Czego szukasz?
Zobacz także

Projekty

Do jakiej wysokości można kleić beton architektoniczny albo kamień naturalny na elewacji

4 zdjęcia

Często zadawane jest pytanie czy można kleić na elewację płyty z beton architektonicznego lub płytki cementowe, albo wrażliwy kamień naturalny (np piaskowiec)

W ostatnich latach jest olbrzymi postęp technologiczny w budownictwie oraz chemii montażowej do profesjonalnego użytku . Jako producent płyt z betonu architektonicznego w rozmiarach 150x60cm,, 120x60,100x50, 90x55,60x60, 60x30cm mamy duże doświadczenie w klejeniu płyt betonowych oraz płytek cementowych i z kamienia wrażliwego na elewacje z ociepleniem ze styropianu lub wełny mineralnej. Okładziny z kamienia i betonu wrażliwego typu B, można robić nawet do wysokości 20 m. Pod warunkiem iż, na ścianie jest wykonana warstwa zbrojona z zaprawy i zatopionych siatek, o łącznej gramaturze nie mniejszej jak 240gm2. Warstwa ocieplenia nie powinna przekraczać grubości 20cm. Konieczne jest kołkowanie warstwy izolacji, kołkami z trzpieniem stalowym w ilości minimum 6 kołków/m2. Idealnie gdyby zastosowano 8 kołków na m2 izolacji. Warunkiem koniecznym jest aby klejony na elewacji kamień naturalny, beton architektoniczny lub płytka cementowa nie przekraczała wagi 40kg/m2. W zakresie dużo poniżej 40kg/m2 mieszczą się wszystkie okładziny elewacyjne z płyt z betonu architektonicznego Luxum, o grubości 1 lub 2cm. Do klejenia na elewacji kamienia wrażliwego klasy wrażliwości B oraz betonu architektonicznego nie powinno się używać kleju cementowego, gdyż może przebarwiać, lub powodować odkształcenia okładzin. Do kamienia wrażliwego, płyt z betonu architektonicznego i płytek cementowych należy używać specjalistycznego kleju polimerowego o wysokiej sile sczepnej. Najlepszym wyborem do klejenia takich elewacji betonowych i z materiałów wrażliwych jest klej hybrydowy Luxum w kartuszach w systemie ze specjalistycznym gruntem wzmacniająco-hydroizolacyjnym Luxum.

Klej nanosi się pasami pionowymi. W ten sposób powstają szczeliny wentylacyjne i nie gromadzi się pod okładzinami woda. Ostatni pas okładzin można zabezpieczyć silikonem ...

Kategoria
Kolekcja

Komentarze