Mrówki w domu – jak pozbyć się mrówek? 7 domowych sposobów

Mrówki w domu to mali nieproszeni goście, którzy uwielbiają do nas zaglądać wraz z początkiem lata. Mrówki nie są niebezpieczne, jednak bywają uciążliwe – zwłaszcza jeśli polują w kuchni na rozmaite smakołyki. Często przyciąga je też łazienkowa wilgoć. Jak pozbyć się mrówek z domu? Wiele osób decyduje się na stosowanie środków owadobójczych, jednak niestety bywają one szkodliwe – zarówno dla ludzkiego zdrowia, jak i dla pupili. Domowe sposoby na mrówki w domu pozwalają natomiast pozbyć się ich szybko, skutecznie i przede wszystkim – naturalnie! Poniżej przedstawiamy zatem 7 sprawdzonych sposobów na to, jak wytępić mrówki.

biała kuchnia w stylu minimalistycznym

1. Sok z cytryny z wodą – sposób na mrówki w domu

Mrówki w domu najskuteczniej zwalczy... sok z cytryny! Kwaśny smak i zapach, jaki daje owoc, odstrasza mrówki i pozwala się ich pozbyć. Warto jednak wiedzieć, że mieszanka ma stosunkowo krótki czas działania, dlatego należy ją stosować codziennie. W jaki sposób przygotować preparat? Wyciśnij sok z cytryny i rozcieńcz go z jedną szklanką wody. Miksturę przelej do spryskiwacza i obficie rozpyl tam, gdzie maszerują mrówki.

 jak pozbyć się mrówek z domu - sok z cytryny z wodą

2. Woda z czosnkiem, czyli jak wytępić mrówki

To, jak intensywny potrafi być zapach czosnku, wie każdy. Jak się okazuje, na mrówki w domu działa on wyjątkowo odstraszająco! Aby zatem skutecznie pozbyć się mrówek z domu, obierz i rozgnieć kilka ząbków czosnku, po czym wrzuć je do słoika z wodą i odstaw całość na co najmniej 24 godziny. Po upływie określonego czasu postaw wodę z czosnkiem na gazie i pozwól, aby na wolnym ogniu gotowała się przez około kwadrans. Kiedy mikstura nieco przestygnie, spryskaj obszary, w których gromadzą się mrówki w domu.

jak pozbyć się mrówek z domu - czosnek

3. Skórka pomarańczy – domowy sposób na mrówki

Smakowite cytrusy to nie tylko uczta dla podniebienia i doskonały dodatek do letnich drinków. Kwaskowe owoce to także świetny sposób na mrówki w domu. Jak się bowiem okazuje, składniki, które zawiera skórka pomarańczy, są dla nich toksyczne. Aby zatem pozbyć się mrówek, wystarczy, że potniesz skórkę pomarańczową na małe kawałeczki bądź zetrzesz ją na tarce. Następnie rozsyp skórkę tam, gdzie pojawiają się mrówki. Co ciekawe, owady zaniosą skórkę pomarańczową do gniazda, przez co substancja zatruje całe mrowisko.

jak pozbyć się mrówek z domu - skórka pomarańczy

4. Ziarna ryżu na mrówki w domu

Sprawdzonym domowym sposobem na mrówki w domu są też surowe ziarna białego ryżu. Wystarczy, że rozsypiesz ryż w miejscach, w których zadomowiły się owady. Mrówki zaniosą ziarna do mrowiska. Z czasem ryż zacznie fermentować i pokryje się pleśnią, która jest dla mrówek wysoce toksyczna.

jak pozbyć się mrówek z domu - ryż

5. Drożdże, czyli jak pozbyć się mrówek

Drożdże to prawdziwy wróg mrówek, mimo że owady są na nie szczególnie łase. Wykorzystaj zatem ich apetyt i przygotuj miksturę, która wytępi mrówki z domu. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą 100 g suchych drożdży, 100 g cukru i zalejesz jednym litrem wody. Całość odstaw na około godzinę. Po upływie tego czasu rozlej wodę do mniejszych pojemniczków i postaw w miejscach, w których wędrują mrówki.

jak pozbyć się mrówek z domu - drożdże

6. Pieprz czarny, czyli rozwiązanie problemu mrówek w domu

Kolejnym domowym sposobem na mrówki w domu jest pieprz czarny. Najlepiej, aby były to intensywnie pachnące ziarenka zmielone na miał. Wystarczy, że szklankę wody zmieszasz z pięcioma płaskimi łyżeczkami pieprzu, po czym przelejesz miksturę do butelki ze spryskiwaczem. Podobnie jak w przypadku roztworu z solą, mieszankę rozpyl w miejscach, w których pojawiają się mrówki.

jak pozbyć się mrówek z domu - pieprz czarny

7. Soda oczyszczona – bezwzględna dla mrówek w domu

Jak pozbyć się mrówek? Soda oczyszczona to nie tylko doskonały sposób na domycie zabrudzonych fug, lodówek czy kuchenek mikrofalowych. Soda oczyszczona fantastycznie radzi sobie również z nachalnymi mrówkami! Aby skutecznie pozbyć się mrówek z domu, wystarczy, że posypiesz sodą oczyszczoną ścieżki, którymi zwykle poruszają się owady.

jak pozbyć się mrówek z domu - soda oczyszczona

Faraonki, gmachówki, hurtnice, rudnice, amazonki... Obojętnie, które z nich zamieszkały pod Twoim dachem – domowe sposoby na mrówki w domu pozwolą Ci łatwo wytępić każdy gatunek! Pamiętaj, że są to rozwiązania sprawdzone i przede wszystkim naturalne. A jak wiadomo, właśnie z takich sposobów najlepiej jest korzystać!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze

Zobacz więcej produktów