BLACK WEEK
Od poniedziałku Black Week na Homebook
Co szukasz?
Zobacz także

Jak zrobić kalendarz adwentowy? 5 pomysłów DIY na 2020 rok

Kalendarze adwentowe to nie tylko prostokątne pudełka z otwieranymi okienkami, w których mieszczą się słodkie czekoladki. To również prawdziwe dzieła sztuki skrywające wiele niespodzianek! Jeśli chcesz sprawić przyjemność swoim bliskim, stwórz piękny, stylowy i wykonany z sercem kalendarz adwentowy. 2020 rok to dla większości z nas niełatwy czas. Warto zrobić wszystko, by trochę uprzyjemnić sobie jego ostatni miesiąc i oczekiwanie na Święta. Jak zrobić kalendarz adwentowy samodzielnie? Mamy 5 świetnych pomysłów!

jak zrobić kalendarz adwentowy
Fot. mrspolkadot
Tu znadziesz wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe >>

1. Jak zrobić prosty kalendarz adwentowy?

Chcesz stworzyć prosty, ale piękny i stylowy kalendarz adwentowy? Nie musisz wydawać fortuny na materiały! Wystarczy dobry pomysł i to, co znajdziesz w domu. Spójrz tylko na ten oszczędny w formie, ale niezwykle efektowny kalendarz adwentowy w kształcie choinki.

Jak zrobić samemu taki kalendarz adwentowy? Poszperaj w przydomowym garażu lub piwnicy – być może znajdziesz zalegające listewki lub deseczki, których nikt już nie potrzebuje, ale leżą „bo może się przydadzą”. Właśnie teraz jest ich czas!

Listewki poprzecinaj na kawałki różnej długości – fragmenty mają stworzyć pień i ramiona choinki, które ułożą się w trójkąt. Zanim zaczniesz ciąć, zmierz je dokładnie i zastanów się, jakie długości chcesz otrzymać. Całość dokładnie skręć przy pomocy wkrętarki. W ramiona choinki wbij 24 gwoździe, zawieś dekoracyjne oświetlenie i 24 ponumerowane prezenty do kalendarza adwentowego.

A w co zapakować prezenty? Jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy, drobiazgi do kalendarza adwentowego możesz zapakować w materiały, które znajdziesz w domu. Papier do drukarki, torebki śniadaniowe, stare pudełka, szary papier zalegający gdzieś na dnie szuflady. Takie proste opakowania wbrew pozorom wyglądają bardzo efektownie.

2. Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci?

Dzieci kochają kolory! Właśnie dlatego kalendarz adwentowy DIY przygotowywany dla nich powinien być kolorowy. Jak go zrobić? Dzieciaki tak naprawdę nie potrzebują wiele. Wystarczy im, że każdego ranka będą mogły pobiec i odpakować kolejny prezent z niespodzianką, nawet jeśli będzie to cukierek zapakowany w zwykły papier.

Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru? Jeśli planujesz przygotowanie kalendarza adwentowego dla dzieci, możesz w tym celu wykorzystać tablicę – np. korkową lub magnetyczną. W co zapakować upominki? Jesteśmy przekonani, że w Twoim domu znajduje się szuflada lub szafka, gdzie przechowujesz resztki papierów do pakowania, torebki na prezenty, wstążeczki i inne drobiazgi, które teraz sprawdzą się idealnie. W końcu ma być kolorowo, prawda? Każdy z 24 drobiazgów możesz zapakować w zupełnie inny sposób. Gotowe prezenty zawieś na tablicy i ponumeruj. Gwarantujemy – dziecko będzie zachwycone! Jeśli nie masz papierów do pakowania, możesz wykorzystać np. bibułę lub kolorowy papier do prac plastycznych.

3. Jak zrobić designerski kalendarz adwentowy?

Jeśli masz trochę więcej czasu, chęci i energii, możesz wykonać nieco bardziej pracochłonny kalendarz, będący jednocześnie przepiękną bożonarodzeniową ozdobą (jeśli szukasz pomysłów na dekoracje DIY, sprawdź nasz artykuł Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy na stół? Poradnik krok po kroku). Mowa o niewielkich, uszytych ręcznie choinkach zawieszonych na solidnym konarze umieszczonym nad stołem.

Takie szyte choineczki to świetne rozwiązanie, jeśli zadajesz sobie pytanie: jak zrobić kalendarz adwentowy z filcu? Filc sprawdzi się tutaj doskonale, ale równie dobrze możesz wykorzystać jakikolwiek inny, sztywny materiał. Taki rodzaj kalendarza adwentowego nie pomieści dużych prezentów. W choinkach najlepiej umieścić małe czekoladki lub cukierki bądź napisane na karteczkach wskazówki, gdzie w mieszkaniu można znaleźć prezent. Pamiętaj również o tym, że prezenty wcale nie muszą być materialne! W niektórych paczuszkach możesz ukryć karteczki z zadaniami dla całej rodziny, takimi jak pieczenie pierników czy ubieranie choinki.

4. Jak zrobić minimalistyczny kalendarz adwentowy?

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko zrobić kalendarz adwentowy i nie możesz lub po prostu nie chcesz poświęcać czasu na szycie, wieszanie i dekorowanie, po prostu… zapakuj wszystkie prezenty tak, jak możesz i potrafisz, ponumeruj i ułóż w stosik w jednym miejscu. Upominki będą prezentowały się świetnie, jeśli każdy z nich zapakujesz tak samo, np. w szary papier przewiązany sznurkiem w świątecznych kolorach, ale jeśli wolisz kolorowe prezenty, możesz użyć dowolnego papieru!

Pamiętaj, że główny urok kalendarza adwentowego tkwi w codziennej radości z rozpakowywania upominku, nawet jeśli jest to zwykła, niewielka czekoladka.

5. Jak zrobić kalendarz adwentowy z drewna?

Ostatnia propozycja to pomysł na kalendarz adwentowy dla prawdziwych fanów DIY. Podczas tworzenia tego cuda trzeba wykazać się ogromną cierpliwością, precyzją i wyobraźnią przestrzenną.

O czym mowa? O przepięknym kalendarzu adwentowym z otwieranymi okienkami, w którym każdy element wycięty jest samodzielnie z drewna. Brzmi jak wyzwanie? Oczywiście, że tak! Efekt wart jest jednak długich godzin poświęconych na pracę. Taki kalendarz to prawdziwe dzieło sztuki z precyzyjnie dopracowanymi detalami, które będzie cieszyło Twoje oczy przez cały grudzień.

No dobrze, masz już pomysł na wygląd Twojego kalendarza. A co włożyć do kalendarza adwentowego? To nie muszą być duże prezenty! Możesz zapakować drobne słodycze, karteczki z zadaniami, ozdoby choinkowe, a dla dzieci naklejki, małe figurki, drobne zabawki, spineczki do włosów czy balony do nadmuchiwania. Pomysłów jest mnóstwo, pamiętaj jednak, by były to drobiazgi – w końcu ma ich być aż 24. Powodzenia!

Sprawdź świetne pomysły na prezenty świąteczne do 50 zł >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii DIY - Zrób to sam
Zobacz więcej artykułów w kategorii DIY - Zrób to sam
Komentarze