🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Szybkie porady eksperta

Czym umyć płytki na wysoki połysk?

Płytki na wysoki połysk wyglądają elegancko i stylowo oraz optycznie powiększają pomieszczenie. Mają jednak jedną ogromną wadę – każda, nawet najmniejsza smuga i zabrudzenie są na nich bardzo widoczne. Czym umyć płytki na wysoki połysk, by wyglądały nieskazitelnie? Podpowiadamy!

Czym myć płytki z połyskiem, żeby nie było smug?

Na rynku istnieje wiele preparatów, które są przeznaczone do mycia płytek na wysoki połysk w salonie, sypialni, kuchni czy łazience. A czym myć kafelki z połyskiem, jeśli nie dysponujesz akurat specjalnym płynem? Równie dobrze sprawdzi się również roztwór wody i octu (w proporcjach pół szklanki octu na 4 litry wody). By uniknąć smug, świeżo umytą podłogę warto wytrzeć do sucha.

Zastanawiasz się, czym umyć płytki na wysoki połysk, jeśli nie masz akurat pod ręką butelki octu? Świetnie poradzi sobie również zwykły płyn do naczyń lub… czysta woda. To właśnie ciepła woda bez dodatku detergentów jest gwarancją, że po myciu na kafelkach nie pozostaną smugi.

Czym najlepiej umyć płytki z połyskiem? Wypróbuj mop parowy

Czym myć kafelki, żeby nie było smug? Wiesz już, że najpewniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie czystej, ciepłej wody. Pewnie zastanawiasz się, czy sama woda poradzi sobie wystarczająco z zabrudzeniami na podłodze? Bez obaw – jeśli płytki będą myte regularnie, ciepła woda wystarczy.

Jeśli masz wątpliwości, rozważ zakup mopa parowego. Dzięki temu urządzeniu już nigdy nie będziesz musiał zastanawiać się, czym umyć płytki na wysoki połysk. Mop parowy, wykorzystując samą wodę bez użycia detergentów, za pomocą pary wodnej wyczyści i zdezynfekuje każdy kąt w Twoim domu.

płytki oktagonalne PARIS WHITE BRILLO 45x45 POŁYSK

płytki oktagonalne PARIS WHITE BRILLO 45x45 POŁYSK

130 zł
gres ALABASTER ONYX 120x60 poler

gres ALABASTER ONYX 120x60 poler

70 zł
gres CARRARA 120x60 NAOS POLER

gres CARRARA 120x60 NAOS POLER

120 zł
Tubądzin Modern Pearl Gres 59,8x59,8

Tubądzin Modern Pearl Gres 59,8x59,8

124 zł
Vileda Mop parowy Steam Plus XXL

Vileda Mop parowy Steam Plus XXL

349 zł
Blaupunkt STM601

Blaupunkt STM601

399 zł
AENO SM1 biały

AENO SM1 biały

599 zł
AENO SM2 biały

AENO SM2 biały

499 zł

Jak myć płytki na wysoki połysk? Nie zapomnij o fugach

Wiesz już, czym myć płytki polerowane – czas zabierać się do pracy! Zmywając podłogę, nie zapomnij jednak również o wyczyszczeniu fug między kafelkami. Brudne fugi popsują efekt i sprawią, że nawet najbardziej lśniące płytki nie będą wyglądać atrakcyjnie. Możesz wykorzystać do tego własnoręcznie sporządzoną mieszankę.

Do butelki ze spryskiwaczem wlej:

  • ¼ szklanki octu,
  • ⅓ szklanki soku z cytryny,
  • ½ szklanki sody oczyszczonej.

Następnie dolej ciepłej wody – tyle, by roztwór wypełnił całą butelkę. Teraz wystarczy tylko spryskać fugi, odczekać chwilę i wyszorować je szczotką. Będą lśniły jak nowe!

Czy jest jedna odpowiedź na pytanie „czym umyć płytki na wysoki połysk”? Nie ma. Warto przetestować kilka metod na czyszczenie płytek na wysoki połysk i na podstawie własnego doświadczenia wybrać ten sposób, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.


Inne artykuły w tej kategorii


 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności