylko zabudowę w pełni dostosowaną do siebie i swoich potrzeb, lecz także oszczędzasz czas i nerwy – zwłaszcza w przypadku pomyłek, które mogłyby pojawić się w trakcie użytkowania mebli w przyszłości.

Ryzyko popełnienia błędu jest ograniczone także dzięki temu, że całemu procesowi planowania – czy to podczas konsultacji online, czy w salonie stacjonarnym – towarzyszą wykwalifikowani doradcy JPK. To osoby na co dzień zajmujące się projektowaniem, które znają wszystkie niuanse kuchennej ergonomii. Ich aktywne uczestnictwo w procesie testowania wymarzonej kuchni pozwoli wypracować najlepsze rozwiązanie, a także wyeliminuje błędy i niedopatrzenia. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy projektujesz wnętrze samodzielnie.

Na spotkanie możesz też przyjść z architektem lub stolarzem, z którym współpracujesz. Dzięki temu możecie na bieżąco korygować pojawiające się nieścisłości, przetestować zabudowę w praktyce i zmienić ją tak, by była jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb jej przyszłych użytkowników. W efekcie unikniesz najczęstszych problemów urządzających, takich jak: niewystarczająca powierzchnia blatu roboczego, zbyt duże odległości pomiędzy zmywarką a zlewem czy wieczny bałagan w szufladach i szafkach.

Jak przygotować się do spotkania?

Jazda Próbna Kuchni to darmowa usługa dla każdego, kto chce urządzić perfekcyjną przestrzeń. Można z niej skorzystać niezależnie od tego, na jakim etapie planowania jesteś. Możesz mieć gotowy projekt od architekta, który odtworzysz 1:1 i sprawdzisz, czy wszystko spełnia Twoje oczekiwania. Możesz mieć własną koncepcję podpartą zbiorem inspiracji z portali wnętrzarskich. Możesz też mieć jedynie wymiary pomieszczenia oraz ogólną wizję aranżacji, która dzięki konsultacji z doradcą JPK i możliwości ustawiania poszczególnych modułów nabierze kształtu.

Jak przygotować się do spotkania w salonie lub konsultacji online? Jeśli nie masz zwymiarowanego projektu, najlepiej dokładnie zmierz dostępną przestrzeń, przenieś ją na rysunek techniczny, a na nim zaznacz miejsca przyłączy, lokalizację i wysokość okien oraz parapetów. W tej wstępnej wizji określ też rodzaj i wielkość sprzętu AGD czy rozwiązań, które mają znaleźć się w wymarzonej aranżacji. To pomoże nie tylko perfekcyjnie dopasować projekt do Twoich potrzeb, ale też przyspieszy proces tworzenia i pozwoli zaoszczędzić czas. Na koniec otrzymasz od doradcy plan kuchni, zdjęcia oraz broszury z ergonomicznymi rozwiązaniami marki Blum.

Idealna kuchnia istnieje! To przestrzeń, którą zaplanujesz od A do Z, a potem przetestujesz razem z marką Blum w ramach usługi Jazda Próbna Kuchni. To prosty sposób na aranżację, która gwarantuje satysfakcję użytkowania – niezależnie czy jesteś mistrzem gotowania, czy dopiero zaczynasz swoją kulinarną przygodę. Przejdź na stronę www.jazdaprobnakuchni.pl i stwórz perfekcyjne serce Twojego domu.


Artykuł powstał we współpracy z marką Blum.


Inne artykuły w tej kategorii