Szukasz pomysłu na prezent? Dodatki i akcesoria w supercenach!💥

Sypialnia

Sypialnia z tv – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój 2023

Telewizor w sypialni – inspiracje na Homebook.pl

Sypialnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tutaj odpoczywamy po całym dniu i rozpoczynamy kolejny dzień. Sypialnia powinna więc być miejscem, w którym czujemy się bezpieczni i zrelaksowani. Każdy ma swoje upodobania i potrzeby, dlatego trudno wskazać jednoznacznie, co powinno znaleźć się w sypialni, a czego nie powinno tam być.

Telewizor w tym pomieszczeniu jest kwestią dyskusyjną: bo jedni uwielbiają przed snem lub tuż po przebudzeniu coś obejrzeć, inni zaś twierdzą, że to rozpraszacz, który ma negatywny wpływ na sen i nie powinien znajdować się w sypialni. Ile ludzi, tyle opinii i preferencji, dlatego wybór powinien być w tym przypadku kwestią indywidualną. Dla tych, którzy rozważają telewizor w swojej sypialni, mamy ciekawe inspiracje na wprowadzenie go do tego pomieszczenia. Sprawdź różne pomysły na telewizor w sypialni i zainspiruj się!

sypialnia z tv inspiracje

Telewizor w sypialni – jakie ma zalety?

Często sypialnia jest połączona z biurem lub miejscem do nauki. Czasem również część sypialniana jest wydzielona z innego pomieszczenia i jest symbolicznie od niej oddzielona. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja sypialnia, jeśli zechcesz mieć w niej telewizor – jest to możliwe do zrealizowania. Wiele osób wskazuje na zalety takiego rozwiązania.

Relaks – wiele osób lubi przed snem obejrzeć swój ulubiony serial czy dobry film. Równie wiele osób zwyczajnie zasypia pod koniec lub w trakcie odcinka/filmu. Jeśli masz takie tendencje, to telewizor w sypialni będzie świetnym rozwiązaniem: zwłaszcza, gdy ustawisz na nim timer, dzięki czemu wyłączy się po określonym czasie. Jeśli lubisz zasypiać przed telewizorem, to sen nie będzie przerwany koniecznością przejścia do łóżka – bo już w nim będziesz!

Sposób na odpoczynek po swojemu – niektórzy korzystają z sypialni nie tylko nocą, ale również lubią tam zrelaksować się w ciągu dnia. Dla wielu osób oglądanie telewizora jest ulubionym sposobem na wypoczynek. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Szybki kontakt ze światem – jedni tuż po przebudzeniu sięgają po telefon, inni włączają komputer i łączą się z siecią, a jeszcze inni włączają telewizor. We wszystkich trzech przypadkach często chodzi o to samo: o łączność ze światem. Wiele osób również nie lubi ciszy tuż przed snem i po przebudzeniu, szczególnie, jeśli mieszkają sami. Włączenie telewizora rankiem, np. na programie śniadaniowym, w wielu przypadkach sprzyja szybszemu rozbudzeniu się i łatwiejszemu wkroczeniu w codzienne obowiązki.

Telewizor w sypialni – jakie ma wady?

Wielu przeciwników oglądania TV podnosi argument pt. “telewizor w sypialni a zdrowie”. Nadmierne wpatrywanie się w ekran tuż przed snem, w ciągu dnia i zaraz po przebudzeniu może szkodzić koncentracji i pobudzać – a to zdecydowanie nie jest pożądane tuż przed spaniem i może wpływać niekorzystnie na jakość snu.

Jakie jeszcze potencjalne wady może mieć telewizor w sypialni?

Zabieranie przestrzeni – przeważnie sypialnia jest niewielkim pomieszczeniem, dlatego wstawienie do niej telewizora może zmniejszyć przestrzeń i zabrać optycznie miejsce. Ten problem można jednak rozwiązać poprzez dobranie telewizora o odpowiedniej dla wielkości pomieszczenia przekątnej.

Zaburzanie wyciszającej atmosfery sypialni – sypialnia powinna kojarzyć się z wyciszeniem i spokojem, a oglądanie telewizora jednak się z tym kłóci.

Zakłócenia spokojnego snu – trzeba wspomnieć również o tym, że telewizor wytwarza pole elektromagnetyczne, co może wpływać na pogorszenie jakości snu i utrudnić samo zasypianie – zwłaszcza tym osobom, które są podatne na bezsenność i mają płytki sen.

telewizor w sypialni inspiracje

Telewizor do sypialni – jaki wybrać?

Mała sypialnia nie wyklucza obecności telewizora. Ile cali powinien mieć telewizor do sypialni? W przypadku niewielkich pomieszczeń lepiej, aby telewizor nie przekraczał 32 cali. Można również przyjąć przelicznik: na każde 10 cm odległości od głowy powinien przypadać 1 cal ekranu.

Telewizor możesz powiesić na specjalnym uchwycie na ścianie albo wybrać do jego ustawienia odpowiednie meble. Komoda naprzeciwko łóżka, półka na ścianie przeznaczona na ustawienie telewizora, półka chowana za drzwiami – pomysłów na to, jak i gdzie ustawić telewizor w sypialni jest naprawdę sporo.

Sprawdź też: Odległość telewizora od kanapy – jaka jest najlepsza?

Ściana tv w sypialni – jak ją zaaranżować? Pomysły i inspiracje

Najczęściej telewizor w sypialni znajduje się przy/na ścianie naprzeciwko łóżka. Jak zaaranżować taką ścianę z TV, aby stworzyć przyjemny kącik?

Tapeta na ścianie – choć może wydawać się, że tapety dawno wyszły z mody, to jednak są one dziś ponownie bardzo modne. Ocieplają pomieszczenie i zmiękczają jego klimat – dlatego to dobry wybór na ścianę do sypialni. Lamele – podobną funkcję zmiękczająco-ocieplającą pełnią lamele na ścianę. To bardzo częsty (nie przypadkowo!) wybór na ścianę z telewizorem.

Telewizor na komodzie – w większych sypialniach, w których jest miejsce na meble, telewizor często ustawia się na komodzie, postawionej przy ścianie naprzeciwko łóżka. To praktyczne rozwiązanie, bo pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni – w komodzie i na niej można bowiem przechowywać również inne rzeczy.

Szafa z telewizorem – ciekawym rozwiązaniem jest również szafa do sypialni z wnęką na telewizor. Najczęściej ma drzwi przesuwne, dzięki czemu telewizor nie rzuca się w oczy, gdy nie jest używany (bo jest schowany za drzwiami), zaś dostanie się do niego wymaga jednego ruchu ręką. To również bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni.

Półka na ścianie – na ścianie, na której znajduje się telewizor, często zawiesza się również półkę, na której ustawia się sprzęt. Obok można ustawić np. elementy dekoracyjne lub kwiatki – co kto lubi!

Zobacz również: Podświetlenie telewizora – czy warto postawić na inteligentne podświetlenie telewizora LED?

Telewizor na suficie w sypialni – pomysły na aranżację

Telewizor w małej sypialni – tak małej, że powieszenie telewizora na ścianie naprzeciwko łóżka czy ustawienie go na meblu nie wchodzi w grę ze względu na brak miejsca – również może się znaleźć! W takich przypadkach często telewizor wiesza się… na suficie. W takim przypadku uchwyt analogiczny do tego na ścianę mocuje się do sufitu i ustawia pod takim kątem, by wygodnie patrzyło się na telewizor zarówno na leżąco, jak i na siedząco.

telewizor w sypialni inspiracje

Sypialnia z telewizorem – FAQ, czyli często zadawane pytania

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem telewizora do sypialni i masz w związku z tym pytania lub wątpliwości? Odpowiadamy na te, które pojawiają się najczęściej!

Czy powinno się mieć telewizor w sypialni?

Telewizor w salonie czy w sypialni? To częsty dylemat. Nie ma na to jednak jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko jest kwestią gustu, potrzeb i preferencji.

Gdzie umieścić telewizor w sypialni?

Na to pytanie również nie sposób wskazać jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy od preferencji, a także wielkości sypialni i tym samym możliwości aranżacyjnych. Najczęściej telewizor mocuje się na uchwycie ściennym, stawia na komodzie lub na wiszącej półce. W przypadku bardzo małych sypialni rozwiązaniem jest również telewizor na suficie.

Na jakiej wysokości powiesić telewizor w sypialni?

Przyjmuje się, że najbardziej komfortowo ogląda się telewizor wówczas, gdy środek ekranu jest mniej więcej na wysokości oczu. Można przyjąć również, że średnia wysokość, na jakiej znajdzie się telewizor, to około 180 cm od podłogi.

Jak ukryć telewizor w sypialni?

Jeśli nie chcesz eksponować telewizora w sypialni, możesz skorzystać ze sprytnego rozwiązania, jakim jest zamykana szafa lub szafka na telewizor. Jednym ruchem ręki otworzysz lub zamkniesz drzwiczki, dostając się w ten sposób do telewizora lub ukrywając go.

Co neutralizuje szkodliwe promieniowanie telewizora?

Prostym (i do tego estetycznym) sposobem na unieszkodliwienie promieniowania telewizora jest ustawienie w jego pobliżu roślin, które mają działanie oczyszczające. W tej roli świetnie sprawdza się paprotka, a także dracena, bluszcz czy skrzydłokwiat.

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.