Odpoczywaj z klasą!🛋️ Sofy i kanapy idealne do Twojego wnętrza!
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Kwiaty wiosenne – 10 najpopularniejszych kwiatów ogrodowych kwitnących na wiosnę

Wiosenne kwiaty to najpiękniejsze symbole pory roku, która właśnie przed nami! Jakie są najpopularniejsze kwiaty wiosenne? Już za chwilę poznasz ich nazwy. Specjalnie dla początkujących ogrodników przygotowaliśmy przewodnik, z którego dowiesz się, jakie kwiaty kwitną wiosną, kiedy je sadzić i jak o nie dbać. Przedstawiamy portrety 10 najpopularniejszych wiosennych kwiatów, które rozjaśnią budzący się do życia przydomowy ogród.

Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 6,72 m2 sześciosekcyjna z fundamentem 184x365 cm srebrna

Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 6,72 m2 sześciosekcyjna z fundamentem 184x365 cm srebrna

2399 zł
Wysyłka do 24h
Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 3,4 m2 trzysekcyjna z fundamentem 184x185 cm czarna

Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 3,4 m2 trzysekcyjna z fundamentem 184x185 cm czarna

1599 zł
Wysyłka do 24h
Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 6,72 m2 sześciosekcyjna z fundamentem 184x365 cm czarna

Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 6,72 m2 sześciosekcyjna z fundamentem 184x365 cm czarna

2479 zł
Wysyłka do 24h
Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 5,6 m2 pięciosekcyjna z fundamentem 184x305 cm srebrna

Szklarnia ogrodowa aluminiowa poliwęglanowa 5,6 m2 pięciosekcyjna z fundamentem 184x305 cm srebrna

2099 zł
Wysyłka do 24h

1. Śnieżyczka przebiśnieg – pierwszy wiosenny kwiat

 • Sadzenie: wrzesień-październik

 • Kwitnienie: luty-marzec

 • Stanowisko: półcieniste lub zacienione

Jak sama nazwa wskazuje, przebiśniegi to najszybciej pojawiające się wiosenne kwiaty – prawdziwe zwiastuny końca zimy wyglądające spod śniegu już w lutym! Jak wyglądają przebiśniegi? Zwykle rosną w kępach, a zakwitają białymi delikatnymi kwiatkami, dzięki czemu mogą stać się ozdobą świeżo zieleniącego się trawnika lub elementem dywanu kwiatowego. Przebiśniegi można również spotkać rosnące dziko w parkach i lasach, gdzie znajdują się pod ścisłą ochroną.

Jako kwiaty cebulowe bez przeszkód można je sadzić – najlepiej w okresie późnego lata lub wczesnej jesieni. Możesz je też wysiewać z zakupionych nasion lub pozwolić im na samodzielne rozsiewanie, które następuje w czerwcu po dojrzeniu owoców i wysypaniu się z nich ziaren. Metoda wysiewania jest wskazana, gdy zależy Ci na uzyskaniu większej ilości przebiśniegów, choć na ich kwitnienie trzeba będzie poczekać kilka lat. Posadzone cebulki wydadzą kwiaty już w pierwszym sezonie, choć będzie ich mniej niż w przypadku wysiewu nasion.

Przebiśniegi jako pierwsze wiosenne kwiaty w początkowych stadiach swojego rozwoju potrzebują sporo światła, jednak późną wiosną preferują cień. Z tego też powodu najlepiej sadzić je pod drzewami lub krzewami, które u progu lata osłonią je przed bezpośrednią ingerencją słońca – pięknie będą się prezentować aranżacje łączące przebiśniegi z paprociami, wierzbami czy funkiami. Najbardziej odpowiednia dla śnieżyczek jest gleba próchnicza, wilgotna, o odczynie obojętnym.

Aby przebiśniegi pięknie rosły, wiosną ziemię wokół cebulek należy odchwaścić i lekko spulchnić, zaś przekwitłe kwiatki systematycznie odłamywać. Na zimę przykryj cebulki przebiśniegów cienką warstwą kory, słomy lub iglastych gałązek – zapobiegnie to zbytniemu przemarznięciu roślin. Co 4 lata, po okresie wegetacji cebulki należy wykopać i do czasu posadzenia przechować w wilgotnym torfie.

Przeczytaj też: Wiosna w ogrodzie – jakie wykonać prace i jakie kwiaty posadzić?

2. Krokus – popularny kwiat wczesnowiosenny

 • Sadzenie: wrzesień-październik
 • Kwitnienie: marzec-kwiecień
 • Stanowisko: słoneczne lub półcieniste

Krokusy jako kwiaty kwitnące wczesną wiosną często można spotkać w towarzystwie delikatnych przebiśniegów – tak jak i one doskonale wyglądają w kępach i świetnie czują się na trawnikach, skalniakach, brzegach rabat i pod drzewami. Te dwa gatunki wiosennych kwiatów pasują do siebie również pod względem koloru – duże, intensywnie kolorowe kielichy krokusów pięknie skomponują się z bielą subtelnych śnieżyczek. W ogrodnictwie krokusy występują w kilkudziesięciu odmianach różniących się od siebie m.in. kolorem – najpopularniejsze są krokusy liliowe oraz jasno- i ciemnoniebieskie, ale można spotkać też odmiany paskowane, żółte, białe, a nawet żółto-brązowe.

Jak i kiedy sadzić krokusy? Należy zrobić to wczesną jesienią, wykorzystując do tego glebę próchniczą, wilgotną, przepuszczalną, o odczynie neutralnym lub lekko kwasowym. Najlepiej wybrać szafranowi miejsce, które w marcu będzie słoneczne, latem zaś ocienione – idealnie nadają się do tego stanowiska pod drzewami, które wczesną wiosną są jeszcze pozbawione liści.

Po przekwitnięciu krokusa, z bulwy matecznej rozwijają się bulwy potomne, które mogą zimować w ziemi – co 4 lata należy je jednak wykopać i odpowiednio przesuszyć aż do okresu sadzenia. W okresie 2-3 tygodni od posadzenia i po przekwitnięciu zapewnij krokusom nawóz azotowy, zaś jeśli opady deszczu są niewystarczające, trzeba pamiętać o ich stałym nawadnianiu.

Stół ogrodowy rozkładany Parassala 180-240x90 cm z drewna tekowego

Stół ogrodowy rozkładany Parassala 180-240x90 cm z drewna tekowego

2199 zł
Pergola ogrodowa Sherloo 3x3 m szara

Pergola ogrodowa Sherloo 3x3 m szara

1899 zł
Cyber Monday
Wysyłka do 48h
Krzesło ogrodowe Alviano

Krzesło ogrodowe Alviano

289 zł
Hit cenowy
Wysyłka do 24h
Zestaw mebli ogrodowych Campionna szare/drewno akacjowe

Zestaw mebli ogrodowych Campionna szare/drewno akacjowe

3659 zł
Wysyłka do 24h

3. Pierwiosnek (prymulka) – kolorowy kwiat wiosenny

 • Sadzenie: grudzień-marzec
 • Kwitnienie: marzec-lipiec
 • Stanowisko: zacienione

Pierwiosnki to, obok przebiśniegów i krokusów, pierwsze wiosenne kwiaty, na co wskazuje sama ich łacińska nazwa, pochodząca od słowa primus, czyli wczesny. Prymulki występują w niezwykłym bogactwie odmian – do najbardziej popularnych, kwitnących wiosną gatunków należy pierwiosnek wyniosły, lekarski, gruziński, bezłodygowy, ząbkowany, omszony czy omączony. Z pierwiosnkami nie trzeba jednak rozstawać się wraz z końcem wiosny, bowiem można spotkać również odmiany kwitnące latem – m.in. pierwiosnek japoński, kwiecisty oraz przyprószony. Kolory prymulek są najczęściej bardzo intensywne i rozciągają się od bieli, poprzez żółć, czerwień i róż, aż do fioletu.

Ze względu na swoją przykuwająca oko kolorystykę, pierwiosnki znakomicie nadają się do ozdoby rabat i skalniaków, zwłaszcza gdy wczesną wiosną w ogrodzie brakuje jeszcze kolorów. Choć każdy gatunek prymulki może mieć swoje własne wymagania, na ogół odpowiednia do uprawy tej rośliny jest ziemia wilgotna i przepuszczalna, lekko próchnicza. Niektóre gatunki będą jednak wolały glebę ciężką i gliniastą, a jeszcze inne – lekko kwaśną. Z tego też powodu pierwiosnek nie jest szczególnie łatwy w uprawie i wymaga zasięgnięcia szczegółowych informacji o danym gatunku.

Pierwiosnki preferują stanowiska w połowie zacienione – poradzą sobie również w bardziej słonecznych miejscach, jednak wówczas należy zapewnić im intensywne nawodnienie. W ogrodowych aranżacjach najlepiej sadzić je w małych kępach po kilka sztuk.

4. Tulipan – najpopularniejszy kwiat wiosenny

 • Sadzenie: wrzesień-październik
 • Kwitnienie: kwiecień-maj
 • Stanowisko: słoneczne

Nie ma prawdziwej wiosny bez kwitnących tulipanów! Te efektowne, radosne kwiaty znakomicie wyglądają w ogrodzie, gdy jeszcze nie wszystkie krzewy zdążą się zazielenić. Można je sadzić w kępach na specjalnie przeznaczonych do tego rabatach, miksując ze sobą odmiany i kolory, a można też uczynić z tulipanów element rabat wielogatunkowych popularnych zwłaszcza w angielskim typie ogrodu.

Wiele odmian tulipanów i różny czas ich kwitnienia stwarza szansę do ogrodniczej zabawy. Najwcześniej, bo czasem już w marcu w ogrodzie kwitną botaniczne tulipany Kaufmana – niska odmiana o rozłożystych płatkach. W kwietniu pojawiają się tulipany pełne wczesne, tulipany Fostera o dużych kielichach oraz tulipany Griega o pastelowych kwiatach.

Z początkiem maja następuje dla tych wiosennych kwiatów prawdziwe szaleństwo – kwitną wtedy szalenie popularne tulipany Triumph, wysokie „mieszańce Darwina” i tulipany liliokształtne o głębokich kielichach i długich, ostro zakończonych płatkach. Do najbardziej dekoracyjnych odmian należą tulipany papuzie cechujące się nieregularnymi, falbaniastymi płatkami oraz tulipany Rembrandta o dwukolorowych płatkach w misterne wzory, będące jak się okazało efektem… wirusa roślinnego.

Te tak podziwiane wiosenne rośliny nie mają szczególnych wymagań, jeśli chodzi o uprawę. Tak jak niemal wszystkie wiosenne kwiaty cebulowe tulipany muszą zostać posadzone wczesną jesienią. Lubią słoneczne stanowiska oraz przepuszczalną, lekko wilgotną ziemię, o niezbyt wysokiej kwasowości. Cebulki należy wykopać latem i przechować w suchym miejscu, aż do czasu kolejnego sadzenia.

Sprawdź też: Jak przedłużyć żywotność tulipanów w wazonie? 5 sposobów na cięte tulipany

5. Szafirki – wiosenne kwiaty ogrodowe

 • Sadzenie: wrzesień-październik
 • Kwitnienie: kwiecień-maj
 • Stanowisko: słoneczne lub półcieniste

Każdy, kto choć raz widział szafirki, bez trudu zrozumie skąd te wiosenne kwiaty wzięły nazwę – maleńkie, mocno zbite niebieskie dzwoneczki wyglądają niemal identycznie jak drogocenne kamienie. Niebieski, choć najbardziej popularny, nie jest jedynym kolorem, jaki mogą przybierać te urocze kwiatki – występują również szafirki fioletowoniebieskie, białe, a nawet różowe. Dzięki tej różnorodności można z nich tworzyć romantyczne kompozycje na brzegach rabat, na skalniakach i obrzeżach ścieżek – samodzielne lub w połączeniu z innymi gatunkami kwiatów.

Najpopularniejsze są dwie odmiany szafirka: armeński oraz groniasty. Należy sadzić je na stanowiskach obfitujących w słońce lub półcienistych. Dobrze będą się czuły właściwie w każdym podłożu, choć najbardziej służy im ziemia przepuszczalna, lekko wilgotna, o dużej zawartości próchnicy i odczynie obojętnym. W ramach prac ogrodowych w maju warto dokładnie je odchwaścić i zasilić odpowiednim nawozem. Po przekwitnięciu szafirków ich cebulki można pozostawić w ziemi (na ok. 4-5 lat), pamiętając o corocznym nawożeniu gleby.

6. Zawilec (anemon) – trujący kwiat wiosenny

 • Sadzenie: wrzesień-październik
 • Kwitnienie: marzec-kwiecień
 • Stanowisko: słoneczne lub półcieniste

Zawilce to kwiaty wiosenne występujące w wielu odmianach – zarówno pospolitych i dziko rosnących, jak i nieco bardziej egzotycznych. Rosną one w dużych skupiskach, które szybko się powiększają, dlatego hodowanie zawilców w przydomowych ogrodach wymaga uwagi. Ostrożność warto zachować również z tego powodu, że niektóre gatunki tej rośliny są trujące. Anemony doskonale wyglądają w połączeniu z innymi kwiatami kwitnącymi wczesną wiosną, takimi jak tulipany, szafirki czy narcyzy.

Jednym z najczęściej spotykanych gatunków jest biało kwitnący i objęty ochroną zawilec wielkokwiatowy. Najlepiej czuje się on w półcieniu, w wilgotnej glebie wapiennej. Inną popularną odmianą jest rozpowszechniony w lasach liściastych zawilec gajowy, odpowiedni do sadzenia pod ogrodowymi drzewami, zarówno w glebie wilgotnej, jak i suchej. Obie odmiany najlepiej wyglądają posadzone dywanowo, w formie kwitnącej łąki.

Ceniony przez ogrodników jest również gatunek zwany zawilcem wieńcowym o wielkich, intensywnie kolorowych kwiatach, wymagający żyznej, bardzo wilgotnej ziemi i nasłonecznionych stanowisk. Do bardziej ozdobnych odmian anemonów należą zawilce japońskie kwitnące późno, bo na przełomie lipca i sierpnia. Osiągają one wysokość nawet 1 m i wydają duże, najczęściej różowe kwiaty. Jeszcze większe rozmiary potrafi osiągnąć zawilec mieszańcowy dorastający do wysokości aż 1,5 m Obu odmianom anemonów należy zapewnić półcień oraz dużą wilgotność lekkiej i próchniczej gleby. Zarówno zawilec japoński, jak i mieszańcowy sprawdzą się w roli wyższego piętra naturalistycznych rabat kwiatowych.

7. Narcyz – popularny kwiatek wiosenny

 • Sadzenie: sierpień-wrzesień
 • Kwitnienie: marzec-kwiecień
 • Stanowisko: słoneczne lub półcieniste

To wiosenny kwiat często nazywany żonkilem, który w rzeczywistości jest jego podgatunkiem. Narcyz wyglądem przypomina małe słońce – żółty, o gwiaździście rozchylonych kwiatkach, zdaje się rozświetlać kwiatowe rabatki. Narcyzami z powodzeniem możesz obsadzić również ogrodowe ścieżki, a niższymi odmianami także skalniaki. Ogrodnicy wyróżniają 12 jego gatunków, w tym narcyzy trąbkowe o przykoroniu w kształcie długiego dzwonka, narcyzy pełne wyposażone w przykoronie o falbaniastym kształcie czy narcyzy drobnoprzykoronkowe – z białymi płatkami zewnętrznymi i pomarańczową wewnętrzną koroną płatków. Wspomniany już żonkil posiada duże żółte płatki okwiatu i niewielki, również żółty przykoronek.

Uprawa narcyzów nie należy do trudnych – mimo różnic w wyglądzie poszczególnych gatunków i odmian, zasady ich pielęgnowania są do siebie zbliżone. Świetnie czują się w miejscach dobrze nasłonecznionych, można je jednak sadzić pod drzewami i krzewami, które wczesną wiosną nie wypuszczają jeszcze liści. Należy jednak zapewnić im żyzną i przepuszczalną glebę o odczynie obojętnym oraz pilnować, aby nie była zbyt wilgotna, może to bowiem spowodować gnicie cebulek kwiatowych. Po przekwitnięciu, w chwili gdy liście narcyzów obeschną, cebulki można wykopać z ziemi i przechować do jesieni.

8. Hiacynt – kolorowa roślina wiosenna

 • Sadzenie: wrzesień-październik
 • Kwitnienie: kwiecień-maj
 • Stanowisko: słoneczne

Bajecznie kolorowy i szaleńczo pachnący hiacynt najczęściej kojarzy się z doniczkową ozdobą parapetu, ale z powodzeniem można uprawiać go również w przydomowym ogródku. Występuje niemal we wszystkich kolorach tęczy – może być biały, niebieski, fioletowy, różowy, czerwony, pomarańczowy, łososiowy i żółty. Urokiem jego kwiatów można się zazwyczaj cieszyć przez 2-3 tygodnie. Kilka hiacyntów zasadzonych w kępie będzie prawdziwym klejnotem w przydomowym ogródku. Szczególnie dobrze komponują się one z narcyzami i pierwiosnkami.

Aby kwiaty hiacyntów były dorodne i gęste, ich cebulki najlepiej zasadź w nasłonecznionym, osłoniętym przed wiatrem miejscu. Zapewnij im żyzną, wilgotną glebę o dużym stopniu przepuszczalności i obojętnym odczynie. Wczesną wiosną przed posadzeniem roślin, ziemię należy dokładnie odchwaścić, spulchnić i nawieźć – o nawożeniu azotem pamiętaj też w okresie wzrostu kwiatów.

Gdy hiacynty przekwitną, cebulki można pozostawić w ziemi, dopóki liście kwiatu nie uschną. Po tym czasie trzeba je wykopać, przesuszyć i do momentu kolejnego posadzenia przechować w suchym i chłodnym otoczeniu. Cebule hiacyntów można pozostawić w ziemi na 3-4 lata, ale trzeba się liczyć z wyjałowieniem gleby i zaatakowaniem sadzonek przez szkodniki.

Krzesło ogrodowe Alviano

Krzesło ogrodowe Alviano

289 zł
Hit cenowy
Wysyłka do 24h
Krzesło ogrodowe Syntare rozkładane z drewna tekowego

Krzesło ogrodowe Syntare rozkładane z drewna tekowego

499 zł
Wysyłka do 24h
Krzesło ogrodowe Sytly czarne

Krzesło ogrodowe Sytly czarne

499 zł
Wysyłka do 24h
Krzesło ogrodowe z podłokietnikami Izzalini

Krzesło ogrodowe z podłokietnikami Izzalini

429 zł
Wysyłka do 24h

9. Bratek ogrodowy (fiołek ogrodowy) – wiosenny kwiat na rabatki

 • Sadzenie: kwiecień-maj
 • Kwitnienie: marzec-czerwiec
 • Stanowisko: słoneczne

Przegląd pierwszych wiosennych kwiatów nie byłby bez niego kompletny – bratek, zwany też fiołkiem ogrodowym, to niekwestionowany król rabatek. Zachwyca budową kwiatostanu, który składa się z pięciu dużych, aksamitnych płatków o bogatych, czasem przenikających się barwach. Często bywa wykorzystywany jako element kwiatowych dywanów i obwódek ścieżek.

Bratek, nie dość, że wyjątkowo dekoracyjny, to w dodatku jest bardzo łatwy w uprawie. Umieszczony w słonecznym miejscu ogrodu będzie kwitł długo i intensywnie. Do szczęścia wystarczy mu delikatnie wilgotna ziemia, ewentualnie z lekkim dodatkiem kompostu. Jedyne na co trzeba uważać, to sposób podlewania – unikaj zraszania liści bratków, gdyż może to skutkować ich grzybicą. Fiołki ogrodowe są roślinami dwuletnimi, dlatego bez problemu możesz pozostawić je na zimę w ziemi, choć wtedy warto przykryć je gałązkami świerka.

Przeczytaj również: Jakie kwiaty do ogrodu wybrać? Przegląd najpiękniejszych gatunków

10. Irys (kosaciec) – kwiat wiosenny niełatwy w uprawie

 • Sadzenie: sierpień-wrzesień
 • Kwitnienie: kwiecień-czerwiec
 • Stanowisko: słoneczne lub półcieniste

Smukły i trochę melancholijny kosaciec zwraca uwagę kolorem i formą – falbaniaste kwiaty o ciekawych barwach osadzone są na długich łodygach wychylających się z kępy wąskich, soczystych liści. Najpopularniejsze są irysy fioletowoniebieskie lub fioletowe z domieszką bieli i żółci, ale równie pięknie wyglądają kosaćce kremowe, w odcieniach pastelowego różu, żółci czy głębokiej purpury.

Trudność w hodowli irysów związana jest z różnicami w potrzebach poszczególnych gatunków tych wiosennych kwiatów. Irys syberyjski dla właściwego kwitnienia powinien mieć zagwarantowane stanowisko słoneczne lub ewentualnie półcieniste oraz wilgotną, lekko kwaśną glebę o niezbyt dużej przepuszczalności. Z kolei irys bródkowy bezwzględnie wymaga słońca, zaś posadzony powinien być w ziemi bardzo żyznej, lekkiej, przepuszczalnej, najlepiej o odczynie obojętnym. Wprowadzając ten wiosenny kwiatek do ogrodu, pamiętaj przede wszystkim o warstwie drenującej w podłożu.

Po przekwitnięciu i odcięciu suchych łodyg, cebulki kosaćców możesz pozostawić w ziemi – nie trzeba przejmować się ocieplaniem roślin w zimie, gdyż irysy dobrze znoszą niskie temperatury. Ich zaletą jest również szybki rozrost, tak więc po kilku sezonach możesz się spodziewać bujnych kęp tych pięknych kwiatów wiosny.

Tegoroczna zima daje się we znaki i wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy już wiosny, a wraz z nią – wiosennych kwiatów. Mamy same dobre wiadomości: pierwsze wiosenne kwiaty być może będziesz mógł zobaczyć już w lutym. A kolejne miesiące przyniosą Ci całe morze różnobarwnych gatunków wiosennych kwiatów, dzięki którym Twój ogród będzie wyglądał tak, jak lubisz najbardziej: świeżo, kolorowo i radośnie.


Inne artykuły w tej kategorii

Jaka kosiarka spalinowa do 700, 1000 i 2000 zł sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Jaka kosiarka spalinowa do 700, 1000 i 2000 zł sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Malowanie mebli rattanowych krok po kroku – jak i czym pomalować rattan?

Malowanie mebli rattanowych krok po kroku – jak i czym pomalować rattan?

Jak odstraszyć komary? 9 domowych sposobów na komary

Jak odstraszyć komary? 9 domowych sposobów na komary

Ogród wiejski: jak zaprojektować ogród w stylu rustykalnym?

Ogród wiejski: jak zaprojektować ogród w stylu rustykalnym?

Zimowa weranda – jak stworzyć modną i przytulną aranżację na mroźne dni?

Zimowa weranda – jak stworzyć modną i przytulną aranżację na mroźne dni?

Pomysły na każdą kieszeń: prezent dla wielbiciela grillowania

Pomysły na każdą kieszeń: prezent dla wielbiciela grillowania

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

 • Informacje o promocjach
 • Rankingi produktów
 • Najnowsze trendy
 • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.