kompostownik na balkon - pomysły, inspiracje z homebook

Mrozoodporny Kompostownik Evogreen 850L czarny
Solidny Kompostownik Evogreen 420 litrów zielony
Odporny na mróz kompostownik 380 litrów czarny
Solidny Kompostownik Compothermo IKB340 340L zielo
Odporny na mróz kompostownik 380 litrów zielony
Zastosowanie kompostownika to prosty sposób na zachowanie w ogrodzie porządku. Produkt służy do gromadzenia odpadków, takich jak skoszona trawa, liście czy drobne gałęzie, stwarzając odpowiednie warun Pokaż więcej
Solidny Kompostownik Biocompo IKBI900C 900L czarny
Kompostownik o pojemności 650 litrów wykonany z polipropylenu to doskonałe i wydajne narzędzie do wytwarzania kompostu we własnym zakresie. Pozwala na przetwarzanie odpadów gospodarczych na własny, do Pokaż więcej
Solidny Kompostownik Biocompo IKBI500C 500L czarny
Solidny Kompostownik Compothermo IKB900 900L zielo
Kompostownik Prosperplast jest bardzo prostym w użytkowaniu oraz funkcjonalnym produktem. Nadaje się do ogrodu i na działkę. Umożliwia kompostowanie odpadów biodegradowalnych. Produkt jest wykonany z Pokaż więcej
Modułowy kompostownik mrozoodporny 1600 L zielony
Modułowy kompostownik mrozoodporny 1200 L czarny
Modułowy kompostownik mrozoodporny 800 L czarny
Modułowy kompostownik mrozoodporny 1200 L zielony
Modułowy kompostownik mrozoodporny 1600 L czarny
Modułowy kompostownik mrozoodporny 800 L zielony
Donica skrzynka balkon Rato Case Drt 600 Antracyt
Mata na balkon z pewnością zachwyci każdego użytkownika ceniącego spokojne chwile relaksu spędzane na własnym balkonie. Nie tylko zasłoni Cię ona przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, lecz również będzie Pokaż więcej
Kompostownik o pojemności 880 litrów wykonany z polipropylenu to doskonałe i wydajne narzędzie do wytwarzania kompostu we własnym zakresie. Pozwala na przetwarzanie odpadów gospodarczych na własny, do Pokaż więcej

Wyszukiwania podobne do "kompostownik na balkon".

Inspiracje 20 zdjęć dla "kompostownik na balkon"

mieszkanie jasne w stylu nowoczesnym/skandynawskim 60m2 - Średni biały salon z kuchnią z tarasem / balkonem, styl skandynawski - zdjęcie od Grafika i Projekt architektura wnętrz mieszkanie jasne w stylu nowoczesnym/skandynawskim 60m2 - Aranżacje wnętrz - Salon: mieszkanie jasne w stylu nowoczesnym/skandynawskim 60m2 - Średni biały salon z kuchnią z tarasem / balkonem, styl skandynawski - Grafika i Projekt architektura wnętrz. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Z myślą o rodzinie - Średni szary salon z bibiloteczką z jadalnią z tarasem / balkonem, styl skandynawski - zdjęcie od Pracownia Architektoniczna Małgorzaty Górskiej-Niwińskiej Z myślą o rodzinie - Aranżacje wnętrz - Salon: Z myślą o rodzinie - Średni szary salon z bibiloteczką z jadalnią z tarasem / balkonem, styl skandynawski - Pracownia Architektoniczna Małgorzaty Górskiej-Niwińskiej. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
PROJEKT BESTWINA - Średnia szara sypialnia małżeńska na poddaszu z balkonem / tarasem, styl nowoczesny - zdjęcie od TIKA DESIGN PROJEKT BESTWINA - Aranżacje wnętrz - Sypialnia: PROJEKT BESTWINA - Średnia szara sypialnia małżeńska na poddaszu z balkonem / tarasem, styl nowoczesny - TIKA DESIGN. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
HOLA_9 - Duży szary biały salon z tarasem / balkonem - zdjęcie od HOLA DESIGN HOLA_9 - Aranżacje wnętrz - Salon: HOLA_9 - Duży szary biały salon z tarasem / balkonem - HOLA DESIGN. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Dom w lesie - Duża biała sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl glamour - zdjęcie od Maria Jachalska Dom w lesie - Aranżacje wnętrz - Sypialnia: Dom w lesie - Duża biała sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl glamour - Maria Jachalska. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Dom w Opolu - Duży szary biały salon z bibiloteczką z jadalnią z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - zdjęcie od WERDHOME Dom w Opolu - Aranżacje wnętrz - Salon: Dom w Opolu - Duży szary biały salon z bibiloteczką z jadalnią z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - WERDHOME. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Dom w Gdańsku 2014 - zdjęcie od formativ. kasia i michał dudko Dom w Gdańsku 2014 - Aranżacje wnętrz - Salon: Dom w Gdańsku 2014 - formativ. kasia i michał dudko. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Apartament w wielu odcieniach szarości - Średni beżowy salon z kuchnią z jadalnią z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - zdjęcie od Insidelab Apartament w wielu odcieniach szarości - Aranżacje wnętrz - Salon: Apartament w wielu odcieniach szarości - Średni beżowy salon z kuchnią z jadalnią z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - Insidelab. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
mieszkanie_Warszawa Praga - Średnia szara sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl nowoczesny - zdjęcie od Twój Kwadrat mieszkanie_Warszawa Praga - Aranżacje wnętrz - Sypialnia: mieszkanie_Warszawa Praga - Średnia szara sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl nowoczesny - Twój Kwadrat. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Średni biały salon z tarasem / balkonem, styl skandynawski - zdjęcie od design me too SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Aranżacje wnętrz - Salon: SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Średni biały salon z tarasem / balkonem, styl skandynawski - design me too. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
APARTAMENT NAD MORZEM - Średni szary salon z kuchnią z jadalnią z tarasem / balkonem, styl vintage - zdjęcie od STUDIO FORMA APARTAMENT NAD MORZEM - Aranżacje wnętrz - Salon: APARTAMENT NAD MORZEM - Średni szary salon z kuchnią z jadalnią z tarasem / balkonem, styl vintage - STUDIO FORMA. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Nadwiślańska / mieszkanie podróżniczki - zdjęcie od NIESKROMNE PROGI NADWIŚLAŃSKA \ mieszkanie podróżniczki :) - Aranżacje wnętrz - Łazienka: Nadwiślańska / mieszkanie podróżniczki - NIESKROMNE PROGI. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
mieszkanie 34m2, Kraków Przewóz - Średni biały salon z bibiloteczką z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - zdjęcie od PRØJEKTYW - Architektura Wnętrz & Design mieszkanie 34m2, Kraków Przewóz - Aranżacje wnętrz - Salon: mieszkanie 34m2, Kraków Przewóz - Średni biały salon z bibiloteczką z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - PRØJEKTYW - Architektura Wnętrz & Design. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
mieszkanie 50m2 w warszawie - Mały szary salon z bibiloteczką z jadalnią z tarasem / balkonem, styl skandynawski - zdjęcie od Grafika i Projekt architektura wnętrz mieszkanie 50m2 w warszawie - Aranżacje wnętrz - Salon: mieszkanie 50m2 w warszawie - Mały szary salon z bibiloteczką z jadalnią z tarasem / balkonem, styl skandynawski - Grafika i Projekt architektura wnętrz. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Średnia biała sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl skandynawski - zdjęcie od design me too SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Aranżacje wnętrz - Sypialnia: SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Średnia biała sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl skandynawski - design me too. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Średnia beżowa sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl skandynawski - zdjęcie od design me too SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Aranżacje wnętrz - Sypialnia: SKANDYNAWIA NA ŻOLIBORZU - Średnia beżowa sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem, styl skandynawski - design me too. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Dom w Milanówku - zdjęcie od WERDHOME Dom w Milanówku - Aranżacje wnętrz - Salon: Dom w Milanówku - WERDHOME. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Projekt wnętrz mieszkania - Średni biały salon z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - zdjęcie od ARCHISSIMA Projekt wnętrz mieszkania - Aranżacje wnętrz - Salon: Projekt wnętrz mieszkania - Średni biały salon z tarasem / balkonem, styl nowoczesny - ARCHISSIMA. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Szarość ocieplona drewnem - Średnia zielona sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem - zdjęcie od HOME & STYLE Katarzyna Rohde Szarość ocieplona drewnem - Aranżacje wnętrz - Sypialnia: Szarość ocieplona drewnem - Średnia zielona sypialnia małżeńska z balkonem / tarasem - HOME & STYLE Katarzyna Rohde. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Apartament Heksagon - zdjęcie od TAKE [DESIGN] APARTAMENT HEKSAGON - Aranżacje wnętrz - Salon: Apartament Heksagon - TAKE [DESIGN]. Przeglądaj, dodawaj i zapisuj najlepsze zdjęcia, pomysły i inspiracje designerskie. W bazie mamy już prawie milion fotografii!
Więcej artykułów »

Artykuły 20 artykułów dla "kompostownik na balkon"

Działki rekreacyjne. Ile kosztuje działka i jej utrzymanie?
Działki rekreacyjne. Ile kosztuje działka i jej utrzymanie? **Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD) to forma aktywnego wypoczynku znana od lat, choć do pewnego momentu kojarząca się bardziej z ludźmi na emeryturze. Od niedawna coraz chętniej takie działki kupują młodsi ludzie, bo trend powrotu do natury rośnie w siłę! W artykule przeczytasz m.in. o tym, za ile kupisz działkę i ile wyniesie Cię jej utrzymanie.** Powrót do natury jest widoczny na wielu poziomach naszego życia. Nie dość, że chętniej przebywamy na jej łonie poza miastem, wręcz z niego uciekamy, to rośliny wkroczyły do naszych mieszkań w o wiele większej ilości, a motywy roślinne często przewijają się w wystroju wnętrz czy nawet na ubraniach. Ekologiczna działka -- Ekologiczne podejście do życia ogarnia nasze domy, sklepy, miejsca pracy. Wśród eko-trendów coraz wyżej plasuje się "zero waste", którego podstawą jest recycling. Niczego nie marnujemy: energii, wody, jedzenia czy ubrań. Dobrze jest mieć własny kompostownik, bo kompost jest doskonałym -
Less waste w kuchni i łazience – czy to możliwe?
Less waste w kuchni i łazience – czy to możliwe? Trend ***less waste*** oraz ***zero waste*** wdziera się drzwiami i oknami do naszych domów. I bardzo dobrze! Choć z początku może wydawać się, że wprowadzenie ich w codzienne życie jest trudne, to wystarczy zrobić pierwszy krok. Później będzie już tylko łatwiej – a pomoże Wam w tym kilka naszych porad. Kuchnia *less waste* – od czego zacząć? -- Zacznijmy zatem od kuchni, gdzie nie tylko **generujemy najwięcej odpadków**, ale też **najwięcej marnujemy: żywności, wody, energii**. Jak zatem ją zaprojektować, żeby wspierała nas w działaniach *less waste*? Podstawą jest na pewno **oszczędne agd** czyli **lodówka w jak najlepszej klasie energetycznej** czy też **zmywarka zużywająca jak najmniej wody**, a jeśli nasza rodzina jest niewielka to warto wybrać model z możliwością prania połowy wsadu. Macie już wyposażoną kuchnię? I to urządzeniami sprzed kilku lat? Nie martwcie się, nie znaczy to, że trzeba od razu pędzić do sklepu po nową lodówkę, ale może warto -
Zrównoważone budownictwo to przyszłość. Pierwsza edycja 4Buildings za nami
Zrównoważone budownictwo to przyszłość. Pierwsza edycja 4Buildings za nami Ponad 2 tys. profesjonalistów oraz 2,5 tys. miłośników ekologicznego budownictwa, 5 tys. m² powierzchni, 70 ekspozycji, debaty, wystawy, strefy porad, warsztaty, stoiska konsultacyjne, prezentacje, strefa zieleni – **pierwsza edycja 4Builidngs odbyła się w dniach 15-17 listopada br.**, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 4Buildings rozpoczęło się 15 listopada 2019 r. dniem dla profesjonalistów, podczas którego odbyło się 17 sesji tematycznych. Konferencja objęła zakresem cztery najważniejsze trendy w budownictwie XXI wieku: **odnawialne źródła energii** (GoGreen), **zrównoważone budownictwo** (NoWaste), **nowe technologie** (InTech) oraz **inteligentne rozwiązania w budynkach** (BeSmart). W wydarzeniu wzięli udział właściciele firm budowlanych, liderzy nowatorskich rozwiązań, producenci, dostawcy, architekci, inżynierowie, inwestorzy, deweloperzy, władze samorządowe, ustawodawcy oraz eksperci z Polski i świata. *– -
Trend przyszłości: eko – sustainable home
Trend przyszłości: eko – sustainable home **Jak prognozują specjaliści, najbliższa przyszłość niesie ze sobą zauważalne zmiany powiązane z ekologicznymi standardami. W raporcie "Mieszkanie Przyszłości" opracowanym przez infuture hatalska foresight institute na zlecenie portalu Homebook.pl można dowiedzieć się m.in. o tym, że już za kilkanaście lat będziemy musieli zmierzyć się z problemami, które są częściową przyczyną licznych chorób cywilizacyjnych związanych z przewlekłym stresem, a także brakiem zieleni oraz światła dziennego w miejskich aglomeracjach. Taka sytuacja sprawi, że coraz więcej osób będzie przywiązywało wagę do tego, aby mieszkać zdrowiej i bardziej ekologicznie. Mieszkania przyszłości staną się zatem lokalami znacznie bardziej samowystarczalnymi i przyjaznymi środowisku.** Światowe sygnały zmian -- Jeden z profesjonalnych światowych raportów „World Green Building Trends 2016” , wyraźnie mówi o tym, że architekci opracowują coraz więcej tzw. zielonych projektów. Obecnie stawianie ekologi -
Wertykulacja trawnika krok po kroku. Jak prawidłowo zadbać o trawnik?
Wertykulacja trawnika krok po kroku. Jak prawidłowo zadbać o trawnik? Wertykulacja trawnika powinna być obowiązkowym punktem wiosennej pielęgnacji ogrodu. Dzięki niej murawa zostaje pobudzona do intensywnego wzrostu po zimowej wegetacji. Jak prawidłowo ją przeprowadzić? Jakich użyć narzędzi? Co zrobić po wertykulacji? Odpowiadamy na najczęstsze pytania. Co to jest wertykulacja? -- Wertykulacja trawy, nazywana również skaryfikacją, jest ogrodowym zabiegiem pielęgnacyjnym polegającym na pionowym nacinaniu darni metalowymi ostrzami, tzw. kłami. Zabieg ten zapewnia glebie lepszy dostęp wody, powietrza oraz światła słonecznego, a także pozwala na usunięcie z najniższej strefy trawnika tzw. filcu, czyli splątanych części obumarłych roślin i mchu, a także resztek liści czy patyków. Dzięki nacięciu korzeni trawy do wzrostu pobudzone zostają nowe jej pędy, co sprawia, że po kilku tygodniach murawa staje się zdecydowanie gęstsza, a przez to bardziej zadbana. ------------------------ **Pamiętaj! Wertykulac -
Czy grabienie liści jest konieczne? Co zrobić z liśćmi w ogrodzie?
Czy grabienie liści jest konieczne? Co zrobić z liśćmi w ogrodzie? **Grabienie liści w ogrodzie** to wymagająca, ale niezwykle potrzebna czynność! Wraz z nastaniem jesieni na ogrodowych trawnikach zaczynają się bowiem pojawiać wielowarstwowe, kolorowe dywany. Takie różnobarwne połacie oczywiście sprawiają, że jesienne miesiące nabierają szczególnego uroku, jednak nie najlepiej wpływają na kondycję trawników i niektórych gatunków roślin. Jeśli zatem zastanawiasz się, **czy grabić liście na zimę**, podpowiadamy – w większości przypadków jest to jak najbardziej wskazane! Jaki sposób będzie jednak najbardziej efektywny i **co zrobić z liśćmi w ogrodzie po ich zagrabieniu?** Zapraszamy do lektury! Grabienie liści – dlaczego bywa konieczne? -- Niezgrabione liście potrafią przysporzyć ogrodnikom wielu problemów. Przede wszystkim z czasem **zaczynają gnić i robią się śliskie**. Z tego względu należy w pierwszej kolejności **usuwać je ze ścieżek, schodów, tarasów i podjazdów**. Mokra, śliska nawierzchnia, która wr -
Jak wybrać sprzęt przyjazny dla środowiska? Dbanie o planetę zaczyna się w Twojej kuchni!
Jak wybrać sprzęt przyjazny dla środowiska? Dbanie o planetę zaczyna się w Twojej kuchni! O zanieczyszczeniu środowiska i zmianach klimatu słyszymy od dawna, ale to ostatnie tygodnie przyniosły nam prawdziwie niepokojące wieści: oficjalnie mamy już kryzys klimatyczny. Według światowych ekspertów fala kataklizmów związanych z ekstremalnymi wahaniami temperatury, przegrzaniem, wysychaniem wód i topieniem się lodowców może być kwestią najbliższych kilkunastu lat… o ile radykalnie nie zmienimy sposobu, w jaki traktujemy naszą planetę. Ty także masz wpływ! -- Swój udział w ratowaniu środowiska mają nie tylko rządy czy światowe organizacje, ale też każdy z nas. Wiele dobrych nawyków z pewnością już wprowadzacie w życie: sortowanie odpadów, unikanie plastiku, rezygnowanie z plastikowych słomek. Stopniowo przesiadacie się też pewnie z samochodu do komunikacji miejskiej, kupujecie energooszczędne żarówki, a nawet, być może, rozważacie zakup kompostownika lub angażujecie w tzw. foodsharing (oddawanie nadwyżek ży -
Trejaż ogrodowy – urokliwy element małej architektury
Trejaż ogrodowy – urokliwy element małej architektury Choć w aranżacjach ogrodów wciąż największą popularnością cieszą się klasyczne rabaty i grządki, coraz częściej spotykane są elementy architektoniczne. Jedną z najbardziej praktycznych i jednocześnie ozdobnych tego typu form, są **trejaże służące eksponowaniu pnączy**. Te pełne uroku ażurowe konstrukcje mają za sobą długą tradycję – pojawiały się już w starożytności, a szczególnie imponujące formy i rozmiary osiągały w ogrodach renesansowych i barokowych. Trejaż – co to takiego? -- Trejaż jest jedną z form małej architektury ogrodowej, bardzo podobną do pergoli i ozdobnych kratownic. Funkcją tych trzech konstrukcji jest podtrzymywanie roślin pnących i tworzenie z nich aranżacji o wybranym kształcie. Pergola składa się z dwóch szeregów biegnących równolegle słupków z ażurowym zadaszeniem, które wraz z porastającymi je pnączami może dawać cień. Z kolei kratownica jest najprostszą z ozdobnych podpór, wykonaną z krzyżujących się listew lub deszczułek – -
Jak zaprojektować i założyć ogród krok po kroku?
Jak zaprojektować i założyć ogród krok po kroku? Stworzenie ogrodu jest wyzwaniem, przed którym staje każdy właściciel domu bądź ogródka działkowego. Zadanie to można zlecić specjalistycznym firmom zajmującym się architekturą krajobrazu. Wiąże się to jednak z bardzo dużymi kosztami, ale także z odsunięciem od najprzyjemniejszego dla ogrodników amatorów etapu sadzenia roślin. Rozwiązaniem tańszym i sprawiającym przyjemność miłośnikom prac ogrodowych jest samodzielne zaprojektowanie i założenie ogrodu. **O czym należy pamiętać, aranżując przydomową zieleń? Jakich zasad projektowania ogrodu się trzymać i których błędów unikać? Przedstawiamy dziesięć najważniejszych kroków, dzięki którym projektowany samodzielnie ogród ma szansę stać się miejscem i pięknym, i wygodnym w codziennym użytkowaniu.** Krok 1. Stwórz mapę terenu -- Niezależnie, czy ogród tworzony będzie na świeżo wyrównanym terenie, czy też rewitalizowana będzie istniejąca już zieleń, pierwszym krokiem projektanta amatora powinno być **stwo -
Zero waste – jak wprowadzić minimalizm do wnętrz?
Zero waste – jak wprowadzić minimalizm do wnętrz? Z roku na rok rośnie nasza świadomość ekologiczna. Coraz wyraźniej dostrzegamy, że ziemia tonie w śmieciach, których nie jesteśmy w stanie przetworzyć. Co zrobić, żeby zapobiec nadchodzącej katastrofie? Najlepiej zacząć zmiany od siebie i zaprzyjaźnić się z ideą zero waste. Z naszego artykułu dowiesz się, **na czym polega popularny ruch, jak żyć zero waste, a przede wszystkim jak stworzyć ekologiczny, wolny od śmieci dom**. Co to jest zero waste? -- Zero waste to bezśmieciowy styl życia. Jego zwolennicy starają się postępować w taki sposób, żeby **maksymalnie ograniczyć ilość produkowanych odpadów**. Chociaż idea życia bez śmieci zrodziła się pod koniec lat 90., popularność zyskała dopiero w 2015 roku za sprawą Amerykanki – Bei Johnson. Autorka książki “Zero Waste Home” udowodniła, że odpady wytworzone w ciągu roku przez czteroosobową rodzinę mogą zamknąć się w litrowym słoiku. Jej osiągnięcie zainspirowało setki tysięcy osób i dało początek prawdziwej -
Wyniki konkursu "MÓJ PIĘKNY BALKON"
Wyniki konkursu "MÓJ PIĘKNY BALKON" Konkurs „Mój piękny balkon” dobiegł końca. Dziękujemy Wam za tak duże zainteresowanie - do konkursu zostało zgłoszonych ponad 150 projektów! Jest nam niezmiernie miło, że podzieliliście się z nami swoimi pomysłami na urządzenie pięknego balkonu. Nie będziemy ukrywać, że nie lada wyzwaniem było dla nas wyłonienie zwycięzców :) Przy wyborze nagrodzonych prac braliśmy pod uwagę wcześniej wyznaczone kryteria, czyli: pomysłowość i kreatywność, ogólną estetykę pomieszczenia oraz zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań. Po pełnych emocji obradach udało nam się wyłonić zwycięzców. Poniżej przedstawiamy 3 nagrodzone prace oraz 3 wyróżnienia. Laureaci otrzymają od nas nagrody zgodnie z [regulaminem](https://drive.google.com/a/homebook.pl/file/d/0B-_A6ti4wamhNEZyby1TWE84YTQ/view). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Skontaktujemy się z Wami mailowo :) **I MIEJSCE: "Romantyczny zakątek"** --- [nagrodzona praca](http://www.homebook.pl/posty/2353/pieknybalkon) K -
Co zamiast płytek na balkon lub taras?
Co zamiast płytek na balkon lub taras? **Balkon lub taras to miejsca, które są dopełnieniem mieszkania. Nic dziwnego, że chcemy urządzić jako stylowe przedłużenie salonu – miejsca wypoczynku, rozrywki i spędzania wolnego czasu. Jedną z najważniejszych kwestii wykończeniowych jest materiał na „podłogę”. Często stosuje się płytki ceramiczne, ale czy to jedyne rozwiązanie?** Wybór odpowiedniego materiału na podłoże balkonu lub tarasu wynika z kilku czynników: posiadanego podłoża, stylu budynku czy upodobań mieszkańców. Aby pogodzić wszystkie te kwestie przyjrzyjmy się, jaką mamy alternatywę dla płytek ceramicznych. Czy płyty betonowe nadają się na taras? -- Beton to jeden z najtrwalszych materiałów budowlanych. Może występować w naturalnym, szarym kolorze lub być barwiony. W zależności od zastosowania jego powierzchnia jest gładka lub chropowata. Na balkonie lub tarasie idealnie sprawdzi się jako warstwa wierzchnia umieszczona na warstwie konstrukcyjnej i izolacyjnej. Na płytach betonowych nie ma potrzeby -
Czy Twój balkon i taras przeciekają? Uszczelniamy!
Czy Twój balkon i taras przeciekają? Uszczelniamy! **Nawet najpiękniejszy balkon lub taras nie będzie nas cieszyć jeśli zacznie przeciekać. Niestety ich powierzchnia stale narażona jest na wilgoć, promieniowanie UV, deszcz oraz niekorzystne i zmienne warunki atmosferyczne. Powoduje to uszkodzenie warstwy hydroizolacyjnej, a co za tym idzie do przeciekania. Nawet jeśli pod balkonem lub tarasem nic nie ma nie wolno lekceważyć uszkodzeń i jak najszybciej je naprawić.** Nieszczelna izolacja balkonu może przyczynić się do znacznie poważniejszych szkód. Wilgoć, która dostanie się do stalowych elementów zbrojenia grozi korozją, pękaniem betonu, a w ostateczności do osłabienia całej konstrukcji budynku. Ponadto przeciekający balkon lub taras powoduje brzydkie i niebezpieczne zacieki, wilgoć i pleśń poniżej w pomieszczeniach, garażu lub balkonie sąsiada. Uszczelnianie uszkodzonych powierzchni należy przeprowadzić bardzo starannie i dokładnie. Co wpływa na szczelność balkonu lub tarasu? -- Wytrzymałość i szcz -
Jak stworzyć idealny balkon na poddaszu?
Jak stworzyć idealny balkon na poddaszu? **Poddasze kojarzy się najczęściej z ciemną, nieużytkowaną przestrzenią, gdzie kurz i stare zabawki lub rupiecie gromadzone przez lata zagnieździły się na stałe. Specyficzny klimat, który wypełnia magiczne cztery kąty może być podstawą do stworzenia ciekawego pokoju – intymnej alkowy czy reprezentacyjnego salonu. Gdy strych dodatkowo ozdobią naturalne promienie słońca wpadające przez duże okienne konstrukcje, lokum może z powodzeniem konkurować z pomieszczeniami z niższych kondygnacji.** Jeszcze kilka lat temu adaptacja poddasza starej kamienicy czy nawet jednorodzinnego domu wiązała się ze sporym nakładem pracy i środków finansowych. Dziś problemy te odeszły w zapomniane, i nie dość, że zwyczajny stych może być skąpany w słońcu, to na dodatek pozwala każdego poranka rozkoszować się kawą na tarasie. Wszystko to bez ingerencji w konstrukcję budynku czy wysokich nakładów pieniężnych. Jak? Z oknami VELUX! Okno balkonowe, balkon dachowy to część pomysłów na to, ja -
Jak urządzić balkon? Porady i inspiracje
Jak urządzić balkon? Porady i inspiracje **Balkon może być wspaniałym miejscem odpoczynku, spędzania wolnego czasu czy przyjmowania znajomych, trzeba go tylko odpowiednio zaaranżować. Nawet najmniejszy można urządzić w taki sposób, by był nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny.** Niezbędne są oczywiście rośliny, a także meble, zwłaszcza te do siedzenia. Często również stosuje się oświetlenie, które nie tyle nawet jest potrzebne, co pełni rolę dekoracji i nadaje wspaniały klimat. Na początek jednak trzeba zacząć od posadzki, gdyż decyduje ona nie tylko o estetyce balkonu, ale również o komforcie użytkowania go. **Jaka posadzka?** ---- Warto pamiętać o ważnej zasadzie mówiącej, że posadzka znajdująca się na balkonie powinna współgrać z tą znajdującą się w pomieszczeniu, z którego wychodzi się na balkon. Jeśli więc w domu są panele czy podłoga drewniana, nic nie stoi na przeszkodzie, by również balkon wyłożyć drewnem czy jego imitacją. Drewniane klepki czy podłoga z desek mogą być wykonane na dowolnej -
Akcesoria na mały balkon. Jak ozdobić balkon małym kosztem?
Akcesoria na mały balkon. Jak ozdobić balkon małym kosztem? **Obszerny taras pozostaje marzeniem każdego, kto uwielbia relaks na świeżym powietrzu. Zielone kaskady ozdobnych pnączy, różnobarwne kwiaty doniczkowe i komfortowe meble wypoczynkowe to idealny anturaż do wypoczynku - choćby i w miejskim apartamencie! Co jednak zrobić, jeśli balkon liczy sobie zaledwie kilka metrów kwadratowych? W jaki sposób go urządzić? Czy istnieją sprawdzone triki, które pozwolą cieszyć się balkonem w wersji mini? O tym opowiadamy w poniższych akapitach.** Regał na mały balkon -- Jeśli wielkość balkonu Ci na to pozwoli, koniecznie zainwestuj w niewielki ażurowy regał. Dzięki niemu zyskasz dodatkowe miejsce na kwiaty, doniczki czy drobne narzędzia ogrodnicze. Na bardzo małym balkonie z kolei bardzo dobrze sprawdzi się zgrabna etażerka narożna - taki mebel sprawi, że w pełni wykorzystasz nieustawny róg balkonu i stworzysz w nim ciekawą kompozycję kwiatową. Akcesoria na mały balkon -- Balkon kocha nie tylko kwiaty, ale i ozd -
Jak zabudować balkon? Zabudowa balkonu – wszystko, co chcielibyście wiedzieć
Jak zabudować balkon? Zabudowa balkonu – wszystko, co chcielibyście wiedzieć Przemyślana, dobrze zaprojektowana i bezbłędnie wykonana zabudowa balkonu sprawi, że przez cały rok będziemy cieszyć się pięknym widokiem i kontaktem z otoczeniem, towarzystwem zielonych roślin lub po prostu dodatkowymi, cennymi centymetrami przestrzeni. Czym zabudować balkon, aby doskonale współgrał z architekturą budynku? O czym pamiętać, projektując oszklony balkon? Podpowiadamy! Zabudowa balkonu w bloku – jak wykorzystać przestrzeń? -- Obudowa balkonu pozwala na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni, „pomieszczenia”, które możemy użytkować w różny sposób: **– jako zachwycającą, zimową oranżerię wypełnioną roślinami doniczkowymi i egzotycznymi kwiatami.** Warunki panujące we wnętrzach mieszkań w sezonie zimowym (suche, ciepłe powietrze) nie sprzyjają rozwojowi niektórych gatunków roślin – oranżeria na balkonie może okazać się doskonałym rozwiązaniem. **– jako strefę wypoczynkową z wygodnym fotelem i stolikiem ka -
Jakie kwiaty wybrać na balkon? Te rośliny sprawdzą się najlepiej
Jakie kwiaty wybrać na balkon? Te rośliny sprawdzą się najlepiej Wraz z nadejściem wiosny balkon staje się ukwieconym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej. Wielu z nas traktuje go wówczas niczym mini salon pod chmurką, gdzie można spędzać wolny czas w towarzystwie książki czy delektować się niedzielnymi śniadaniami. Aby jednak móc zachwycać feerią barw i kaskadami kwiatów, należy dostosować gatunki roślin do warunków panujących na balkonie. W poniższym artykule podpowiadamy zatem, **jakie rośliny wybrać na balkon wschodni, zachodni, południowy i północny**. Nawet niewielki balkon może zamienić się w ukwiecony, podniebny zieleniec. Aby przestrzeń zachwycała bujną roślinnością przez całe lato, postaraj się sprytnie mieszać gatunki, które mają różny okres kwitnienia. Oprócz tego, wybieraj rośliny o rozmaitych wielkościach - warto sadzić zarówno gatunki skrzynkowe, jak i te o zwisających pędach. Dzięki temu sprawisz, że kompozycje będą bujne i kaskadowe, przez co szalenie efektowne. -
Skutecznie pomagają w domowych porządkach. Poznaj ich zalety
Skutecznie pomagają w domowych porządkach. Poznaj ich zalety **Cytrusy odświeżają podniebienie oraz smak potraw, ale też mają wiele dodatkowych zalet, które można wykorzystać w domu. Wśród nich cytryny mogą pochwalić się najszerszym spektrum zastosowań.** Skutecznie pomagają w domowych porządkach, zabiegach kosmetycznych, a ich działanie wybielające sprawia, że chętnie stosuje się je także do wywabiania plam. Warto znać ich zalety. Nawet skórki cytrynowe mają swoją moc, nie wyrzucaj ich więc pochopnie po wyciśnięciu soku. Praktyczne zastosowanie ma kwas zawarty w owocu oraz olejki eteryczne znajdujące się w skórce. Umiejętne korzystanie z właściwości cytryn pozwoli ci zrezygnować z silnych, chemicznych detergentów i preparatów, z których na co dzień korzystasz. Mikrofala -- Czyszczenie mikrofalówki od środka bywa uciążliwe, zwłaszcza gdy nie robisz tego regularnie. Cytryna pomoże się uporać z zaschniętym oraz zapieczonym tłuszczem i brudem. Trzy łyżki soku wlej do pół kubka wody. Całość wstaw do kuchenki -

Forum 1 wątek dla "kompostownik na balkon"

#MEBLEZPALET

Mój Mąż jest złotą rączką i ma duże zdolności stolarskie, dlatego zawsze chce wykonać coś oryginalnego do naszego domu ;) Tym razem zdobył trochę palet, którym nie mógł się oprzeć i musiał coś z nich stworzyć . Teraz nie za piękne zakątki naszego dom ...