Tysiące produktów w promocyjnych cenach!💰
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

#branżawspiera

Tak marki wnętrzarskie angażują się w walkę z pandemią

Walkę z koronawirusem wspieramy dziś wszyscy – każdy na swój sposób. Częściej myjemy ręce, pomagamy sąsiadom, nie wychodzimy z domu, pracujemy zdalnie. Działania na większą skalę podjęli światowi giganci, przekazując pieniądze szpitalom czy przestawiając produkcję na potrzeby służb medycznych. Polskie przedsiębiorstwa do 27 marca zadeklarowały łączną kwotę wsparcia w wysokości ponad 100 milionów złotych.

Jak branża wnętrzarska wspiera walkę z koronawirusem?

Społeczna odpowiedzialność biznesu to podejście bliskie również wielu firmom związanym z wyposażeniem wnętrz. Funkcjonujące w Polsce marki wnętrzarskie przekazują znaczne sumy na zakup sprzętu medycznego, pomagają doposażyć przepełnione szpitale czy organizują posiłki dla personelu.

Kiedy stawką jest nasze zdrowie, dużego znaczenia nabierają również kwestie pozornie małej wagi. To choćby możliwość dokonania bezpiecznych zakupów bez wychodzenia z domu. Niektóre sklepy pomagają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wydłużając czas zwrotu towarów czy wprowadzając zamówienia telefoniczne.

Exspace.pl – #wspieramyfirmy BIZNES W CZASACH PANDEMII

Pandemia COVID-19 zagroziła ludziom w wymiarze zdrowotnym, psychicznym oraz ekonomicznym. A przecież biznes to ludzie. Firmy to przedsiębiorcy, eksperci, pracownicy, klienci, konsumenci. Jeśli pozwolimy, żeby podzielił nas lęk, kryzys uderzy mocniej, a ekonomiczne konsekwencje dotkną wszystkich z dużo większą siłą. Dzisiaj wiele zależy od tego, czy będziemy potrafili spojrzeć na biznes w jak najszerszej perspektywie.

Dlatego Exspace.pl, platforma promująca kreatywne przestrzenie, marki i dobry design, prowadzi akcję #wspieramyfirmy BIZNES W CZASACH PANDEMII. W ramach akcji portal bezpłatnie udostępnia panel baza firm, zapraszając do tworzenia wizytówek VIP. Są one promowane pod wybranymi artykułami.

IKEA – #branżawspiera walkę na wielu frontach

IKEA nie pierwszy raz pokazała, że nie jest obojętna na kryzysowe sytuacje, które dotykają całych społeczeństw. Szwedzka marka, zaangażowana w zrównoważony rozwój i liczne programy pomocowe, w Polsce wspiera walkę z pandemią koronawirusa na kilka sposobów.

Wsparcie rzeczowe dla szpitali

Znane i lubiane produkty marki okazały się niezastąpione w tej trudnej i nietypowej sytuacji. IKEA przekazała szpitalom:

 • woreczki strunowe do przechowywania i mrożenia żywności, które przydały się do pakowania maseczek i próbek z wymazami;
 • spryskiwacze i dozowniki potrzebne na środki do dezynfekcji;
 • kosze do segregacji odpadów;
 • łóżka, materace, koce i pościel;
 • bawełniane płótno do szycia maseczek;
 • zabawki i artykuły papiernicze dla dzieci przebywających w szpitalach.

Gdzie trafiły meble i akcesoria? Otrzymały je już: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu przy ul. Rycerskiej, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

Posiłki dla personelu medycznego

IKEA włączyła się również w akcję #wzywamyposiłki. To ogólnopolska inicjatywa obywatelska łącząca potrzebujących z tymi, którzy chcą nieść pomoc. A tej szczególnie potrzebują dziś lekarze, pielęgniarki, ratownicy i cały personel medyczny. IKEA zadeklarowała gotowość przygotowania do 1000 posiłków dziennie, czyli około 100 w każdej lokalizacji. Popularne dania ze szwedzkimi klopsikami od 24 marca trafiają do pracowników szpitali, pogotowia ratunkowego, laboratoriów i inspekcji sanitarnych.

Pomoc pracownikom infrastruktury krytycznej

Infrastruktura krytyczna – pod tym terminem kryją się niezbędne do funkcjonowania państwa systemy, o których na co dzień nie myślimy, bo ich działanie przyjmujemy za pewnik. Tymczasem sprawność obiektów związanych z zaopatrzeniem w energię, systemy łączności, finansów czy transportu jest kluczowa zwłaszcza w dobie kryzysu. Dlatego IKEA zdecydowała się przekazać łóżka, pościel i koce pracownikom elektrowni, elektrociepłowni i rafinerii. Te produkty przydadzą się im w organizacji miejsc tymczasowego noclegu.

Sytuacja, w której pracownicy kluczowych zakładów nie mogliby pracować z powodu choroby lub kwarantanny, mogłaby się zakończyć przestojami w pracy tych zakładów i utrudnieniami, które odczułyby np. szpitale, podmioty odpowiadające za bezpieczeństwo czy zaopatrzenie w żywność w Polsce. Mogłoby to też utrudnić działanie najważniejszych struktur w kraju i wpłynąć na bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego po rozmowach z Ministerstwem Aktywów Państwowych zdecydowaliśmy na szybkie działania, przekazując artykuły, które były potrzebne – tłumaczy Maciej Krzyczkowski, Kierownik ds. Współpracy z Sektorem Publicznym w IKEA Retail Polska.

Agata Meble przekazuje milion złotych na walkę z pandemią

agata przekazuje milion zlotych na walke z koronawirusem
Fot. Materiały prasowe Agata

Popularna sieć salonów z meblami i artykułami do wyposażenia wnętrz wsparła walkę z koronawirusem kwotą miliona złotych.

Wszyscy, zarówno nasi Pracownicy, Klienci oraz ich rodziny – stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość – przyznaje Grzegorz Przondziono, Prezes Zarządu Agata S.A.

Suma pomoże bezpośrednio służbie zdrowia. Zostanie przeznaczona na zakup najważniejszego sprzętu medycznego i niezbędnych w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa środków zabezpieczenia sanitarnego.

Wszystkie stacjonarne Salony Agata są nieczynne do odwołania. Bezpiecznych zakupów można dokonać przez internet (z darmową dostawą do końca marca) lub telefon (darmowa dostawa do 8.04 przy zakupach powyżej 1000 zł).

Bezpieczne zakupy mają znaczenie

Co jeszcze jest potrzebne w skutecznej walce z pandemią? Pozostanie w domu, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Jak jednak w tej sytuacji zrobić zakupy? To proste – #zostańwdomu i kupuj przez internet lub telefon. Wiele sklepów z meblami i akcesoriami do wyposażenia wnętrz ułatwia zakupy w tym szczególnym okresie i gwarantuje, że zrobisz to bezpiecznie.

 • Selsey i Dekoria wydłużają czas na zwrot towaru do 60 dni.

 • Belliani oferuje możliwość zwrotu nawet w ciągu 365 dni.

 • Carrea magazynuje zakupione towary, które możesz odebrać nawet za 6 miesięcy. Ponadto firma przekazuje 5% na służby medyczne przy zakupach z kodem #zostaje.

 • Black Red White oferuje możliwość zakupów przez telefon.

 • VOX oferuje spotkania z doradcą w ramach wirtualnego salonu, umożliwia zamówienia internetowe, telefoniczne i mailowe. Ponadto zapewnia darmową dostawę mebli i podłóg od 3000 zł, artykułów dekoracyjnych od 100 zł.

Zagrożenie koronawirusem to kwestia, do której trudno się dziś nie odnieść. Dlatego branża wnętrzarska tak aktywnie wspiera walkę z pandemią. A jak Ty możesz w niej pomóc? Przede wszystkim – tak jak my – #zostańwdomu.


Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Jakie plany remontowe mają Polacy? Raport o planach remontowych na 2019 rok

Jakie plany remontowe mają Polacy? Raport o planach remontowych na 2019 rok

Tapetowanie, malowanie, naprawa mebli? Dziewczyny robią to same!

Tapetowanie, malowanie, naprawa mebli? Dziewczyny robią to same!

Ponad połowa użytkowników Homebook.pl korzysta z pomocy profesjonalisty przy urządzaniu wnętrza

Ponad połowa użytkowników Homebook.pl korzysta z pomocy profesjonalisty przy urządzaniu wnętrza

Jakie plany remontowe mają Polacy w 2018 roku? - Raport Homebook

Jakie plany remontowe mają Polacy w 2018 roku? - Raport Homebook

Jaką kuchnię mają Polacy? Raport

Jaką kuchnię mają Polacy? Raport

Świąteczne domy Polaków – Raport Homebook.pl

Świąteczne domy Polaków – Raport Homebook.pl

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

 • Informacje o promocjach
 • Rankingi produktów
 • Najnowsze trendy
 • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.