Prezenty na Dzień Dziecka do -40% 🎈🧸
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Fenomenalne metamorfozy

Metamorfoza starej kuchni w nowoczesną przestrzeń – odwiedzamy dom nad zalewem

Planujesz metamorfozę starej kuchni? Przerabianie i remontowanie starych wnętrz bywa sporym wyzwaniem, ale efekty mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Przekonała się o tym nasza Czytelniczka, Pani Basia, która zamieniła starą, niemodną przestrzeń w piękną nowoczesną kuchnię. Poznaj historię remontu kuchni Pani Basi i zainspiruj się!

Metamorfoza starej kuchni w klimatycznym domu nad zalewem

Pani Basia z mężem kupili dom z rynku wtórnego, który był już w pełni urządzony. Na kupno domu zdecydowali się ze względu na jego wyjątkowe położenie – nad samym jeziorem. Nasza Czytelniczka z mężem i małym synkiem mieszkają już w domu od prawie roku.

Pani Basia przyznaje, że sam budynek początkowo nieco ją przerażał. Dom od lat stał nieużywany, a w środku rozgościły się pająki, gryzonie, nietoperze i węże! Dziś budynek zyskał zupełnie nowe oblicze, a do okien zaglądają lisy, bażanty, łabędzie i sarny. Nasza Czytelniczka wspomina, że jest bardzo dumna, że udało im się na nowo wprowadzić do tego domu serce i zamienić go w przytulne, pełne światła miejsce, jednocześnie zachowując jego wyjątkowy charakter.

Nowi lokatorzy ze względów czasowych i finansowych nie chcieli remontować całego domu. Zdecydowali się na taki ruch również ze względu na to, że poprzedni właściciele do wykańczania domu użyli materiałów bardzo dobrej jakości. Pani Basia i jej mąż zostawili między innymi marmurową podłogę i wszystkie drewniane elementy, takie jak drzwi, okna, schody itp.

Metamorfoza starej kuchni – wyzwania i plany

Metamorfoza kuchni była jednym z największych wyzwań, przed którym stanęli nowi właściciele przed przeprowadzką do domu. Wnętrze kuchenne zajmuje ok. 15 m², ale jest częścią otwartej przestrzeni dziennej o łącznej powierzchni ok. 90 m². W swojej nowej, wyremontowanej odsłonie kuchnia musiała wtopić się w aranżację pozostałej części domu.

Pani Basia zaznacza, że projektując kuchnię, założyli, że powinna przede wszystkim im się podobać, ale nie może być również elementem oderwanym od otoczenia. Ostateczny wygląd kuchni jest więc połączeniem stylu zastanego w domu oraz minimalistycznego gustu nowych właścicieli.

Zobacz też: 7 niesamowitych metamorfoz kuchni

Jak wyglądała kuchnia przed metamorfozą?

Jak wspomina Pani Basia, stara kuchnia była pomieszczeniem, które zupełnie nie pasowało do budynku. Sam dom jest ogromny – ma 5 sypialni i tyle samo łazienek oraz kryty wielki basen. Poprzednim właścicielom dom służył jednak głównie w celach letniskowych, dlatego duża, rozbudowana kuchnia nie była im potrzebna.

Nowi właściciele zastali więc niewielki aneks o mało ergonomicznym układzie, z niewielką podblatową lodówką i niewystarczającym blatem roboczym.

Może Cię zainteresować: 5 niesamowitych metamorfoz kuchni – zobacz, jak odmienić koszmarną kuchnię w stylowe wnętrze

Lampa wisząca Marrosa czarny rattan

Lampa wisząca Marrosa czarny rattan

439 zł 639 zł
Najtaniej w ciągu 30 dni przed obniżką: 469 zł
Cena WOW!
Lampa wisząca Marrosa rattan

Lampa wisząca Marrosa rattan

419 zł 649 zł
Najtaniej w ciągu 30 dni przed obniżką: 449 zł
Cena WOW!

Jak powstał projekt metamorfozy starej kuchni?

Metamorfoza kuchni otwartej początkowo miała wyglądać inaczej. Nasza czytelniczka i jej mąż mieli zaplanowanych kilka wersji kuchni. Pierwsza, najprostsza, wykorzystywała stary układ ścian i przyłączy. Co za tym idzie, skala prac, jakie trzeba było wykonać, była najmniejsza.

Pani Basia wspomina, że po wielu godzinach rozmyślań zdecydowali się jednak na wybór projektu, który był bardziej wymagający, ale też najbardziej im się podobał. Wybrany projekt wymagał burzenia ścian i wprowadzenia radykalnych zmian w instalacjach elektrycznych i hydraulicznych.

Przeczytaj również: Metamorfoza kuchni tanim kosztem – zaglądamy do Pani Kamili [PRZED I PO]

Metamorfoza starej kuchni – krok po kroku

Metamorfoza kuchni z wyspą przebiegała etapami. Wszystko zaczęło się od demolki i całkowitego wyburzenia dwóch ścian, by jeszcze bardziej otworzyć kuchnię na pozostałą część domu. Szara podłoga ze starej kuchni została zmieniona na drewnopodobny gres, który sprawia, że przestrzeń ta jest cieplejsza i bardziej przytulna. Zmieniony został również układ instalacji hydraulicznej i elektronicznej.

Meble w całości zostały wykonane na zamówienie przez stolarza. Blat to biały konglomerat. Pani Basia przy okazji zamawiania blatu poprosiła również o stworzenie desek do krojenia z tego samego materiału i w tym samym kolorze. Dzięki takiemu rozwiązaniu deski nie wyróżniają się i tworzą jedną całość z blatem. Naprzeciwko głównej zabudowy meblowej stanęła również wyspa, która sprawia, że przestrzeń kuchenna jest funkcjonalna i estetyczna.

Cały remont kuchni trwał około 2 miesięcy. Same meble kuchenne wykonane przez stolarza kosztowały 17 500 zł. Pani Basia zaznacza jednak, że trudno jej oszacować koszty całej metamorfozy.

Dom nad zalewem robi ogromne wrażenie, a kuchnia po remoncie zyskała zupełnie nowe oblicze. Odważny projekt naszej Czytelniczki uwzględniający całkowitą zmianę układu ścian i instalacji pokazuje, że czasami warto zaryzykować i włożyć nieco więcej czasu, energii i pieniędzy, by stworzyć aranżację idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.


Inne artykuły w tej kategorii
Salon z zieloną kanapą

Dołącz do newslettera i nie przegap okazji!

  • Informacje o promocjach
  • Aktualności w ofercie
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności