Jak wyczyścić pralkę? 4 domowe sposoby na czyszczenie pralki

Pralki, tak jak wszystkie urządzenia AGD, wymagają czyszczenia i konserwacji. Dzięki temu rzadziej ulegają awariom i staranniej troszczą się o garderobę domowników. Jeśli zatem zastanawiasz się jak często należy poddawać pralkę zabiegom pielęgnacyjnym i czy zawsze wymaga to użycia gotowych środków chemicznych, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

W jaki sposób wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną?
--
Pierwszym popularnym i bardzo skutecznym sposobem na czyszczenie p ...

W jaki sposób wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną?

Pierwszym popularnym i bardzo skutecznym sposobem na czyszczenie pralki jest zastosowanie sody oczyszczonej. Wystarczy, że wsypiesz do pojemnika na proszek 1/2 szklanki wspomnianego produktu i nastawisz pralkę na pełen „pusty” cykl prania. W usunięciu zanieczyszczeń i kamienia pomoże Ci temperatura 90 stopni Celsjusza.

Czyszczenie pralki kwaskiem cytrynowym

Innym, równie efektywnym rozwiązaniem, okazuje się użycie kwasku cytrynowego. Podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej, wsyp kwasek do pojemnika na proszek i nastawiając temperaturę na 90 stopni Celsjusza, zaprogramuj pralkę na pełen cykl prania. Tym razem, jednak zastosuj nie połowę, a 1/3 szklanki kwasku. Warto pamiętać, że specjaliści radzą czyścić pralkę co najmniej raz na miesiąc. Bycie systematycznym uchroni urządzenie przed osadzaniem się kamienia i powstawaniem grzybów.

Kliknij i wybierz nowoczesna pralkę idealną do Twojej łazienki >>
Kamień w pralce - ocet i kwasek cytrynowy
--
Jeżeli wnętrze Twojej pralki w bardzo dużym stopniu pokrył trudny do usun ...

Kamień w pralce - ocet i kwasek cytrynowy

Jeżeli wnętrze Twojej pralki w bardzo dużym stopniu pokrył trudny do usunięcia kamień, możesz zastosować mieszankę - ocet z dodatkiem kwasku cytrynowego. Wystarczy, że wlejesz do bębna pralki 2 litry octu spożywczego i dosypiesz do niego dwa opakowania kwasku. Pełen cykl prania nastaw na najwyższą możliwą temperaturę. Jedynym mankamentem zastosowania octu bywa nieprzyjemny zapach, który w chwili czyszczenia pralki może rozprzestrzenić się po mieszkaniu.

Pasta z octu i sody na mocno zabrudzoną pralkę

Może się zdarzyć, że żaden z powyższych sposobów nie sprawi, że pralka będzie w pełni lśniła czystością. Wówczas dokładnie wymieszaj 10 łyżek octy z sodą oczyszczoną, tak, aby powstała papka. Taką mieszankę dokładnie nałóż na wszystkie zabrudzone miejsca w pralce (włącznie z gumowymi uszczelkami i podajnikami na proszek oraz płyn do płukania) i zostaw na kilka godzin. Po upływie wskazanego czasu, zmyj dokładnie mieszankę przy pomocy wilgotnej szmatki i wytrzyj pralkę do sucha.

Dawniej po prostu Frania, współcześnie inteligentne urządzenie, które potrafi poradzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Mimo nowoczesnych rozwiązań i sprytnego mechanizmu, o pralkę warto jednak dbać i czyścić ją regularnie. Domowe sposoby zawsze temu sprzyjają!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Anonimowy użytkownik

Joanna Stasiak : soda i ocet RLZ
  • Dodano rok temu

Anonimowy użytkownik

Taaa znam to :-)
  • Dodano rok temu

Anonimowy użytkownik

Robię mieszankę , soda i ocet. Rewelacja !!!
  • Dodano rok temu

Anonimowy użytkownik

W jakich proporcjach?
  • Dodano rok temu

Anonimowy użytkownik

Po prostu nie uzywac wtedy bedzie zawsze czysta
  • Dodano rok temu

Anonimowy użytkownik

Piona! To jest moje motto życiowe! :D
  • Dodano rok temu

Anonimowy użytkownik

A ja wrzucam dwie kostki do zmywarki puszczam program 60 lub 90 i jest czysta i pachnąca
  • Dodano rok temu

Anonimowy użytkownik

1 torebka sody + 2 kwaski cytrynowe wsypać do pralki i włączyć na 90 stopni . Odkamieni i odświeży. To sprawdzona porada z serwisu.
  • Dodano rok temu
Słyszałam że tabletek do zmywarki lepiej nie używać do czyszczenia pralki ponieważ elementy pralki metalowe wewnątrz pralki rdzewieja
  • Dodano 4 miesięce temu
Ludzie! Ocet niszczy uszczelki. Jak ktoś nie wierzy niech zaleje w misce jakaś gumowa uszczelkę o zostawi na pokładzie godzin. Jak chcecie kupić nową pralkę to ocet się do zepsucia starej nadaje idealnie. Sól do zmywarek co jakiś czas załatwia sprawe.
  • Dodano 3 miesięce temu

Zobacz więcej produktów