Prezenty na Dzień Dziecka do -40% 🎈🧸
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Ogród Mai Popielarskiej – co rośnie u gwiazdy programu „Nowa Maja w ogrodzie”?

Maja Popielarska to jedna z naszych ulubionych polskich dziennikarek. Zawsze uśmiechnięta, pogodna i nade wszystko kochająca przyrodę, skradła serca widzów popularnym programem „Maja w ogrodzie” (dziś emitowanym pt. „Nowa Maja w ogrodzie”) . To właśnie tam od ponad 15 lat inspiruje, czaruje zielenią, opowiada o pielęgnacji roślin i projektuje zachwycające kwiatowe kompozycje. Jak jednak wygląda jej własny przydomowy ogród? Aby się tego dowiedzieć, zajrzeliśmy na Instagram prezenterki. Zapraszamy Cię zatem na krótką podróż po barwnym ogrodzie Mai Popielarskiej!

Jak Maja Popielarska żegnała zimę?

Naturalnie – wraz z przebiśniegami! Te piękne, subtelne kwiaty potrafią zachwycać śnieżną bielą nawet na przełomie stycznia i lutego. Najlepiej prezentują się w grupach, tworząc wówczas przepiękny, mleczny dywan. Nie bez kozery zresztą ich łacińska nazwa Galanthus nivalis wywodzi się od słowa gála, co oznacza mleko oraz ánthos, czyli kwiat. Maja Popielarska uwielbia je za delikatny zapach oraz czystą, szlachetną barwę. Bo i jak tego w przebiśniegach nie kochać?

Ogród Mai Popielarskiej w wiosennej odsłonie

Kolejnym zwiastunem, że wiosna już za rogiem, były wyhodowane przez Maję Popielarską różnobarwne przylaszczki. Jak pisze sama prezenterka, uwielbia je za czarowną urodę i niezwykłe kolory – poczynając od bieli, idąc przez subtelny róż i fiolet, na odcieniach niebieskiego kończąc. Przylaszczka pospolita to gatunek występujący w Polsce dziko, znajdujący się pod częściową ochroną. Uwielbia próchniczo-gliniaste podłoże, chętnie wapienne, lepiej wilgotne. Wiosną potrzebuje wiele słońca, dlatego warto sadzić ją pod gatunkami liściastymi. W ogrodzie Mai Popielarskiej rozgościła się tuż pod leszczyną!

Sposób Mai Popielarskiej na piękne rośliny – kompost ogrodowy

Jak mówi Maja Popielarska, jej ogród nie mógłby się o obyć bez solidnego kompostownika. To właśnie dzięki niemu prezenterce udaje się hodować wspaniałe, wybujałe rośliny. Kompost pomaga zasilać ziemię i sprawia, że podłoże staje się o wiele bardziej wartościowe. W ogrodzie dziennikarki każda biesiada pod gruszą kończy się zatem zbiorem cennych dla roślin resztek, które kolejno zamieniają się w naturalny nawóz. Wystarczy mieć zawsze pod ręką wiaderko, do którego powędrują np. resztki warzyw i owoców, a nawet herbaciane fusy.

Ogród Mai Popielarskiej – rabaty pełne bratków

Bratki, nazywane inaczej fiołkami ogrodowymi, to jedne z ulubionych gatunków kwiatów Mai Popielarskiej. Nic w tym dziwnego. Rośliny te tworzą szalenie efektowne, wręcz tęczowe wariacje. A wszystko to dzięki niezwykle zróżnicowanej kolorystyce, poczynając od bieli, idąc poprzez fiolet, róż, błękit, żółć, na ciemnym bordo kończąc. Wyglądają przepięknie w kępach, zwłaszcza zasadzone w glinianych donicach, skrzynkach balkonowych lub na ogrodowych klombach. Co ciekawe, w tzw. języku kwiatów bratki to symbol troski i myślenia o kimś.

Kwietnik ogrodowy Pulazy czarny

Kwietnik ogrodowy Pulazy czarny

289 zł 379 zł
Najtaniej w ciągu 30 dni przed obniżką: 319 zł
Cena WOW!
Zestaw dwóch doniczek Servistray z naturalnej wikliny

Zestaw dwóch doniczek Servistray z naturalnej wikliny

229 zł 289 zł
Najtaniej w ciągu 30 dni przed obniżką: 259 zł
Cena WOW!
Zestaw trzech doniczek Groother z naturalnego rattanu

Zestaw trzech doniczek Groother z naturalnego rattanu

239 zł 329 zł
Najtaniej w ciągu 30 dni przed obniżką: 269 zł
Cena WOW!
Zestaw dwóch doniczek Chargos podłużne szara i kremowa

Zestaw dwóch doniczek Chargos podłużne szara i kremowa

679 zł

Uprawa warzyw w ogrodzie Mai Popielarskiej

Ogród to nie tylko kraina kwiatów, drzew i krzewów, ale również warzyw, ziół i owoców. Jak przyznaje Maja Popielarska, uprawa własnoręcznie zasadzonych pomidorów to prawdziwa frajda! Oprócz tego takie warzywa są zdrowe, soczyste, w pełni ekologiczne i cudownie smakują. Co więcej, aby zrobić sałatkę, wystarczy po prostu wyjść do ogrodu i... wrócić do kuchni wraz ze swoimi zbiorami. Co jednak istotne, wcale nie musisz dysponować rozległym zieleńcem, aby zaaranżować swój własny warzywniak. Wiele gatunków warzyw, równie dobrze co na rabatach, czuje się w obszernych doniczkach. Z powodzeniem wyhodujesz zatem w ten sposób sałatę, papryczki czy pomidorki koktajlowe.


Tu dowiesz się, kiedy i jak sadzić truskawki w ogrodzie i na działce.


Z czego wykonać dekoracyjne poidełko?

Maja Popielarska kocha przyrodę, nie dziwi zatem jej uwielbienie do świata ptaków, małych ssaków i owadów. Dziennikarka nie wyobraża sobie swoich ogrodowych zakątków bez dekoracyjnych poidełek wypełnionych wodą, które, jak sama pisze, potrafią być nie tylko zbawieniem dla zwierząt, ale również niezwykłą ozdobą. Efektowne poidełko można wykonać samodzielnie – np. używając dużej glinianej misy ozdobionej kamienną kompozycją. W tym kontekście pomysłów może być jednak nieskończenie wiele, zatem śmiało zaprojektuj swój własny ogrodowy wodopój!

Dywany krokusów w ogrodzie Mai Popielarskiej

Kolejnym wiosennym zwiastunem, który Maja Popielarska niezwykle sobie ceni, są krokusy. Najlepiej w odcieniu subtelnego fioletu! Te urokliwe kwiaty kwitnące wczesną wiosną uwielbiają słoneczne miejsca oraz próchniczne, wilgotne podłoże. Jak i kiedy sadzić krokusy? Aby móc cieszyć się wiosennym widokiem tych kwiatów, należy zasadzić je wczesną jesienią. Najefektowniej prezentują się oczywiście w grupach, najlepiej na soczyście zielonej trawie. Dobra wiadomość dla właścicieli balkonów czy tarasów – kwiaty te z powodzeniem można również sadzić w pojemnikach!

Rozłożysta hortensja u gwiazdy „Nowej Mai w ogrodzie”

Zwykło się twierdzić, że hortensja to jeden z najbardziej atrakcyjnych krzewów ozdobnych. Jest bardzo okazały, bo osiąga nawet 4 metry wysokości. Maja Popielarska posadziła go nieopodal płotu. I słusznie. Hortensja bukietowa to bardzo rozłożysta roślina o wspaniałych kwiatach, która potrafi stworzyć nastrój i skutecznie odseparować zielone kąciki wypoczynkowe od ciekawskich spojrzeń.

Maja Popielarska to prawdziwy autorytet w dziedzinie projektowania krajobrazu. Jeżeli zatem marzy Ci się piękny, zadbany i wybujały ogród, śmiało skorzystaj z powyższych inspiracji. Zapewniamy, że w nadchodzących sezonach rośliny cudownie Ci się odwdzięczą.


Inne artykuły w tej kategorii
Salon z zieloną kanapą

Dołącz do newslettera i nie przegap okazji!

  • Informacje o promocjach
  • Aktualności w ofercie
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności