Co szukasz?
Zobacz także

Ogród dla dzieci – 4 najlepsze pomysły naszych użytkowników

Ogród dla dzieci to miejsce, w którym latem maluchy chcą spędzać jak najwięcej czasu. I świetnie, w końcu ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie! Warto dostosować atrakcje dla dzieci w ogrodzie tak, by pociechy się nie nudziły, mogły aktywnie spędzać czas i bezpiecznie się bawić. Dziś mamy dla Ciebie 4 pomysły na ogród dla dzieci od naszych użytkowników – pani Elwiry, Ani, Adriany oraz pana Mateusza. Zaczynamy!

ogród dla dzieci DIY
Fot. Mateusz Plutka
Wybierz akcesoria do zabawy w ogrodzie >>

1. Ogród dla dzieci z kuchnią DIY

Szukasz ciekawych pomysłów do ogrodu dla dzieci, a Twój kilkulatek jest małym łasuchem? Postaw w ogrodzie drewnianą kuchnię dla dzieci! Możesz być pewien, że taka atrakcja na dłużej zatrzyma małego kucharza! Ty będziesz mógł z rozkoszą delektować się chwilą ciszy i spokoju, a później próbować wykwintnych zup z deszczówki i kamieni oraz sałatek z liści i patyków. Możesz oczywiście kupić gotową kuchenkę, ale możesz również, tak jak pan Mateusz, wykonać kuchnię z palet dla dzieci samodzielnie.

Jak zrobić kuchnię dla dzieci? Wystarczy kilka nieużywanych palet, trochę farby podstawowe narzędzia oraz kilka desek, wkrętów, uchwytów i innych akcesoriów, które za grosze kupisz w każdym markecie budowlanym. Będziesz jeszcze potrzebował odrobiny cierpliwości oraz wyobraźni, dzięki której zaplanujesz wygląd mebla. A kiedy już skończysz prace, możesz być pewien, że Twoje dziecko będzie zachwycone!

Zobacz wszystkie naczynia dla dzieci >>

2. Plac zabaw w ogrodzie dla dzieci

Ogród dla dzieci nie może istnieć bez placu zabaw! Ciekawy pomysł na plac zabaw w ogrodzie dla dzieci ma pani Elwira, autorka bloga Zabiegana Mama. Jej propozycja to przepiękna, wygodna i bardzo modna huśtawka bocianie gniazdo. Zaletą takiej konstrukcji jest również to, że swobodnie może się na niej huśtać jednocześnie dwoje dzieci. Bocianie gniazdo możesz kupić lub wykonać samodzielnie.

atrakcje dla dzieci do ogrodu
Fot. Elwira Zbadyńska, zabieganamama.com
Zobacz, jak zrobić huśtawkę bocianie gniazdo >>

Jak zrobić taką huśtawkę? Przede wszystkim zadbaj o wykonanie trwałego i bezpiecznego siedziska. Będziesz potrzebował konstrukcji z belek, na której zawiśnie huśtawka oraz specjalnego zestawu montażowego, dzięki któremu bocianie gniazdo będzie stabilnie i bezpiecznie wisieć na stelażu.

Odwiedź blog Zabiegana Mama >>

3. Domek ogrodowy dla dzieci

Zastanawiasz się, jakie atrakcje dla dzieci w ogrodzie sprawdzą się najlepiej? Domek na drzewie to marzenie każdego dziecka! Jak zbudować domek dla dzieci w ogrodzie? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać. Udało się to tacie pani Anny, który zbudował w jej ogrodzie domek na drzewie posadzonym przed laty.

Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować domek dla dzieci w ogrodzie, bez obaw – nie musisz korzystać wyłącznie z nowych i często dość kosztownych materiałów. Możesz również wykorzystać np. palety czy niepotrzebne pozostałości z budowy domu. Konstruując domek na drzewie samodzielnie, zadbaj przede wszystkim o to, by całość była stabilna i solidna. Wygląd nie musi być perfekcyjny, najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci.

Jak zbudować domek na drzewie? Sprawdź >>

4. Tipi w ogrodzie dla dzieci

Tipi to dziecięcy hit, który sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i w pokoju malucha. To również świetne rozwiązanie, z którego skorzysta nie tylko starszak, ale również niemowlę w ogrodzie. Postawione w zacisznym miejscu tipi będzie idealnym miejscem na popołudniową drzemkę na świeżym powietrzu.

jak zrobić tipi w ogrodzie
Fot.. Adriana Piotrowska, Cudowanki
Dowiedz się, jak zrobić tipi bez szycia >>

Czy wiesz, że ten modny namiot możesz zrobić samodzielnie? Obawiasz się, że nie potrafisz szyć? Pani Adriana, autorka strony Cudowanki, ma na to sposób – namiot tipi z firanek DIY bez użycia igły i nitki!

Jak zrobić tipi w ogrodzie? Wystarczy kilka firanek (najlepiej takich, które mają specjalny tunel do nawleczenia na karnisz), 4 drewniane kije, sznurki, agrafki, drewniane klamerki do prania i elementy dekoracyjne, takie jak np. lampki cotton balls. Wykonanie takiego namiotu zajmie Ci nie więcej niż dwie godziny, a efekt będzie piorunujący!

Więcej pomysłów DIY znajdź na stronie Cudowanki >>

Wystarczy kilka trafnych i łatwych w wykonaniu pomysłów, byś mógł wykonać ogród dla dzieci DIY. Powyższe pomysły to najlepsze inspiracje od naszych użytkowników. Samodzielnie możesz wykonać jednak również np. piaskownicę, tradycyjne huśtawki czy nawet cały plac zabaw z palet. Ogranicza Cię właściwie wyłącznie wyobraźnia i czas, jaki możesz przeznaczyć na pracę.

Wybierz zabawki w najniższych cenach >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wokół domu
Zobacz więcej artykułów w kategorii Wokół domu
Komentarze

Zobacz więcej produktów